Projekti


Panākumus dzīves telpas izveidē!
Šoruden svinam septiņsimtseptītā BUILDART.LV projekta jubileju – ja Jūs esat ar kājām sākuši ceļu no Daugavas krastmalas pa Kaļķu ielu, Brīvības bulvāri, Brīvības ielu, Brīvības gatvi un esat sasnieguši Berģus – Garkalnes pašvaldība ar numuru 455, vai veikals ielas otrā pusē – Nr. 480 – tad mūsu izstrādāto projektu iela ir vēl par 227 numuriem garāka! Mēs savā praksē, līdzšinējos 40 gados, esam apbūvējuši Latvijas garāko ielu visā tās garumā, un turpinam virzīties tālāk, pa Siguldas šoseju; līdz Bērzkrogam kāds gabaliņš vēl ejams…

Jaunākie raksti

Rekordmāja
Rekordmāja pašu spēkiem
Ekonomiskas mājas līdz 120m2
Ekonomisku māju projekti
Vidēji lielas dzīvojamās mājas (līdz 180m2)
Vidēji lielu māju projekti
Plašas savrupmājas, villas, 300-400m2
Lielu māju projekti
Sabiedrisko ēku projekti
Sabiedrisko ēku projekti
Tipveida projekti
Tipveida projekti
Ēku rekonstrukciju projekti
Rekonstrukciju projekti
Āderu noteikšana
Āderu noteikšana
Pirts projekti, atpūtas māju projekti
Pirts projekti, atpūtas māju projekti
Guļbūves projekti
Guļbūvju projekti
Pirtis, pirts projekti
Pirtis, pirts projekti
Viesu nami
Viesu nami
Ainavu arhitektūra
Ainavu projekti
 
Pasīvo māju projekti
Pasīvo māju projekti
Materiāli studentiem
Materiāli studentiem

Jaunajā Gadā turpināsim sniegt atbildes uz Jums interesējošiem jautājumiem, (komentāru sadaļa ir Jūsu rīcībā).
Domājam biežāk tikties klātienē, lai rastu ne tikai teorētiskas atbildes, bet varētu sniegt arī praktiskus skiču piedāvājumus Jūsu iecerēm, tiem, kuri strādā šeit pat Latvijā, bet ar tiem, kas uzturas ārzemēs, arī turpmāk sazināsimies elektroniski.
Par projektēto un uzbūvēto ēku būvniecības procesu un citām jaunbūvēm, kā arī par personīgo pieredzi, veidojot videi draudzīgas būves, stāstīsim un rādīsim nākošajās sadaļās.
Prieks iepazīties ar buildart.lv lasītājiem! Ik dienu satiekamies neklātienē ar vairāk kā 300 interesentiem:

Sveiciens dienas 400. lasītājam!
Sveiciens dienas 400. lasītājam!

Droši izmantojiet komentāru sadaļu jautājumu noskaidrošanai, kad esat gatavi ķerties vērsim (savas ģimenes mājas projektēšanai) pie ragiem – tiksimies mūsu darbnīcā.
Laika gaitā mūsu projektētās mājas kā sēnes, izaugušas Latvijas novados:

BUILDART.LV karte ar novadiem kuros realizēti projekti
BUILDART.LV karte ar novadiem kuros realizēti projekti
Mūsu paveiktais darbs - vairāk kā 500 māju projekti Latvijā
Mūsu paveiktais darbs – vairāk kā 707 māju projekti Latvijā

Mājas lapā ievietotie projekti aptver pēdējo desmit gadu pieredzi projektēšanā, mūsu krājumā ir liela izvēle gatavo, jeb tipveida projektu, kurus varam sagatavot salīdzinoši īsākā laikā, tomēr dzīve rāda, ka katram no pasūtītājiem ir savas īpašas vajadzības un vairāk vai mazāk nepieciešami individuāli projekta risinājumi, un tos izstrādājam gan tiekoties klātienē, gan sazinoties elektroniski.
Savu vīziju konkretizēšanai – pirmajam solim pretim savai mājai – sākumā neliela skiču projekta izstrāde, piemērota tieši Jūsu situācijai, par nelielu samaksu, ir noderīgāka kā jebkurš interneta plašumos atrodamais projekts.
Ja tiekoties esam piemirsuši iedot vizītkarti, šeit tā ir pieejama virtuāli:

– mūsu ģimenes uzņēmums projektē dzīvojamās mājas un citas ēkas, projektu būvkonstrukcijas tiek risinātas racionāli, bez liekiem sadārdzinājumiem, lai savu māju varētu atļauties ikviena ģimene.
Ar arhitektūru darbojamies jau trīs paaudzēs:

arhitekts Valdis Liepa
arhitekts Valdis Liepa
Restaurācijas projekti Rundāles pilī
Restaurācijas projekti Rundāles pilī
dizaineris Ansis Liepa

 

Arhitektūras studente - Ieva Liepa
Arhitektūras studente – Ieva Liepa

Trīsdimensiju vizualizācijas un interjeri

Buildart.lv - veselīga arhitektūra ikvienam Latvijā
Buildart.lv – veselīga arhitektūra ikvienam Latvijā

Savām ģimenēm mājas esam uzbūvējuši pašrocīgi, varat aplūkot būvniecības procesa bildes, aprakstus, idejas un racionālus risinājumus. Ar radošu pieeju savu ģimenes ligzdu var izveidot ikviena ģimene!
Ģimenes māju paša spēkiem būvē arī Sandis J.:  – “pirms dažiem gadiem Jūsu mājas lapā skatījos, kā citi būvē mājas, tagad redzu jau savas mājas bildes:)“. Šī un arī citu realizēto māju projektu būvniecības procesu varat aplūkot sadaļā “būvniecības procesa bildes”.
Veiksmi darbos!

49 domas par “Projekti

 1. Labdien!
  Redzot Jūsu skaistos darba augļus, vēlos painteresēties par projektēšanas darbiem. Man ir saimniecības ēka, daļa ir no gāzbetona blokiem celta un daļa ir vienkārši koka karkasa apsista ar dēļiem. Vēlos izveidot nelielu pagaidu māju ar pirti un saimniecības ēku.. Ko Jūs ieteiktu izvēlēties par celtniecības darbiem, otro stāvu celt no blokiem, vai koka karkasa konstrukciju!? Un kāds ir Jūsu izcenojums projekta izstrādei?

  Patīk

  1. Paldies par labajiem komentāriem!
   Gāzbetons, ciktāl to var izmantot arī otrajā stāvā, būs ekonomiski izdevīgāks par koka statņu konstr. sienām. Par projektēšanu – nosūtīju Jums e-pastu.
   lai sokas!

   Patīk

  1. Labdien!
   Mēs veicam projekta saskaņošanu būvvaldē, bet topogrāfiskā plāna pasūtīšana, tehnisko noteikumu pieprasīšana u.c. jāveic klientam pašam, vai jāpilnvaro šo lietu veikšanai kāds cits cilvēks.
   Ar prieku veiksim izmaiņas projektā “Ansis”, atbilstoši Jūsu vajadzībām un iespējamajiem konstruktīvajiem risinājumiem.
   uz veiksmīgu sadarbību!

   Patīk

 2. Labdien
  Man ir sada problema . man ir latvija zemes gabalins; uz kura es veletos uzcelt sev maju ..
  bet ta ka es atrodos arzemesman nav laika iekustinat so procesu ..,
  gribeju jauta vai jus tikai projektejat vai arii varat visu noformet sakot ar iemerisanu ,zemes gramatam noformesanu un protams projektu. liels paldies par atbildi jau ieprieks

  Patīk

  1. Labdien!
   Līdz šim ar pozitīvu pieredzi esam sadarbojušies arī attālināti, projektu skiču stadiju var apspriest arī izmantojot e-pastu utml. Zemes grāmatu gan ir jākārto Jums pašam, vai Jūsu pilnvarotai personai, tā pat pilnvarotā persona varēs parakstīt būvprojektu, iesniegt to būvvaldē. Kāds no radiem vai draugiem var Jūsu vietā pasūtīt zemes īpašuma topogrāfisko plānu, pie tuvākā mērnieka. Secīgi darbojoties ir iespējams paveikt visu.
   lai sokas!

   Patīk

 3. Labdien.
  Apskatoties Jūsu paveiktos darbus. Ievēroju ka esat nodarbojušies ar senu ēku renovācijas projektu izstrādi.
  Varbūt tieši Jūs varēsiet palīdzēt atrisināt manu problēmu.
  Ar cieņu Kārlis

  Patīk

  1. Labdien!
   Jā, laiku pa laikam gadās arī senu ēku rekonstrukcijas, pārbūves un atjaunošanas projekti. Būtībā jau izdarāms ir viss, mūsdienu tehnoloģijas atļauj jebkādus brīnumus, cita lieta, ka tās prasa arī resursus. Pirmkārt, Jums jāzina, ka būvdarbi pie senu ēku uzlabošanas pārsvarā gadījumos būs dārgāki kā jaunas ēkas būvniecībā, un turklāt, iegūtais, dārgais rezultāts – ne vienmēr būs atbilstošs mūsdienu komforta un estētikas normām – piemēram, var būt problemātiski zemi griesti, mazi logi vai mūsdienu plānojumam neatbilstošās vietās, u.c. trūkumi, kuri nebūtu jaunbūvētai ēkai. Tādēļ lēmums rekonstruēt senu ēku ir jāizsver sevišķi rūpīgi.
   ar prieku līdzēsim arī Jūsu ieceru projektēšanā!
   lai ražens pavasaris!

   Patīk

 4. Sveiki,
  Ir tāda lieta, ka pats uzprojektēju māju, bet lai to iesniegtu būvvaldē ir nepieciešams arhitekta apstiprinājums. Vai jūs varētu man šajā situācijā palīdzēt?
  Ar cieņu
  Reinis

  Patīk

 5. Sveiki!Man ir jautaajums Jums sakaraa ar optimaalo griestu augstumu gimenes maajaa.Esmu dzirdeejis,ka cilveeka auras augstums ir divreiz lielaaks par cilveeka augumu.Agaakos laikos ceela maajas ar stipri augstiem griestiem,aciimredzot,lai griesti neietekmee negatiivi cilveeka auru,jeb cilveeka harmonisku attiistiibu.Ko juus domaajat shai sakaraa?Kaadu griestu augstumu Juus ieteiktu?Paldies!

  Patīk

 6. Sveiki!
  Interesē vai esat veikuši arī kādu netradicionālu mājas projektu.
  Pašam jau dikti gribētos kaut ko no EarthShip tipa mājām, oriģināli jau šīs mājas tiek būvētas no “receykle” materiāliem, vecas riepas utml…, bet tas viss paņems daudz laika. Kā ar šāda tipa projektiem? Gribas māju pa pusei zem zemes, lai silts, un priekšā lielu vērandu kā Earthship tipa ēkām.

  Patīk

  1. Labdien!
   Dažus netradicionālus projektus esam izstrādājuši, mājas no riepām vai zemes maisiem gan vēl ne. Teorētiski, kā jau rakstāt – “silts” – zemei ir savs siltums – +4-+7C, un tas ir krietni siltāk, kā mīnus 25C, cik mēdz būt Latvijas ziemās, bet visu pārējo laiku ir sienām jābūt siltām/noizolētām arī no šiem siltajiem 6C grādiem, lai telpas nebūtu tik “siltas” kā pagrabs. Savukārt, ja sienas ir ar savu siltumnoturību, tad tā starpība starp vienkārši kvalitatīvu sienu, vai ar zemi apbērtu nav tik milzīga lai varētu slinkot un negatavot malku, turklāt lielākie siltumzudumi nav caur sienām – bet caur logiem, durvīm, spraugām, ventilāciju, griestiem…
   Saules izmantošanai ir liela nozīme, mēs arī savās mājās esam pārliecinājušies, ka saule intensīvi sāk sildīt jau sākot no Janvāra vidus-beigām, telpas caur lieliem, triju stiklu pakešu logiem sasilst, starpību var izmērīt ar termometru un tie ir 3-5 grādi starp rīta un vakara temp, kam jāpieskaita arī dienas siltumzudumi, kas rezultātā nozīmē, ka siltuma jauda ir ievērojama. Tiesa gan, šajā gada vistumšākajā laikā – ziemas vidū, dažreiz labi, ja viena diena nedēļā ir saulaina. Ja šīs vienas dienas laikā cerat no saules savākt tik daudz siltuma, lai pietiktu pārējām 6 dienām, tad siltuma kolektoriem, saules uztvērējiem ir jābūt ļoti milzīgās platībās, nepietiks tikai ar stiklotu dienvidu fasādi, vismaz reiz 10 šādām fasādēm ir jābūt. Siltumefektivitātes aprēķinu meistari zin teikt, ka 50% siltuma labi uzbūvētai un salīdzinoši siltai ēkai zūd caur ventilāciju. Bez ventilācijas nav iespējams dzīvot, ja sienas ir pilnīgi neelpojošas un tvaiku necaurlaidīgas (kā tas ir gadījumā ar zemes apbērumu) tad ventilācijai jābūt jaudīgākai, kā mājā ar porainām gāzbetona sienām. Attiecīgi tad varētu domāt par ventilāciju ar rekuperācijas sistēmām, bet kā jebkura sarežģīta tehniska iekārta, arī tās prasa enerģiju, resursus, Jūsu laiku, līdzekļus un nervus. Ja Jums ir ļoti nopietna interese par šāda tipa mājām, der papētīt sīkāk, kāda ir atšķirība reālos mērījumos, uzbūvētām ēkām, salīdzinot ar vienkāršām mājām, starpība noteikti nebūs vairākkārtīga, un papildus izdevumi, darbs var arī sevi neattaisnot.
   Kas attiecas uz otrreizēji izmantojamiem materiāliem – materiāli jau ir lielos daudzumos, kaudzes ar riepām ir iegūstamas par velti. Bet darbaspēks arī šeit Latvijā nekļūst lētāks, tam ir sava konkrēta vērtība, un kā likums, visi otrreizējie un šķietami bezmaksas materiāli prasa daudz vairāk darbaspēka. Dīvainā kārtā, mūsdienās cilvēkiem ir mazāk laika, kā pirms 20-30 gadiem, kad radi un draugi varēja doties viens otram palīgā bez atlīdzības un vairākas dienas strādāt, palīdzot tikt pie mājas, veicot dažādus būvdarbus. Ja saskaitīsiet cik Jums jāsamaksā strādniekiem, kas darbosies ar riepu sienu būvniecību, sapratīsiet, ka bezmaksas materiālu nav, visam ir kaut kāda cena. Protams, ir dažādas situācijas, dažreiz cilvēkam ir maz laika, bet vairāk naudas, un dažreiz ir mazāk naudas, bet vairāk laika, tad nu jāliek lietā tas resurss kas ir pietiekami daudz – laiks vai nauda. Mūsdienu situācija ir tāda, ka būvmateriāli ir paredzēti pēc iespējas darbspēku taupoši. Par piemēru – sarēķiniet cik izmaksās Jums pašrocīgi maisīt cementa javu, vai pirkt gatavu no betonražotājiem, – pirkto betona javu saņemsiet par to cenu, ko pašjauktajai javai izmaksā tikai cements vien, nerēķinot granti un darbspēku (un ūdeni:). Tāda tā situācija ir, ne laba – ne ļauna, tikai jāsaprot, kā to racionāli izmantot savām vajadzībām. Bezmaksas materiāli – grants, smilts (arī māls, kūdra) – nemaksā gandrīz neko, ja tos izrokat savā gruntsgabalā, bet lai sastiprinātu kopā – nepieciešama saistviela, viena no lētākajām ir cements (un kaļķis), ja neskaita vēl bitumenu (izmanto asfaltbetona ražošanai), bet tas nav piemērots māju būvniecībā dēļ tā izgarojumiem. Uz kādām ievērojamām izmaiņām varat cerēt, ja atradīsiet ģeniālu ideju – kā iegūt lētu saistvielu:) – šāds atklājums var radīt apvērsumu būvniecībā!
   Lai Jums raženi sokas!

   Patīk

  1. Labdien!
   Parasti žogu projektus pievienojam mūsu izstrādājiem māju un ēku projektiem, tikai ļoti retos gadījumos tiek gatavoti atsevišķi žogu projekti. Kurā Latvijas novadā tas nepieciešams? Vai tā ir būvvaldes prasība, projektēšanas nosacījumos?
   lai raženi sokas!

   Patīk

 7. Labdien.
  Mūsu ģimeni ļoti ieinterersēja projekts ansis.
  Gribētu vairāk uzzināt par šo projektu,projektēšanas izmaksas,izmēri.
  Ļoti vēlētos šo māju apskatīt jau gatavu,pirms izlemt paši celt.

  Patīk

 8. Labdien!
  Vai Jūs nodarbojaties arī ar māju parbūves projektēšanu… plus arī sētas projektēšanu!?
  Jo šobrīd ir 1stāva dzīvojamā māja ar pilnīgi neracionālu un diezgan dīvainu plānojumu.

  Patīk

  1. Labdien!
   Protams, palīdzam arī “legalizēt” esošas mājas, būvētas pagājušajā gadsimtā, vai vakardien 🙂 Sīkāku informāciju atsūtiet mums epastā, zemes kadastra nr, kā arī ēkas attēlus, inventarizācijas lietu, ja tāda ir u.c. Būs nepieciešams ēku uzmērīt, un izstrādāt projekta dokumentāciju iesniegšanai būvvaldē. Kurā Latvijas novadā ir Jūsu māja?
   lai raženi sokas!

   Patīk

  1. Labdien!
   Par pagrabiņa projektu – jāprecizē vairākas nianses, tādēļ atsūtiet zemes kadastra nr. u.c. informāciju mums uz e-pastu. Pagrabiņa projekts ir pieejams digitālā veidā, kā arī, varam to sagatavot 3 eksemplāros drukātā formātā, ja paredzat projektu skaņot būvvaldē.
   lai Jums raženi sokas!
   ar cieņu Valdis un Ansis.

   Patīk

 9. Labdien!Jautājums Jums,kā speciālistiem ar pieredzi.Nopirkta māja,kuras pagraba pamati izbūvēti no padomju laikā ražotiem betona blokiem.Pie pirkšanas par pagrabu nekas nebija zināms līdz brīdim,kad vajadzēja dušas telpā,kas ir pirmajā stāvā,mainīt trubas.Atklājās,ka celtnieki pat pagrabā atstājuši celtniecības gružus.Pēc manām domām,ieeja pagrabā bija paredzēta no augšas.Domāts no pirmā stāva.Vai teorētiski un praktiski būtu iespējams no mājas sāniem izbūvēt ieeju pagrabā?Ja varat sniegt atbildi,gatavs maksāt par Jūsu konsultāciju uz vietas.Ar cieņu Arnis Aparnieks.

  Patīk

  1. Labdien!
   Atsūtiet sīkāku informāciju par māju, foto, kadastra nr, inventarizāc. plānus utt. Varam veikt arī ēkas tehnisko apsekojumu uz vietas, kā arī projektēt mājas izmaiņas, noeju pagrabā u.c. nepieciešamos risinājumus. Cik augstu no zemes mājas fasādē ir cokols, pirmā stāva grīda? Kāds ir pagraba griestu augstums, pārsegums?
   lai raženi sokas!

   Patīk

  1. Labdien!
   Šobrīd strādājam pie vairākiem trīs dimensiju modeļiem, to turpmākai attīstībai vizualizācijās un maketos. Atsūtiet sīkāku informāciju par Jūsu ēkām epastā.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

  1. Labdien!
   Kā lai vairāk pastāsta par pirts projektiem – ļoti daudz par tiem jau esam rakstījuši, un pirts projektu sadaļā, varat aplūkot cik dažādas pirtis var būt, kā arī pirtis dzīvojoamās mājās – https://buildart.lv/category/dzivojamas-majas-ar-pirtim/
   Atrakstiet par Jūsu iecerēm un vajadzībām sīkāk, būtiski arī aplūkot paredzēto mājas novietojumu konkrētajā zemes īpašumā.
   lai sokas!

   Patīk

  1. Labdien!
   Atsūtiet sīkāku informāciju ar savām iecerēm un zemes kadastra nr. uz mūsu epastu, skatīsim situāciju sīkāk un atbildēsim. Projekts Ilze ir ļoti omulīgs, ar reizē plašuma sajūtu un kompaktiem gabarītiem, dabiskai eko-dzīvei laukos.
   Uz veiksmīgu sadarbību!

   Patīk

  1. Labdien!
   Paldies par komentāru! Šīs, kā arī visu citu māju projektu precīzie izmēri tiek doti skiču procesa stadijā, rasējumos mērogā, pirms vēl esam sākuši darbu, projektus jāizvēlas pēc to kopējās kvadratūras un patikšanas. Tā pat arī skiču procesa laikā veiksim nepieciešamās izmaiņas vai papildinājumus, pielāgojot projektu Jūsu zemes īpašuma situācijai un ģimenes vajadzībām. Projekta gabarītus arī ir iespējams mainīt, ja tam ir būtiska nozīme, piemēram, ēka grūti ievietojas zemes īpašumā utml. Atrakstiet arī sīkāku informāciju par savām iecerēm un vajadzībām, arī zemes kadastra numuru. Pie reizes, paleposimies ar jaunākajiem darbiem – skaista vizualizācija projektam “Mazais Jēkabs” – https://youtu.be/laZ2vXOUF2c
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: