Ieteikumi projektēšanu uzsākot

Mūsu potenciālie klienti bieži interesējas par projektēšanas izmaksām, kāda ir cena tam un citam projektam. Kopš darbības sākuma, parasti arī vienmēr nosaucam projektēšanas izmaksas, vai arī jau gatavo projektu cenas. Bet pamazām, prakse rāda, ka 95% cilvēkiem kuri interesējās par cenu nekas cits kā cena arī neinteresē. Sanāk, ka lielu daļu laika, aprakstot projektēšanas uzsākšanai veicamos darbus, vienošanos par tikšanos, grunts gabala izpēti, ēkas vietas izvēli, projekta sastāva uzskaitījumu, projektam klāt pievienojamo bonusu – piedevu uzskaitījumu u.c. niansēm esam iztērējuši veltīgi, laiku būtu bijis iespējams veltīt lietderīgākām lietām, vai profesionālās kvalitātes, zināšanu uzlabošanai, vai ģimenei u.c.
Anekdote no dzīves par jahtu tirgotājiem un pircējiem ir šāda, ka jahtu tirgotājs nemaz nerunā ar klientu, kurš jautā par jahtas cenu. Šeit pamatojums un filosofija var būt divējāda, vienā gadījumā vienkārši nodarbošanās ar tirgošanos un sīkumošanos par cenām un skaitļiem nav sevis cienīga, otrā gadījumā – tā ir statistika par velti iztērēto laiku – bezauglīgā komunikācija ar laimes medniekiem (95%) cenu jautātāju, kuru plāni ar cenas noskaidrošanu arī aprobežojas. Tajā pat laikā, kad būtiskākais ir pavisam kas cits – preces kvalitātes izpēte, piemērotība vajadzībām u.c.
Vienam pircējam svarīgs ir jahtas ātrums, citam lielums, citam prestižs, citam ekonomiskums, tas pats arī uz ēku projektēšanu – katram ir savas vajadzības.
Līdzīgu cenas filosofiju varam droši attiecināt arī uz arhitektūras darbiem – vispirms, cilvēkam, kurš vēlas uzbūvēt māju, ir jārēķinās ar mazākais, būvmateriālu izmaksām, parasti – arī darbaspēka izmaksām. No šīm kopējām izmaksām, kas vidējai, racionāli veidotai savrupmājai ir sākot no 20-60 tūkstošiem eiro, projektēšanas izmaksas nav pat divdesmitā daļa. Arī retajos izņēmuma gadījumos, kad ēku vēlas būvēt pašrocīgi, vai izmantojot netradicionālus materiālus, siena ķīpas, vai vismaz kokmateriālu no personīgā meža, un ir nepieciešami specifiski projekta un inženiertehniskie risinājumi, projektēšanas izmaksas nav tik lielas lai kļūtu par šķērsli ēkas attīstībai.
Tādēļ no klienta puses ir nepieciešami jautājumi par konkrētās ēkas projekta kvalitātēm – par to, kas cilvēkam reāli ir nepieciešams – telpu platība, skaits, ēkas vizuālais tēls, utt. Ietaupīti daži simti Eiro projekta cenā ir maznozīmīgi, salīdzinājumā ar 20-50 gadus ilgu ēkas ekspluatāciju ikdienā.
No mūsu puses piedāvājam racionālu pieeju, un gan cilvēkam, gan dabai draudzīgus, ilgtermiņā lietderīgus
risinājumus, un būvkonstrukciju mezglus kuri nesadārdzina būvniecību. Pamatojoties uz šiem apsvērumiem, mēs visus, kam ir nopietna interese un gatavība darboties, virzīt savu mājas, vai jebkuras citas būves vīziju līdz tās realizācijai, aicinam uz tikšanos mūsu darbnīcā, līdzi ņemot zemes plānu u.c. dokumentus kā arī pirmo iemaksu darbu uzsākšanai.  Izmantojot savu 20 gadus krāto pieredzi, darīsim labāko kas mūsu spēkos, lai klienta ieceres, vajadzības un sapņi pārtaptu realitātē.
Radoša un konstruktīva pieeja mudina ar jo lielāku prieku apspriest un projektēt risinājumus un paredzamās kvalitātes – plānojumu, ēkas funkcionalitāti, ērtumu, skaistumu, saistību ar ainavu, konkrēto zemes situāciju, klimatu, īpašnieka filosofiju, ģimenes vajadzībām u.c.
Vēl, kā jau rakstījām sadaļā “Kāpēc veicam autoruzraudzību” – vadoties pēc mūsu izstrādātā projekta un ievērojot dotās tehnoloģijas un risinājumus, ēkas būvniecībā var neiztērēt lieki vairākus tūkstošus eiro, un tas var pat vairākkārt pārsniegt projektēšanas izmaksas.
Par radošu tikšanos iepriekš sazvanoties, tālr. 25506076, vai 29674698.
Lai Jums sokas!
 
Vairāki praktiski un tehniski jautājumi ir aplūkoti sadaļā “kā projektēt labu māju”.
Izsmeļošs mājas projektēšanas atziņu un pieredzes krājums – “omulīgas ģimenes mājas recepte – atziņu krātuve”

21 doma par “Ieteikumi projektēšanu uzsākot

  1. Salmu ķīpas u.t.t protams ir eksotiski, bet vai jūs strādātu ar citiem brīnumiem? Piemēram, dzīvojamā māja no konteineriem, vai rūpnieciskajiem sendvičeim vai… no tīra putuplasta… nu tagad jau internetā var visādus eksperimentus atrast (atzīšos,ka earthship izlaidu ar nolūku).

    Patīk

    1. Labdien!
      Bieži vien aizraušanās ar kādu jaunu vai alternatīvu tehnoloģiju ir vairāk balstīta interesantumā (vai aizraujošā reklāmā) un mazāk – racionālos apsvērumos. Jāņem vērā, ka jebkuri konkrētu lietu ražotāji, vai tehnoloģiju izgudrotāji uzsvērs un iejūsminās ļaudis par šo tehnoloģiju pozitīvajām pusēm, bet vienmēr ir arī otra puse – izmaksas, vai kādi citi sarežģījumi, varbūt pat nepilnības, ar ko jārēķinās, ko pamana tad kad praktiski sāk ar šo lietu darboties.
      Arī mūsu interese ir rast ekonomiskus, racionālus, cilvēkiem un dabai draudzīgus būvniecības un projektēšanas risinājumus. Bet, kamēr vien izejmateriāli ir jāpērk no ražotājiem – tikmēr jārēķinās ar to cenu, un vairāk vai mazāk, cenas ir saskaņotas – par līdzīgu samaksu iegūsiet vai nu plānu putuplasta (vai vates) sienu, vai biezu gāzbetona sienu, ar līdzīgiem siltumnoturības parametriem (lai gan – bez tiem vēl ir citi būtiski parametri, komfortam – siltuminerce, un vēl būtiskāk – tvaiku caurlaidība, vai elpošana). Ražotāju piedāvātie materiāli ir tehnoloģiski attīstīti un labi/ērti kaut vai ar to, ka ļauj ar salīdzinoši mazu darbaspēka un laika patēriņu iegūt vēlamo rezultātu, bet nepieciešama nauda to iegādei. Savukārt – ir dažādi materiāli, kas rodas paši no sevis, ir izrokami no zemes, aug mežā, otrreizēji izmantojamie materiāli, vai izgatavojami cilvēka rokām, to pašizmaksa varētu būt ļoti zema (bet jāatceras arī par transportēšanas izmaksām), savukārt lai “salipinātu” to visu kopā – iegūtu nepieciešamo ēkas apjomu, konstrukcijas – visbiežāk darbaspēka un laika patēriņš ir ievērojami lielāks.
      Vai Jums ir kāds izgudrojums, tehnoloģija, vērtīga un lietderīgi izmantojama, lai cilvēki varētu tikt pie sava mājokļa labāk/lētāk/ekoloģiskāk? Labprāt uzzināsim ko jaunu.
      Ar konteineriem ir tā, ka priekšrocība ir mazā platība – mazās kvadratūras jumtam, apdarei, grīdām – līdz ar to var cerēt uz mazu, relatīvi nedārgu mājiņu, bet ir arī trūkumi – neelpojošas sienas, kā arī elektromagnētisks ekranējums, kāds to uzskata par labu, kāds par kaitīgu, bet vispār arī metalurģija jau nav Dabai tuva nozare. Industriālo ēku būvniecības paneļi nav lēti, un sienas ir neelpojošas, tāpat arī nepieciešams ir ēkas karkass, nesošā konstrukcija. Tīra putuplasta māja varētu būt ātri/lēti būvējama, bet sienas ir tvaikus necaurlaidīgas, kā arī no putupolistirola izdalās inde – stirols. Earthship mājām jau ir daudz risinājumu ko vērts aizgūt, piemēram saprātīgā ūdens un notekūdeņu apsaimniekošanas sistēma, un visa pašpietiekamā filosofija. Dažreiz nav vērts ekonomiju uzskatīt par prioritāti, ja tā var pazemināt dzīves kvalitāti – un kvalitāte ir – labs mikroklimats, gaišas telpas, izsauļojums, pietiekama platība, katram iemītniekam sava istaba, nepieciešmais siltums, plānojuma ērtums, arī skaists un harmonisks ēkas kopējais tēls, u.c.
      Lai Jums raženi sokas!

      Patīk

  2. Paldies par garo atbildi.
    Nē, nekādi izgudrojumi nav, bet pagaidu ziemojamo mājeli esmu uzcēlis izmantojot ne pārāk populāras idejas, bet sanāca labi un tiešām lēti . (18m2 labiekārtotas lietojamās platības, par aptuveni 2000 lvl )
    Rezultāts apmierina, un gribētos arī galveno ēku uzcelt tik pat efektīgi, jeb vēl efektīgāk. Tomēr galvenajai ēkai ir citas prasības, cita svara kategorija… kas tā vien velk uz klasisko gāzbetonu vai kādu citu klasisku procesu, kas protams pavelk līdzi visus klaiskos darbus,materiālus un izdevumus.
    Gaidīju, gan ka pieminēsiet kādus būvnormatīvus un citas papīru lietas, kas var ierobežot mūsu kaislīgo iztēli.
    Šaubos vai mājas elpošana ir tik būtiska cilvēkam (ņemot vērā mūsdienu izolācijas, rekuperatorus vai līdzīgas pārgudras ventilēšanas iespējas). Vai tikai smagāks/bīstamāks nav mitrums tieši iekšā konstrukcijās, kas var novest gan pie tehniskām,gan veselības problēmām – pelējums,baktērijas, kustonīši utt.
    Lasot jūsu atbildi radās arī visādas domas:
    – nez ,vai tie konteineri nemaz nerūsē laika gaitā? Siltumizolācija esot liela problēma.
    – earthship .. izskatās pārāk traģiski – ciemiņus neaicinātu. tikai hipijus. Nez, sliekas no sienām nelien iekštelpās ?
    – putuplasts… nez cik ļoti ļurīga tā māja sanāktu. Tāda māja labi peld… esmu plūdu riska zonā. Laikam ta būtu vai nu ļoti laba vai ļoti slikta ideja.
    – paneļi.. nez kapēc likās, ka nemaz tik dārgi nav,rēķinot, ka nav vajadzīga vispār nekāda pēcapstrāde.

    Patīk

  3. Labdien,
    Ir zeme 6 ha, pagaidām brīva no būvēm tikai ir izrakts dīķis, ir saņemts PAU pirtij un šķūnim iesākumā. Pirtiņa (nopirkta guļbūve pirms 8 gadiem) stāv zem jumta neuzcelta.
    Vēlamies atrast kādu, kurš varētu izplānot, ieteikt, uzprojektēt, tā lai ir patīkami, skaisti, pārdomāti, funkcionāli, lai iekļaujas ainavā, lai daudz maz
    vizuāli atgādina klasisku Latvijas lauku sētu (nu varbūt modernu klasisku lauku sētu)….
    vai Jūs varētu kaut ko ieteikt?

    Patīk

    1. Labdien!
      Labprāt tiksimies mūsu darbnīcā, un izspriedīsim šos jautājumus detalizēti un konstruktīvi.
      Ja esat izlēmuši darboties, tad arī mēs savu darbu esam gatavi darīt uzsākot projektēšanu. Sākotnēji noris darbs pie skiču projekta, un tas var ilgt tik ilgi, kamēr ir sasniegts labākais rezultāts un ir akcepts no pasūtītāja puses – tad seko tehniskā projekta izstrāde un saskaņošana. Skiču projekta darba posms ir tas radošākais, tā laikā apspriedīsim un risināsim visus saistītos jautājumus, kā arī varēsim izstrādāt vairākus variantus, salīdzināšanai.
      uz veiksmīgu sadarbību!

      Patīk

  4. Sveiki cien, Ansis Liepa
    Vai jus varetu ludzu atsutiit uz pastu majas projektu ap 200m2 un materialu un darbu izmaksas prieksh pamatiem+kastes ar jumtu+logi bez iekshdarbiem un ardarbiem
    Liels Paldies!

    Patīk

  5. Labdien!
    Vēlētos uzināt, vai arī pārprojektējat vecās tipa mājas.. Precīzāk, ir guļbūve apmūreta ar balto ķieģeli, un jumta sānus vēlētos pacelt par kādu 0,5m. Lai varētu izveidot dzīvojamās telpas arī augšstāvā. Kā arī tutu vajadzōīgs padoms saimniecības ēku būvniecībā.. Ar izveidotu projektu uz laukakmeņa veciem pamatiem, kur stāvēja guļbūve. ( Kuru nacās nojaukt)
    Paldies
    Ar cieņu
    K.M

    Patīk

    1. Labdien!
      Projektējam arī vecu māju pārbūves, ir iespējams atrisināt arī jebkuru saimniecības ēkas projektēšanas jautājumu, sīkāk jau viss jāizspriež klātienē.
      Uz veiksmīgu sadarbību!
      lai Jums raženi sokas!

      Patīk

  6. Sveiki. Esmu nedzirdigs. Es gribeju uzzinat majas projekta izmaksas . Majas projekts varetu but lidz 200m2 ieklauts ar 4 gulamistabam 2 vannas istabas un 2 masinu garaza . Maju es gribeju 1 staviga koka karkasa maju. Ar cienu Ritvars

    Patīk

    1. Labdien!
      Pilna informācija – pilns mājas tehniskais projekts ir pieejams uzsākot sadarbību, uzsākot projekta skiču izstrādi.
      uz veiksmīgu sadarbību!

      Patīk

  7. Labdien!
    Velejos uzzinat ka ir ar maju buvniecibu no kanepes betona blokiem? hempcrete? Kadi ir plusi un minusi? Pie ka butu jagriezas paplapat par ilgnoturibu, kvalitati un galu gala cik pats daudz var darit?

    Patīk

    1. Labdien!
      Bijām pirms vairāk kā gada projektējuši vienu māju ar kaņepjbetona sienu pildījumu, kā šis materiāls kalpo praksē, pagaidām nav zināms, bet teorētiskie tā parametri ir ļoti labi, neskaitot tā cenu. Atkarībā no Jūsu gribēšanas un aizrautības, darīt jau ir iespējams gandrīz visu, un ļoti daudz kas ir apgūstams procesā. Ja sienas apdarina ar tvaikus caurlaidīgiem risinājumiem – kaļķa javas apmetumu vai špakteli, nepārklājot tās ar necaurlaidīgām krāsojuma plēvēm, tad ļoti labs mmikroklimats ir arī gāzbetona bloku mūra mājā, bet ar ekonomiskām būvniecības izmaksām.
      lai Jums raženi sokas!

      Patīk

  8. Labdien. Esam nolēmuši būvēt māju, zeme ir , ar ko sākt , kādas ir izmaksas? šoad vajadzētu ieliet pamatus, nevaram izlemt kā to darī pamatu bloki,paliekošo veidņu istēma,plātņ veida,kas ir labāk, bet projekta vēl nav, kādas ir projektēšanas izmaksas? varbūt varat palīdzt?

    Patīk

    1. Labdien!
      Pamatu risinājms atkarīgs no Jūsu zemes apstākļiem, ja tie ir labi, tad visracionālākie, ekonomiskākie ir lentveida monolītbetona pamati. Labprāt projektēsim arī Jūsu māju! Projektēšanas izmaksas nekad nav bijušas par šķērsli ēkas būvniecībai, ar termiņiem gan var būt spiedīgāk, ja vēlaties līdz ziemai ieliet pamatus, jāsāk darboties! Birokrātiskie procesi kādu laiku var aizņemt.
      lai Jums raženi sokas!

      Patīk

  9. Labdien, pasakiet aptuvenu cenu mājām Aldis ,Lauma Andris nu tādām nelielām mājām kas būtu no gāzbetona blokiem .Vēlamies tuvākajā laikā būvēt māju un tāpēc meklējam izdevīgāko risinājumu.
    Jau iepriekš paldies par atbildi Iveta

    Patīk

  10. Labdien! Izsmeļošs skaidrojums, bet jūs izvairāties no cenu teikšanas kā politiķi izvairās no neērtiem jautājumiem. Tomēr, argumentēšu no potenciālā klienta skatu punkta. Ja es vēlos tikt pie mājas par sakarīgām naudiņām, es arī meklēju arī izdevīgu tipveida projektu (te neiztur kritiku salīdzinājums ar luksusa jahtām, ko drīzāk pielīdzinātu specifiskam individuālam projektam), tāpēc arī esmu ienācis šajā portālā. Saprotu ka esiet mākslinieki un prasīt mākslas darbam cenu ir nepieklājīgi, bet ja runa ir par kopijām (tipveida projektiem) tomēr nekā slēpjama tur nesaskatu. Manuprāt pilnīgi loģiski būtu nosaukt cenu tipveida projektam, cenu par piesaisti, izmaiņām, autoruzraudzību, filosofēšanu ar klientu un citiem pakalpojumiem ko piedāvājat. Tas ietaupīs Jūsu laiku lai rakstītu izvairīgas atbildes un tie 95% ne-klienti arī neapgrūtinās Jūs ar šiem cenas jautājumiem.

    Patīk

Komentēt