Mans nams – manai ģimenei

Mans nams – manai ģimenei.
Nereti ir dzirdēta devīze “mans nams – mana pils”, kas bieži raksturo mājas būvētāju, kurš veido maksimāli greznu un lielu savu sapņu pili, bet no tās dažkārt sajūtams vēsums, pat  nemājīgums, lai gan fasādes rotā dārgi materiāli, izmantoti mākslinieciski apdares elementi un moderns krāsojums.

Svarīgi ir noskaidrot savas prioriotātes. Mājoklis mijiedarbojas ar tā iedzīvotājiem ikdienā – gan rīta saules rotāšanās uz brokastu galda, gan saulrieta pielieta dzīvojamā istaba un āra terase, ērts plānojums (bez detaļām, kas lieki duras acīs vai apdraud kādu mazāk veiklu cilvēku, bērnu vai omīti) – mājoklim jānodrošina nepieciešamais miers, omulība, veldze un atpūta pēc visām rūpēm un darbiem.

Mājas draudzīgums ir īstenā vērtība, nevis emocijas, kuras rada salta un nepiejama “pils”.
Mans nams – manai ģimenei un mājas gariņam, dvēselei, raksturo citu būvētāju. Šīs ēkas nav paredzētas reprezentatīviem mērķiem, bet skatoties uz tām, jau pārņem mājīgs un silts noskaņojums, īsāk sakot – māja ar dvēseli. Šāda ēka piepilda apkārtējo telpu ar vārdos nedefinējamu bet sajūtamu pozitīvu atmosfēru un enerģiju. Varētu salīdzināt ar mūziku – daži no autoriem, kā Hendelis, Mocarts – vēl arvien sniedz visiem savu skaņu harmoniju, kas katram sniedz iespēju sevi harmonizēt un gūt baudījumu dvēselei.

Veidojot mūsu ēku projektus mēs vēlamies saviem klientiem radīt mājas ar dvēseli –  ģimenes māju turpmākam dzimtas plaukumam. Mūsu prioritātes ir omulība un racionālums un veselīga dzīves vide – un tas arī lielā mērā veido estētisko skaistumu – ja formas ir tīras un pamatotas, katra ar savu funkciju.

Mājas projektu iesakām veidot balstoties uz mūsu senču būvniecības tradīcijām – mājas būvvieta tika noteikta ņemot vērā konkrētās zemes īpatnības, āderu starojumu, izvēloties optimālo vietu, kas ļauj ēkai gan tehniski labi kalpot (piemēram nodrošinot skurstenim labu vilkmi uz uguns āderu krustpunkta), gan cilvēkiem dzīvot ilgu, veselīgu mūžu uzturoties no āderēm brīvās vietās. Veidojot ēku saskaņā ar Dabu tā iegūst kvalitāti un patīkamu atmosfēru, kas nezūd gadu desmitiem.

Protams, mājai ir jābūt miera ostai, oāzei un patvērumam, nevis rūpju vai stresa objektam ar pārmērīgām ekspluatācijas u.c. izmaksām.

Vairāki praktiski un tehniski jautājumi ir aplūkoti sadaļā “kā projektēt labu māju”.
Izsmeļošs mājas projektēšanas atziņu un pieredzes krājums – “omulīgas ģimenes mājas recepte – atziņu krātuve”

2 domas par “Mans nams – manai ģimenei

 1. Labdien!
  Tīri netīšām uzdūros Jūsu saitam! Skatot bildes un padarītos darbus, skaistos, vienkāršos projektus, skaisto gala rezultātu un superlabās idejas, ekonomiskos risinājumus, prieks rodas lielum liels!!!!! Jūs tik tiešām esat malači, supermalači!!! Tā tik turpināt!!!!
  Mēs patreiz tikai skatam zemes gabalu, uz kura (es no sirds ceru) ar laiku varetu būt māja. Dzīvojam Latgales pusē. Es noteikti ar Jums sazināšos, kad mēs būsim tikuši līdz mājas projektēšanai!
  Lai Jums veicas un rodas arvien jaunas un labas idejas!!!!

  Patīk

  1. Sveiki!
   Lielais paldies par labajām atsauksmēm! Prieks, ja mūsu pieredze noder!
   tad jau uz veiksmīgu sadarbību, Jūsu ģimenes mājas projektēšanā,
   lai Jums sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: