Ievads. Mans nams – manai ģimenei

Mans nams – manai ģimenei.
Nereti ir dzirdēta devīze “mans nams – mana pils”, kas bieži raksturo mājas būvētāju, kurš veido maksimāli greznu un lielu savu sapņu pili, bet no tās dažkārt sajūtams vēsums, pat  nemājīgums, lai gan fasādes rotā dārgi materiāli, izmantoti mākslinieciski apdares elementi un moderns krāsojums. Bet svarīgi ir noskaidrot savas prioriotātes – ēkas būtība mijiedarbojas ar tās iedzīvotājiem ikdienā – gan saules rotāšanās uz brokastu galda, gan saulrieta pielieta dzīvojamā istaba vai āra terase, ērts un parocīgs plānojums (bez detaļām, kas lieki duras acīs vai pat liek paklupt un aizķerties) – mūsuprāt ēkas draudzīgums ir lielāka vērtība kā emocijas, kuras rada salta un lepna pils ēka.
Mans nams manai ģimenei un mājas gariņam vai dvēselei, raksturo citu būvētāju. Šīs ēkas nav paredzētas reprezentatīviem mērķiem, bet skatoties uz tām, jau pārņem mājīgs un silts noskaņojums, īsāk sakot – māja ar dvēseli. Šī ēka piepilda apkārtējo telpu ar vārdos nedefinējamu bet sajūtamu atmosfēru un enerģiju. Varētu salīdzināt ar mūziku – daži no autoriem, kā Hendelis, Mocarts – vēl arvien sniedz visiem savu skaņu harmoniju, kas dod ikvienam cilvēkam iespēju sevi harmonizēt un gūt baudījumu dvēselei.
Radot mūsu ēku projektus mēs vēlamies saviem klientiem radīt mājas ar dvēseli, kā ģimenes māju turpmākam dzimtas plaukumam. Prioritāte ir omulība un racionālums un veselīga dzīves vide – tas jau lielā mērā arī veido estētisko skaistumu – ja formas ir tīras, racionālas un praktiskas. Vēlāk katrs pats var apsvērt, vai nepieciešams vēl pievienot kādu papildus dekorējumu, apdares greznumu u.t.m.l.
Tādēļ mājas projektu iesakam veidot balstoties uz tautas celtniecības tradīcijām – mājas būvvieta tika noteikta ņemot vērā konkrētās zemes īpatnības, āderu starojumu, izvēloties optimālo vietu, kas ļauj ēkai gan fiziski labi kalpot, gan cilvēkiem tajā justies labi un ērti, gan skurstenim nodrošināt labu vilkmi, u.c. Tā ēka iegūst kvalitāti un patīkamu atmosfēru, kas nezūd gadu desmitiem.
Kā arī mājai ir jābūt miera ostai, oāzei un patvērumam, nevis rūpju un stresa objektam ar lielām ekspluatācijas izmaksām.
Vairāki praktiski un tehniski jautājumi ir aplūkoti sadaļā “kā projektēt labu māju”.
Izsmeļošs mājas projektēšanas atziņu un pieredzes krājums – “omulīgas ģimenes mājas recepte – atziņu krātuve”

2 domas par “Ievads. Mans nams – manai ģimenei

 1. Labdien!
  Tīri netīšām uzdūros Jūsu saitam! Skatot bildes un padarītos darbus, skaistos, vienkāršos projektus, skaisto gala rezultātu un superlabās idejas, ekonomiskos risinājumus, prieks rodas lielum liels!!!!! Jūs tik tiešām esat malači, supermalači!!! Tā tik turpināt!!!!
  Mēs patreiz tikai skatam zemes gabalu, uz kura (es no sirds ceru) ar laiku varetu būt māja. Dzīvojam Latgales pusē. Es noteikti ar Jums sazināšos, kad mēs būsim tikuši līdz mājas projektēšanai!
  Lai Jums veicas un rodas arvien jaunas un labas idejas!!!!

  Patīk

  1. Sveiki!
   Lielais paldies par labajām atsauksmēm! Prieks, ja mūsu pieredze noder!
   tad jau uz veiksmīgu sadarbību, Jūsu ģimenes mājas projektēšanā,
   lai Jums sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: