Koka karkasa ēku projekti

Buildart projektē koka statņu mājas
Buildart projektē koka statņu mājas
Buildart projektē koka statņu mājas

Izstrādājam arī koka karkasa ēku projektus. Koka statņu ēkā koks piedalās ēkas mikroklimata veidošanā, uztur patīkamu dabisku aromātu, regulē gaisa mitrumu, kā arī ir tīkams vizuāli, piemēram koka dēļu apdarē, vai atsegtā koka statņu karkasa konstrukcijā. Koka statņu ēkas varētu tikt iedalītas 2 veidos – izgatavotas būvlaukumā uz vietas, vai izatavotas rūpnīcā, būvlaukumā montējot jau gatavos koka paneļus.

Koka karkasa māju konstrukcija ir salīdzinoši ekonomiska, tās izmaksas galvenokārt sastāda apdares materiāli un siltinājums. Karkass līdz jumtam ir uzbūvējams ļoti ātri, tādēļ rodas iespaids par koka karkasa ēku ekonomiskumu, lai gan, arī jebkuras citas konstrukcijas ēku uzbūvēt līdz jumtam var salīdzinoši īsā laikā, un par aptuveni trešdaļu kopējās ēkas izmaksu, kas tālāk summējas no apdares, siltinājuma, komunikācijām, logiem durvīm utml. Ekonomiski vislielākais pamatojums koka karkasa ēkām ir gadījumos kad ēkas nav paredzēts siltināt, piemēram auto nojumes, garāžas, saimniecības ēkas.

Daudzos gadījumos ēku otrais stāvs tiek veidots koka statņu konstrukcijā, piemēram guļbūvēm, arī mūra ēkām, un rekonstrukcijas gadījumos izdevīgs ir koka konstrukcijā risināts jumta stāvs. Pie samērīgiem laidumiem, pārsvarā nelielām privātmājām, koka konstrukcijas arī ekonomiski ir izdevīgākas par dzelzsbetona pārsegumiem.
Izstrādāsim koka karkasa ēku projektu atbilstoši Jūsu vajadzībām, vienā vai vairākos stāvos, kā arī ar dažādiem siltumtehniskajiem parametriem – līdz pat pasīvajai ēkai.
Daži koka konstrukcijas ēku piemēri atrodami sekojošās sadaļās: mājas projekts “Mārtiņš”, Ģimenes sīkmāja“, “Guļbaļķu pirts”, arī Saimniecības ēka 340m2 un citās.

Buildart projektē koka statņu mājas
Buildart projektē koka statņu mājas

Siltu un omulīgu dzīvošanu!!!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: