Racionāli pamati salmu mājai

Versija ļoti ekonomiskiem pamatiem, lentveida, monolītbetona lējums, virszemes daļā var būt lējums un / vai Fibo keramzītbetona bloku mūrējums. Attēlā pamatu šķērsgriezums, shematisks, dzeltenā – smilts, melnā augsne, pelēkais – betons un keramz. betons, zaļais – salmu balīšu siena.
Lētus pamatus var izbūvēt sekojoši – vidēji lielai ģimenes mājai, divatā strādājot 2-3 dienās izrok tranšeju pa visu pamatu perimetru, tad ar betonvedēju 1-2 stundu laikā šo tranšeju pielej ar betonu. Tālākais darbs ir virszemes daļā – par cik tranšeja vairs nevar aizgrūt, strādāt ir viegli. Uz betona lējuma var mūrēt fibo blokus, izlīdzinošo kārtu, kurai augšējā rinda liekama no horizontāliem keramzītbetona blokiem, tādējādi virspamata daļu no 30cm paplatinot līdz 50 vai 60cm, kas pilnībā pietiek salmu ķīpu, jeb salmu ballīšu konstrukcijas sienām. Protams, jāatceras par horizontālo hidroizolāciju, un jāparedz horizontālais pamatu paplatinājums vismaz 20cm virs paredzamās augsnes virskārtas, lai to neskartu augsnes pārvietošanās tai sasalstot.
kopējais darba laiks – tātad 3 dienās iegūta zem zemes līmeņa daļa, virszemes daļu var uzmūrēt vidēji vienu rindu dienā, tātad ar vēl 2-3 dienām pilnībā pietiek, kopā viena nepilna darba nedēļa. tāmēšana vienkārša – betonu pēc kubatūras, tāpat keramzītbetonu un mūrjavu.

Salmu mājas pamati
Salmu mājas pamati

Salmu mājas pamatu mezgls
Salmu mājas pamatu mezgls

Variants ar Putpolistriola siltinājumu, putuplasts atrodas sausajā daļā, virs hidroizolācijas. ja ēku ceļ pļavā, un melnzeme ir liesa un plāna, tad to var atstāt zem ēkas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: