Ilgtspējīga un ekonomiska arhitektūra

Pēc pētījumiem, eksperimentiem un garām pārdomām viena no svarīgākajām atziņām ekoloģisku māju projektēšanā ir tāda – ekoloģiskums ir roku rokā ar lētumu, kurpretim jebkurš pār mēru dārgs materiāls (lai arī tas būtu gatavots no tīras aitu vilnas utml) ir neekoloģisks, jo dārdzība sevī ietver gan lielu resursu pārtēriņu ražošanas procesā, gan resursu pārtēriņu pelnot līdzekļus šī materiāla pirkšanai, savukārt resursu tērēšana jau vairs nav ekoloģisks process.
Pārdomas par energoefektīvu mājokļa vēdināšanu – gaisa un enerģijas brīvu apmaiņu, jāizšķiras starp maksimālu taupīgumu un minimālu svaigo gaisu, vai veselīgi svaigu vidi, bet ar nedaudz lielākiem apkures tēriņiem. Brīva enerģijas plūsma nodrošina cilvēka fizisko un garīgo enerģiju labai dzīves kvalitātei. Līdzīgi kā dabā plūst ūdens loku lokiem, tā iegūstot katrā līkumā papildus vitalitāti (iztaisnotās upes kļuvušas par notekgrāvjiem bez dzīvības enerģijas).
Arī cilvēks savu enerģiju uzlabo kustoties (virpuļojot).
Māja gluži kustēties nevar, bet var kustēties gaiss, kas piepilda mājas telpu kuru bauda cilvēks. Ieejot ieejot ēkā kurā neviens nav bijis ilgāku laiku pirmā lieta ko parasti dara – ir atvērt visus logus (izvēdināt) jeb precīzāk – atjaunot brīvi plūstošo enerģiju, jo šis sastāvējušais gaiss it kā nospiež mūs un nomāc mūsu vitalitāti.
Pilnvērtīgai gaisa apmaiņai veidot plašus atvērumus ļaujot gaisam līdzīgi kā ūdenim savā vaļā brīvi virpuļot, nevis pievadīt to pa šauri atvērtām spraugām kā tas notiek lidmašīnās, jo mājās cilvēks pārsvarā pārvietojas zemes līmenī, normāla gaisa spiediena apstākļos.
Ieteikums – jebkura dabiska enerģijas (gaisa) plūsmas nodrošina arī pietiekamu līmeni, ja mēs ko absolūti nohermetizējam un iekapsulējam tas sākumā paliek statisks, pēc tam var iegrimt letarģiskā miegā utml. Māka radīt sev apkārt enerģētisku virpuli kas veicina attīstību un labsajūtu ir lietas, kuras vajag apgūt neatkarīgi no to izcelšanās vietas (joga, meditācija, brīva enerģētika mājoklī).
Aicinājums uz diskusiju kā ļaut enerģijai brīvi plūst ziemas apstākļos, vēlos saņemt ieteikumus ne tikai par rekuperatoriem, bet arī no katra personīgās dzīves pieredzes, jo ziema nav aiz kalniem, bet lāča miegā doties mums nav pieņemts…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: