Dzīvojamās mājas projekts “Namejs”, 135kvm

Mājas projekts Namejs

Dzīvojamās mājas projekts “Namejs”, 135 kvadrātmetru iekštelpu platība, kopējā platība ar terasēm un balkonu  – 180 kvadrātmetri.
Ēkas projekts risināts tuvinot ēku ilgtspējīgās (pasīvās) mājas standartiem, reizē saglabājot iespējami ekonomiskas kopējās ēkas būvizmaksas. Ēkas ārsienas – 50cm biezumā, Aeroc gāzbetona bloku mūra konstrukcija. Logos un durvīs stiklojums – dubulta stiklpakete (stikls 3 kārtās, divas 16mm gaisa šķirkārtas). Jumta daļa siltināta ar vati, 30-50cm biezumā. Rūpīgi iestrādāta pretvēja izolācija un novērstas vissīkākās spraugas. Šādi pasākumi kopējās būvniecības izmaksas, protams, sadārdzina, tomēr ne pārmērīgi, un sadārdzinājums var atpelnīties 10-15 gadu laikā.

Attēlā redzamā fasāde paredzēta uz dienvidu pusi, līdz ar ko ēkas izsauļojums ir vienmērīgs, telpas ir labi izgaismotas, siltuma zudumi caur logiem ziemeļu pusē minimāli, savukārt ziemas saules izmantošana pret sauli vērstajās fasādēs ir nodrošināta. Plašā terase ar lielo jumta pārkari un balkonu, kā arī lielās jumta pārkares ēkas sānos pasargā telpas no saules un pārkaršanas vasaras sezonā. Ēkas gabarīti to ļauj ērti ievietot starp āderēm, tā lai tās netraucē iedzīvotāju naktsmiegu un darbaprieku uzturoties savā mājā.

Ēkai ir pieejams variants ar koka siju pārsegumu, kā arī ar dzelzsbetona paneļu pārsegumu, gadījumā, ja rūpnieciski ražotas lietas šķiet tuvākas par dabas dotajiem kokmateriāliem – masīvkoka sijām.

Mājas projekts "Viktors" 135kvm, fasādes
Mājas projekts “Viktors” 135kvm, fasādes

 

Mājas projekts "Viktors" 135kvm, plāni
Mājas projekts “Viktors” 135kvm, plāni

 

Mājas projekts "Viktors" 135kvm, fasādes
Mājas projekts “Viktors” 135kvm, fasādes

Raženu būvniecību!!!

7 domas par “Dzīvojamās mājas projekts “Namejs”, 135kvm

  1. Sveiki!
   ēkas būvniecības izmaksas ir ļoti dažādas un atkarīgas no būvētāja. Pašrocīgi būvējot, materiālu izmaksas var sasniegt līdz 150Ls par ēkas kvadrātmetru, pasūtot darbu meistariem izmaksas var būt 300-500Ls robežās par kvadrātmetru.
   Principā šis ēkas projekts ir izstrādāts izmantojot ļoti racionālas konstrukcijas, bez liekiem sarežģījumiem, kā arī ņemot vērā debes puses un cilvēka ērtības, ergonomiku, un būvniecības izmaksās ir ekonomiskāks par lielāko daļu internetā atrodamo “tipveida projektu”.
   lai Jums sokas!

   Patīk

  1. Balkoni, protams, lauku teritorijā ir gandrīz vai lieka greznība, jo kā rāda pieredze, tad samērā reti tiek izmantoti, kurpretim, situācijās ar nelielām zemes platībām, piepilsētās, balkons un terase ir papildus platības ieguvums, atpūtai svaigā gaisā, viesībām utml. Lieveņi sniedz lielu komfortu – ja mājai var apiet apkārt nesasmērējot kājas, tas ir gan ērti, gan omulīgi, protams, tie prasa līdzekļus.
   Kas attiecas uz jumta pārkarēm – tad to praktiskums sevi ir pierādījis vairāku simtu gadu senās ēkās, jumta pārkares pasargā gan sienas, gan logus, durvis no nokrišņiem, tā ēkas mūžu krietni paildzinot, un vasarā tās pasargā no pārkaršanas. Šodien atbraucu no radinieku mājas, kur nodarbojos ar lietus noteku reņu sakopšanu – tīrīšanu, bojājumu novēršanu u.c. sīkiem darbiem – un tas nekādi nav ekonomiski. Kurpretim lielās pārkares ļauj lietum brīvi tecēt lejā, neizskalojot ēkas pamatus, sniegam nošļūkt nenoplēšot notekrenes, kā arī sniega kaudze neskaras pie ēkas sienām un tās nemērcē. Protams, daudzstāvu ēkai lai pasargātu sienas no ūdens, notekas ir nepieciešamas.
   Lai Jums sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: