Nelielas viena stāva mājas projekts “Namiņš vecākiem 2”, 62kvm

Mazas omulīgas mājiņas projekts - Namiņš vecākiem

Projektējot mājas jau krietnu laiku risinam arī tādu uzdevumu – kā izveidot ēku, kura ģimenes labklājību vairo, nevis mazina.
Te var minēt piemērus ar dažādiem ekspluatācijas un apkures izdevumiem, kas var atšķirties pat desmitiem reižu, kā arī drošības sajūtu – piemēram, neparedzētu grūtību gadījumā, privātmāju var apkurināt kaut ar žagariem, vai dzīvot drēgnā mājā, bet dzīvoklī tas nav iespējams – tur tikai krājas rēķins pēc rēķina, vēlāk rezultējoties milzīgās nepatikšanās vai pat  pajumtes zaudēšanā. Ideāls mierīgas un drošas dzīves risinājums ir neliels zemes īpašums priekšpilsētā, vai lauku teritorijā, ar savu dārziņu, iespējams arī ar vietējām komunikācijām – aku utt. un atbilstošas platības māju.
Šis vienstāvīgas, nelielas mājas projekts paredz ērtu apjumtu lieveni/terasi ēkas dienvidu-dienvidrietumu fasādē, kur atpūsties pēc darba dienas, vai noraudzīties uz savu iekopto dārzu. Vējtveris ar novietni virsdrēbēm, mūsu klimatā ir ļoti noderīgs, jo pasargā ēku no atdzišanas ziemā. Dzīvojamā istaba, ar kamīnu – centrālapkures kamīns ļauj viegli apsildīt guļamistabas, virtuvi un sanmezglu, kamīns ar stikla durvīm ļauj vērot liesmas un just omulību katrā drēgnā vakarā. Divas nelielas guļamistabas. Ērta virtuve, ar pieliekamo kambari, un malkas pavardu. Kopējā iekštelpu platība šim ēkas projektam ir 62 kvadrātmetri, plus terase/lievenis – 16 kvm. Ziemeļaustrumu pusē var paredzēt nojumi automašīnai vai malkas glabāšanai u.c. saimnieciskām vajadzībām. Šobrīd ēka projektēta koka statņu konstrukcijā, ar koka dēļu apšuvumu, bet ir iespējama arī vēl ekonomiskākā – gāzbetona bloku mūra konstr. projekta versija. Horizontālais pārsegums ļauj ēku labi un blīvi nosiltināt, nav sarežģītu savienojumu vai grūti piekļūstamu mezglu, ēkai ir ļoti labi siltumtehniskie parametri, protams, arī trijkāršs stiklojums logos. Ēka ir piemērota gan jaunām ģimenēm, gan cilvēkiem pensijas vecumā, abos gadījumos lielā dzīvojamā istaba ļauj svinēt ģimenes svētkus visiem kopā.
(Jaunumsšī projekta versija – “Namiņš jaunai ģimenei”, ar nedaudz izmainītu plānojumu)
Tālāk plāns, griezums un fasādes:

Viena stāva mājas projekts, plāns
Viena stāva mājas projekts, plāns
Viena stāva mājas projekts, plāns un griezums
Viena stāva mājas projekts, plāns un griezums
Viena stāva mājas projekts, fasādes
Viena stāva mājas projekts, fasādes

Lai Jums labi veicas īstenot savus sapņus!
Plāna versija ar vienu guļamistabu:

Mājas projekta versija ar vienu guļamistabu
Mājas projekta versija ar vienu guļamistabu

65 domas par “Nelielas viena stāva mājas projekts “Namiņš vecākiem 2”, 62kvm

 1. Jā, izskatās forši. 🙂 Tieši tas, kas mazai ģiemenei vajadzīgs. Tas siltais gaiss kādā veidā nonāk visās istabās. Gribētos zināt, kādas varētu būt kopējās izmaksas šādam projektam? Cik pats projekts? Paldies.

  Patīk

  1. paldies!
   Jā tā ir, šis projekts ļauj ātri un nedārgi tikt pie savas dzīvojamās platības. Apkure vienkāršākajā variantā var būt kamīns – siltā gaisa apkure, paredzot virs kamīna siltā gaisa savākšanas sistēmu, līdzīgi kā jau tās šādos gadījumos tiek risinātas, kamīna novietojums paredz garāku skursteņa posmu iekštelpā, kas tad arī atdod daudz siltuma, un siltumu tālāk aizvada uz istabām. Var izmantot siltūdens apsildes centrālapkures kamīnu, tā gabarīti stipri līdzīgi (platumā un dziļumā), tas ļauj pieslēgt radiatorus guļamistabās un virtuvē, vai silto grīdu vannas istabā un apsildīt telpas ļoti vienmērīgi un komfortabli. Protams, tas ir dārgāk, kā gaisa vadu apsilde, vēl jo vairāk, ja to atrisina drošu pret aizsalšanu un elektrības padeves traucējumiem.
   Kopējās izmaksas ēkai – būvmateriālu izmaksas var būt sākot no 7 000 Ls, būvniecības izmaksas kopā ar darbaspēku var tuvoties 15 000-20 000Ls. Sīkāku informāciju par projektu nosūtījām Jums uz e-pastu, projektu, ja nav nepieciešamas izmaiņas, var sagatavot ātri, saskaņošana būvvaldē aizņem līdz 2nedēļām. Jums ir vērts jau laikus būvvaldē pieprasīt APU, dzīvojamās mājas, vai saimniecības ēkas būvēšanai, un sekojoši arī topogrāfisko plānu pie tuvākajiem mērniekiem.
   lai Jums sokas!

   Patīk

 2. Labdien! Man tads jautajums !
  Ja man ir zeme un es veletos sadu maju no jums-namins vecakiem 2 -62 kvm!
  cik man tas izmaksatu un vai ir iespejams uz manas zemes uzselt?

  Patīk

  1. Sveiki!
   konkrētākas būvizmaksas Jums varēs izrēķināt būvētājs kuram uzticēsiet šo ēku būvēt, par šīs mājas projektu nosūtīsim Jums sīkāku informāciju e-pastā.
   Lai zinātu kādi ir iespējamie apgrūtinājumi ēkas būvēšanai uz Jūsu zemes, der būvvaldē izņemt Arhitektūras un Plānošanas Uzdevumu, tajā būs minēts viss, kas jāveic lai saskaņotu šīs ēkas projektu un būtu iespējams uzbūvēt ēku.
   lai Jums sokas!

   Patīk

  1. Labadiena!
   nosūtījām ziņu uz e-pastu, īsumā – šis namiņa projekts ir sagatavojams arī Jūsu vajadzībām, no Jums nepieciešama sīkāka informācija, zemes gabala situācija, APU, arī topo plāns (ja ir). Projektēšanu uzsākam reizē ar avansa maksājumu.
   lai Jums sokas!

   Patīk

 3. Sveiki Ansi 😉
  skatos un lasu dažu maju celšanas procesu aprastus un ta vien gribas ar uzsakt ko līdzīgu. Vai varam atsūtīt šis mazās 62m2 ēkas projtu uz e-pastu?
  jau iepriekš paldies! 😉

  Patīk

 4. Labdien. Mums ar sievu jau sen ir sapnis par savu mazu privātmājiņu. Visu laiku meklējam kādu ekanomisku un lētāku variantu. Mums ir iepaticies šis jūsu projekts. Mēs gribētu šādu mājiņu bet no gāzbetona jo cik saprotam tas ir lētāk. Atsūtiet lūdzu sīkāku informāciju par šo projektu un cik tas mums varētu izmaksāt ja to būvē būvbrigāde. Ko Jūs mums varētu ieteikt kā tikt pie savas mājiņas ar pēc iespējas mazākām izmaksām. Ar cieņu.

  Patīk

  1. Labdien!
   Paldies par labajām atsauksmēm! Domājot par to kā šo mājiņas projektu realizēt maksimāli ekonomiski – vispirms, protams, tā ir ēkas būvēšana pa daļām – sākot ar būtiskāko – vispirms karkass zem jumta, tad logi, durvis un iekštelpas – lai ēku var iespējami drīzāk apdzīvot, kas ļauj ietaupīt uz līdzšinējās dzīvesvietas izmaksām. Visbeidzot apdare, siltināšanas darbi (gadījumos, ja paredzēta ārsienu papildus siltināšana). Šīs dzīvojamās mājas projekts ir ļoti rekomendējams gadījumos, kad dzīve pilsētas dzīvoklī kļūst nesamērīga ar Latvijas vidējām, godprātīgi strādājošu cilvēku algām. Tā ir milzīga politiska/ekonomiska problēma, kuru jau sen kā būtu bijis jāatrisina pie varas esošajiem. Bet negaidot brīnumus – paļaujoties uz saviem spēkiem un resursiem – ir iespējams, no neattaisnoti dārgas dzīves dzīvoklī pārcelties uz omulīgu un ekonomisku dzīvi savā, pašbūvētajā privātmājā, kura ne tikai no saviem iemītniekiem nepaģēr pēdējo latu, bet pat otrādi – pie mājas iekārtots dārzs var sniegt atbalstu un priecīgi, ar gandarījumu pavadīta laika iespējas. Ēkas projekts ļauj ēku risināt iespējami nedārgi, kā iekšējo tā ārējo ēkas apdari var atstāt uz nākošo un aiznākamo vasaru, tai pat laikā baudot siltumu, omulību un mieru pašiem savā mājoklī.
   Ja interesējaties par būvbrigādēm, to darbu, tad aptuvenais rēķins ir materiālu izmaksas pareizināt ar 2. Bet atsevišķos gadījumos var salīgt konkrētu darbu posmu – pamatus, sienas līgumdarbu veidā. Visstraujāk uzbūvētās ekonomiskās “Rekordmājas” projekts – var noderēt par iedrošinošu piemēru, un laiks ēkas būvniecībai ir pietiekams pat izmantojot pilnībā atvaļinājumus un brīvdienas. Atliek vien piesaistīt kādu radinieku vai tuvu draugu ar lielāku būvniecības pieredzi, darbu raitai norisei, un izmantot savas brīvās dienas ar lielu lietderību.
   Lai Jums labi sokas! Un uz veiksmīgu sadarbību Jūsu mājas projekta izstrādē un saskaņošanā!

   Patīk

 5. Mēs tagad svārstamies starp šo namiņu un namiņu jaunai ģimenei jo viņi izskatās ļoti līdzīgi tikai iekšējais telpu izvietojums atšķiras. Mēs nezinām kurš mums sanāktu lētāk. Gribam būvēt no gāzbetona jo tas sanāk lētāk. Cik šim namiņam varētu būt aptuvenās būvmateriālu izmaksas? Cik mums izmaksātu projekta izstrāde un pats projekts?

  Patīk

  1. Labdien!
   Jā, šo abu ģimenes mājiņu projekti principiāli ir līdzīgi, atšķiras iekštelpu plānojums, saistībā ar dzīvesveidu – ēkas plānojums var būt vairāk orientēts uz kopīgu laika pavadīšanu, vai arī ar izolētākām telpām, kad katrs cilvēks darbojas ar atšķirīgām lietām – piemēram, vienā ēkas pusē var notikt saruna ar viesiem, otrā ēkas pusē kāds var mierīgi atpūsties savā guļamistabā.
   Nosūtījām Jums uz e-pastu sīkāku informāciju par projektēšanu un ar to saistītajiem jautājumiem. Ja iespējams, atsūtiet mums zemes robežu plānu, un plānošanas uzdevumu, ja tas ir jau saņemts no būvvaldes.
   lai Jums sokas!

   Patīk

 6. Sveiki. Mums loti iepatikas sis majas plans, vai butu iespeja dabut sikaku informaciju par so planu, lai varetu aprekinat aptuvenas buvesanas izmaksas, jo velos pasrocigi buvet. Jau ieprieks paldies

  Patīk

  1. Sveiki!
   Visātrāk un lētāk šo māju būtu uzcelt no gāzbetona blokiem, sienas varētu būt 30cm biezumā. Vidēji viens mūrnieks dienā bez palīgiem var uzmūrēt apmēram vienu-pusotru bloku rindu šādai mājai. Precīzas materiālu izmaksas mums šobrīd nav zināmas, jo ēkas pēc šī projekta vēl tikai tiek būvētas un ir pašā būvniecības sākumā.
   Lai Jums sokas!

   Patīk

 7. Labdien, Ansi !
  Mūsu ģimenei ir zeme Ikšķiles lauku teritorijā .Ir izņemts APU un izstrādātā
  topogrāfija . Vēlētos ar Jums sadarboties šī projekta realizšanā .
  Aldis

  Patīk

  1. Labdien!
   Sazināsimies par turpmāk veicamajiem pasākumiem šī projekta pielāgošanā Jūsu vajadzībām un citām apspriežamajām niansēm!
   lai sokas!

   Patīk

 8. Labdien, vai varat uz epastu atsūtīt projektu un sīkāku informāciju. Doma ir no gāzbetona celt.
  Varbūt Jums ir vēl kādi citi līdzīgi projekti ar +- tādu kvadratūru.
  Paldies u n lai Jums veicas.

  Patīk

 9. Labdien!
  Ieptaikās Jūsu projekts, kā labs variants pagaidu mājai, lai, kā Jūs rakstījāt, nav jādzīvo ekonomiski neizdevīgi, īrējot dzīvokli. Vai Jūs, lūdzu, varētu atsūtīt papildus informāciju par šo projektu uz e-pastu?

  Patīk

  1. Labdien!
   Šodien vēl izstrādājām versiju šim projektam ar vienu guļamistabu, rezultātā plašākām telpām, ēka derīga kā vasaras atpūtas māja, vai arī māja divu cilvēku ģimenei. Nosūtījām Jums e-pastu par šo projektu. Pašlaik viena ģimene Jelgavas rajonā būvē līdzīgu, šī tipa mājiņu, un kamēr māja top, dzīvo esošajā dārza mājā. Sapnim par savu ģimenes māju ir lemts piepildīties. Sākotnējām būvizmaksām guva atbalstu no iepriekš apdzīvotā dzīvokļa vērtības.
   Uz veiksmīgu sadarbību!
   lai Jums sokas!

   Patīk

 10. Labdien.Kas mainītos (izņemot izmaksas) ja es gribētu šādu ēku vai piemēram “Aldis lux”‘būvēt no 500mm Aeroc blokiem ar vēlāku siltināšanu tādejādi tuvinot to pasīvās mājas standartiem.Vai pamatiem nebūs jābūt vismaz 40 cm platiem? Ja iespējams atsūtiet “Aldis lux” projektu, Iepriekš pateicos. Ar cieņu.

  Patīk

  1. Labdien!
   Varam šo ēkas projektu pārveidot atbilstoši pasīvās ēkas standartiem, jārēķinās, ka būvizmaksas tādā gadījumā pieaug, bet ieguldīto līdzekļu atmaksāšanās laiks pagarinās, un tādēļ rūpīgi jāapsver ieguldījumu lietderība. Pamatu platumu kopā ar mūsu inženieri risināsim atbilstoši paredzēto sienu u.c. konstrukcijām, paredzot arī pamatu siltumizolēšanu. Biezāku sienu vietā galvenokārt gan uzmanība ir jāpievērš dažādiem konstrukciju salaiduma mezgliem, tāpat kvalitatīvai logu, durvju iebūvēšanai, jo caur nejaušām spraugām siltuma zudumi ir daudzkārt lielāki, kā caur sienām.
   Lai Jums sokas!
   uz veiksmīgu sadarbību.

   Patīk

  2. Labdien!
   Varam šo ēkas projektu pārveidot atbilstoši pasīvās ēkas standartiem, jārēķinās, ka būvizmaksas tādā gadījumā pieaug, bet ieguldīto līdzekļu atmaksāšanās laiks pagarinās, un tādēļ rūpīgi jāapsver ieguldījumu lietderība. Pamatu platumu kopā ar mūsu inženieri risināsim atbilstoši paredzēto sienu u.c. konstrukcijām, paredzot arī pamatu siltumizolēšanu. Biezāku sienu vietā galvenokārt gan uzmanība ir jāpievērš dažādiem konstrukciju salaiduma mezgliem, tāpat kvalitatīvai logu, durvju iebūvēšanai, jo caur nejaušām spraugām siltuma zudumi ir daudzkārt lielāki, kā caur sienām.
   Lai Jums sokas!
   uz veiksmīgu sadarbību.

   Patīk

 11. Sveicināti!
  vai varat, lūdzu, uz epastu atsūtīt projektu un sīkāku informāciju.
  Doma ir no gāzbetona celt un kādus pamatus labāk vietā – 200 m no jūras. paldies

  Patīk

  1. Labdien!
   Nosūtījām informāciju par šo projektu, labprāt līdzēsim ar projekta piemērošanu Jūsu apstākļiem.
   lai labi sokas!

   Patīk

  1. Labdien!
   Sazinājāmies, ja vēl kādas neskaidrības un jautājumi par šo mājas projektu, droši sūtat e-pastu, vai uzzvanat darba laikā!
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

 12. Sveicināti! Vai ir jau realizēti projekti? Ir doma būvēt līdzīgu, gulbūvi. Pats uzzīmēju skici, pēc tam uzgāju Jūsu projektu, ļoti līdzīgi domājam. Vai varat ieteikt būvnieku. Paldies!

  Patīk

 13. Esmu nomocijusies meklēdama mazas mājas projektu,loti iepatikās jūsu plāna versija ar 1 gulamistabu’ Naminš vecakiem2′”62m2.vai varetu lūgt atsūtīt namiņa projektu,Jau iepriekš paldies.

  Patīk

  1. Labdien!
   Šo mājas projektu iespējams noformēt arī kā saimniecības ēkas projektu, saimniecības ēku izmantojot pagaidus dzīvošanai, kamēr tiek būvēta lielā dzīvojamā māja.
   Uz veiksmīgu sadarbību!
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

 14. Vai ir iespējams uzzināt detalizētāku info par šo projektu un tā aptuvenām izmaksām? Vai ir iespējams šo projekta apjomu nedaudz palielināt?
  Cieņā,
  M.Ābols

  Patīk

  1. Labdien!
   Šobrīd pēc šī projekta tiek būvētas vairākas mājas, un nesen pabeidzām darbu pie projekta versijas ar palielinātu platību – palielinot dzīvojamās istabas un virtuves daļu. Bet ir iespējams veikt projektā arī citas izmaiņas, saskaņā ar Jūsu vajadzībām.
   Uz veiksmīgu sadarbību!

   Patīk

 15. Labdien gribetu uzzinat vairak par majas buvesenu par tas izmaksam lidz baltajai apdarei un par projekta izmaksam!!??? Jau ieprieks paldies!!!

  Patīk

  1. Labdien!
   Pašrocīgi uzbūvēt šādu māju kā projekts “Namiņš vecākiem” ir iespējams, ēkai projektētas vienkāršas, racionālas konstrukcijas, praktiski, iztiekot bez smagās tehnikas. Kā vienmēr, pielāgojam arī šo projektu Jūsu vajadzībām, zemes īpašuma situācijai, debesspusēm.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

  2. Labdien!
   Pašrocīgi uzbūvēt šādu māju kā projekts “Namiņš vecākiem” ir iespējams diezgan īsā laikā, ēkai projektētas vienkāršas, racionālas konstrukcijas, praktiski, iztiekot bez smagās tehnikas. Kā vienmēr, pielāgojam arī šo projektu Jūsu vajadzībām, zemes īpašuma situācijai, debesspusēm.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

 16. Labdien,
  Varētu, lūdzu atsūtīt sīkāku info un mājas projektu 77 kv.m. versijai uz epastu, ar aptuvenām celtniecības izmaksām līdz balatajai apdarei? Un vai šo ēku iespējams iespējams noformēt arī kā saimniecības ēkas projektu?
  Cieņā,
  Kaspars

  Patīk

  1. Labdien!
   Jā, šādu ēku var dēvēt arī par saimniecības ēku, attiecīgi noformējot projektu. Kurā Latvijas novadā paredzat būvēt savu māju?
   uz veiksmīgu sadarbību!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: