Par veselīgu dzīvesveidu

Daži citāti ierosmei, iepazīt grāmatu par veselīgu dzīvesveidu Veselibasavoti(P.Donavs)
(Grāmatu varat lejuplādēt arī  http://gramataselektroniski.blogspot.com/p/visu-gramatu-saraksts.html)
 
Visveselīgākās ir mājas, kas celtas no koka. Tad ir ķie­ģeļu mājas un visbeidzot — akmens mājas. Vēl veselī­gākas būtu mājas, kas celtas no stikla.
*
Koka mājas ir veselīgākas par akmens mājām. Māja, kas celta no simtgadīgiem kokiem, ietekmē cilvēku labvē­līgi. Ja esi slims un vārgs, izej ārā agri no rīta un pie­spiedies uz 15—20 minūtēm kādam ozolam! Tas tevi at­jaunos.
*
Svētajam ir noteikta viena stunda fiziska darba, trīs stundas sirds un septiņas stundas prāta darba. Bet daži no jums nestrādā. Un kā sekas jūsu organismā rodas defor­mācija. Sajūtat sāpes galvā, vēderā, kājās, rokās. Ir labi, ja jums ir dārzs, lai tajā varētu strādāt vismaz pa stundai un atbrīvoties no liekas enerģijas. Kaplējiet ar kapli, ja vēlaties būt veseli! Jūsos ir negatīvas enerģijas, kuras jānovada zemē.
*
Jums ir vajadzīgs veselīgs ēdiens, nav vajadzīgi nekādi dzērieni un sīrupi, bet tikai tīrs ūdens, veselīgs apģērbs, dzīvoklis ar lieliem logiem, daudz gaismas un katru dienu strādāt vismaz divas stundas fizisku darbu. Ja sieva ga­tavo ēdienu 4—5 stundas, tas ir grēks! Vai tā ir kultūra? Ar vienu stundu pilnīgi pietiek, lai pagatavotu ēdienu, bet pārējais laiks ir garīgam darbam: lasīšanai, mūzikai, māk­slai un visam, kas var dot impulsu un darīt cēlu sirdi un dvēseli.
*
Sejai ziepes nav vajadzīgas. Reizi mēnesi ir pilnīgi pie­tiekami nomazgāt to ar ziepēm. Sejai ir spēja mazgāties pašai. No katras šūnas, no katras poras plūst elektrība un magnētisms, kas mazgā gan seju, gan ari visu ķermeni.
*
Mūsdienu cilvēki sāk ciest no tā, ka neiet pastaigās dabā. Mēs dzīvojam kā cietumnieki. Vai jūs domājat, ka
*
māja, kurā ir 4—5 vai 10 stāvi, ir veselīga?
*
Apzināti un ar mīlestību uzņemiet gaismu, gaisu, ūdeni un pārtiku, lai visu to izmantotu un gūtu labus rezultātus. Ja lietojat to visu mehāniski, jums būs slikti rezultāti. El­pojot domājiet par to, ka gaiss bez skābekļa un slāpekļa ir arī dzīvības nesējs. Dzerot ūdeni, domājiet, ka bez ūdeņ­raža un skābekļa tas ir arī dzīvības nesējs. Katrs savie­nojums, katrs auglis nes sevī dzīvību.
*
Labas domas uztur veselību smadzenēs, labas jūtas — asinsritē un elpošanā, bet laba rīcība — gremošanas sis­tēmā.
*
Sargieties no stipriem vējiem un gaisa plūsmām! Ir stipri vēji un siltas plūsmas, kas cilvēkam ir bīstamas, jo to iedarbībā zūd cilvēka ķermeņa mitrums. Gaisa dušām ir labi lēni vēji.
*
Kas vēlas būt vesels, lai audzē puķes! Tās ārstē, dziedē un atjauno cilvēku.

arhitekts Valdis Liepa.

2 domas par “Par veselīgu dzīvesveidu

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: