
Izvēloties mājas būvvietu vēl nesenā pagātnē, līdz pagājušā gadsimta 20. gadu vidum māja tika nosprausta atbilstoši āderu tīklojumam – maksimāli izvairoties no ūdens āderēm un uguns āderēm, sadalot ēku ar nesošām iekšsienām. Patreizējā statistika par šodienu – ārsti informē, par 18 000 jauniem ļaundabīgiem audzējiem viena gada laikā.
Ko cilvēki ievēroja kā nerakstītu likumu pirms 90 gadiem (aptuveni 3 paaudzes), šodien bieži uztver kā tumsonību un pesteļošanu.
Un, ja ārsti pateicoties dārgai aparatūrai, kā piemēram, magnētiskās rezonanses iekārtas, spēj fiksēt kaut ko nelabvēlīgu, par cēloņiem runā aptuveni, tad pašiem piesargājoties, dzīves gadi var būt gana vieglāki.
Piemērs – aero foto ar blīvi apdzīvoto vietu Vēveri, kur pārsvarā visas ēkas, ne tikai dzīvojamās, bet arī kūtis, klētis, pirtis iekārtotas ievērojot āderu tīklojumu, veidojot blīvu viensētu kopu:

Ieteikums, vai Jūs būvējaties 600 kvadrātmetros (0,06ha) vai 60ha, atrast mājai labāko būvvietu.
Piemērs – kādreiz Jūrmalā celta ēka, ievērojot āderu tīklojumu, nepakļaujas šodienas normām atrodoties tālu no ielas, un ne-paralēli ielai novietotam ēkas apjomam:

Vai ikdienā rotaļājoties ar klucīšiem ir patīkami vērot brīvi izvietotus, vai nostādīt ēkas vienā rindā un stingras līnijas, līdzīgi kā mēs redzam kazarmu pilsētiņas. Vai Latvija nākotnē nekļūs par vienu lielu kazarmu?
Salīdzinājumam – Vecrīgā ir Peldu ielas kvartāls ar stingri regulārām ielām (pirmā vācu tirgotāju apmetne), turpretī Jaunielas kvartālā ielu konfigurācijas bieži liektas formas, atgādinot par pazemes upes plūdumiem, abi kvartāli veidojušies vienā laika posmā, bet pēc dažādiem principiem.
Arī pērkot ēkas par apmēram 5 000 000, var būt tikai viena no četrām guļamistabām atrodas veselīgā novietojumā. Un var nopirkt ēku par 5 000, ar pārdomātu, veselīgu vietas izvēli. Lai valda miers un harmonija visiem, protams arī “Mierlaukos” un “Miera ielejā”.
arhitekts Valdis Liepa.
Lai arī savam zemes gabalam esmu veicis āderu noteikšanu un māja ir novietota atbilstoši tam, es esmu visai skeptisks, par šādu uz google kartes savilktu zilu svītru “patiesumu”.
Kaut vai pagarinot āderes bildē starp vēveru un jaunvēveru ēkām, nesanāk plūdena līnija, bet gan ir lauziens.
Man būtu piedāvājums – es iedodu zemes gabala koordinātes, bet jūs iezīmējat āderes izmantojot jūsu proklamēto attālināto rīkstniecību. Salīdzinām jūsu rezultātu ar manējo, un ja tie sakrīt, tad noņemu cepuri jūsu priekšā un publicēju rakstu savā blogā.
PatīkPatīk