“Skaidrojošais pieteikums”

http://cdn2.hubspot.net/hub/330850/file-2483502230-jpg/Blog_Photos/winter_stargazing/night_sky.jpg
http://cdn2.hubspot.net/hub/330850/file-2483502230-jpg/Blog_Photos/winter_stargazing/night_sky.jpg

Jaunievestais būvniecības likums nosaka katra projekta 2x apriti būvvaldē, nav izņēmumu vai tas ir malkas šķūnis, pagrabs, pirts vai māja. Pirmais ir “būvprojekts minimālā sastāvā”, kādreiz dēvēja vienkāršāk, ko saprata arī katrs klients – par “skiču projektu”. Vai jaunais nosaukums izsaka jaunu būtību vai citu kvalitāti – diez vai, vienīgais ieguvums būvvaldēm steidzami jāizbūvē jaunas arhīva telpas un jāpadomā par jauna štata – arhivāra ieviešanu.
Tik pat interesanta ir būvniecības pieteikuma veidlapa, kurā īpašnieks vairākkārtīgi apliecina, ka tieši viņš ir īpašnieks, kā arī trijkārša kadastra numura apliecināšana, it kā būvniecības pieteikuma sākumā un beigu daļā tas varētu mainīties. Vienvārdu sakot, dubults vai trijkāršs neplīst.
Ja viss augšminētais ir veiksmīgi sakārtots, tad lielākās pilsētas būvvalde un dažas tai pieguļošās liek būvprojektā izlabot jēdzienu “paskaidrojuma raksts” un nomainīt to uz jaunievesto “skaidrojošais apraksts”. Par jēdzienu atšķirībām varbūt varētu sakauties un par mūžīgiem ienaidniekiem kļūt filologi. Izrādās arī būvvaldes ierēdņi ir acīgi, ja reiz jēdziens “paskaidrojuma raksts” (kas bija derīgs visus pēckara gadus) nav minēts jaunajā likumā, tad nesiet projektu par jaunu, tā sakot – “pārstrādājiet ievērojot likumdošanu”.
Pieņemu, ka likuma parakstītājam Vjačeslavam Dombrovskim nav ne jausmas par uzlabojumiem ko viņš ir apstiprinājis ar savu parakstu.
Šeit attēls ar piemēru absurdajai jaunajā būvniecības likuma būvatļaujai – no būvprojekta minimālā sastāvā akceptēšanas būvvaldē – ar skaistu zīmogu – “IZDOT BŪVATĻAUJU” ! – kas noliedz jebkādu būvdarbu veikšanu būvlaukumā, un ir jāgatavo vien tehniskais projekts, par kuru nav zināms, vai tas tiks akceptēts ar pirmo iesniegšanu. Vārds BŪVATĻAUJA sastāv no 2 vārdiem – “būvēt” un “atļaut”, kas ir skaidrs gan skolniekam, gan sirmam zinātņu profesoram – būvēt ir atļauts! Interesanti, pēc cik ilga laika parādīsies pirmais drosminieks, kas saskaņā ar izdoto “būv-atļauju” būs uzbūvējis ēku un aicinās būvvaldi pieņemt objektu ekspluatācijā…

Zīmogs par būvatļaujas izsniegšanu - "Izdot būvatļauju"
Zīmogs par būvatļaujas izsniegšanu – “Izdot būvatļauju”

Atliek atcerēties seno latīņu teicienu – “Per aspera ad astra” (caur ērkšķiem uz zvaigznēm).
Raženu vasaru!!!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: