Makets savai mājai – projekts “Agate”

Projekts Agate
Projekts Agate

Ja var veltīt laiku ne tikai mājas skices radīšanai, bet arī izgatavot maketu mērogā 1:50, tad var daudz labāk novērtēt visu māju kopumā. 3D vizualizācijas ļauj labi izvērtēt katru atsevišķo telpu, bet ēkas apjoms daudz precīzāk uztverams skatoties ēkas maketu. Šajā mērogā visas arhitektoniskās detaļas ir jau ar vajadzīgo dimensiju un tās tālāk būs risināmas tehniskajā projektā. Šis ir viens no tiem retajiem gadījumiem, kad klients, lai izvērtētu ēkas arhitektoniskās kvalitātes ir izgatavojis maketu, kā redzams bildēs – ar iezīmētu telpu plānojumu un maketētām nesošajām konstrukcijām.
Gala apdares ir risināmas, makets ļauj vērtēt pirmās ieceres, kuras detalizēsies tālāk krāsu pasēs un apdares materiālu specifikācijā.
Projekts_Agate_01 Projekts_Agate_02 Projekts_Agate_03 Projekts_Agate_04 Projekts_Agate_05 Projekts_Agate_06 Projekts_Agate_07 Projekts_Agate_08 Projekts_Agate_09 Projekts_Agate_10
Ēkas plānojums risināts vienā stāvā, ģimenei divās paaudzēs. Apkures telpa ir kopēja. Dienvidu fasādē – plaša terase ar ieejas lieveni un kopēju vējtveri, kā arī ar izeju uz iekšpagalmu. Mājas īpašnieki izcīnījuši lielas domu un viedokļu “kaujas”, iekams nonākuši līdz visiem pieņemamam risinājumam, par kuru, sekojoši, arī arhitektam ir savas domas un ieteikumi:) Rezultātā tika izstrādātas projekta skices, vairākas versijas, ēkas īpašnieki izgatavoja arī maketu, labākai ēkas telpisko apjomu vērtēšanai.
Projektā paredzētas gāzbetona bloku mūra sienu konstrukcijas, koka spāru pārsegums, fasādēs – koka dēļu un apmetuma apdare. Jumta segums – lēzeniem jumtiem piemērotais uzkausējams bitumena lokšņu materiāls.
Projekta “Agate” plāns:

Projekts Agate, pirmā stāva plāns
Projekts Agate, pirmā stāva plāns

Projekta “Agate” fasādes:

Projekts Agate, fasādes
Projekts Agate, fasādes

Projekta “Agate” griezums:

Projekts Agate, griezums
Projekts Agate, griezums

Uz tikšanos mūsu darbnīcā, ar tikpat krāšņiem maketiem!

2 domas par “Makets savai mājai – projekts “Agate”

  1. Labdien!
   Mums ir vairāki māju projekti, kuros paredzēti slīpi griesti un siltinājums pa jumta plakni, šajā gadījumā, saistībā ar jumta konstrukciju un nepieciešamajām sijām konstrukcijas noturībai, paredzēti taisni griesti. Katrā ziņā, slīpo griestu plusi un mīnusi ir rūpīgi jāizsver, ir gadījumi, kad slīpie griesti var dot papildus vērtību telpai, interesantumu un plašumu, un ir gadījumi, kad tie nav īsti nepieciešami.
   lai sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: