Par mikroklimatu Jūsu mājā

Mēģināsim pamatot vēlreiz, kā iegūt ēkā labus apstākļus, īpaši nepārmaksājot. Jo Jūsu līdzekļu saprātīgs izlietojums, mūsuprāt, ir svarīgs nosacījums. 90% buildart.lv klientu privātmājas būvniecībā plaši izmanto trīs ārsienu bloku veidus – gāzbetons, keramzītbetons un keraterms. Kāpēc šos un nevis silikātblokus, vai arī sienas no dzelzsbetona paneļiem, vai betona lējuma konstrukcijā, vai laukakmens mūra konstrukcijā? Tāpēc, ka visi trīs pirmie nosauktie bloki uzņem gaisa mitrumu, bet pārējie minētie neuzņem. Ja Jūs neesat gatavs katrai telpai uzstādīt gaiss-gaiss siltumsūkni, vai veikt ēkas ventilācijas izbūvi ar rekuperācijas sistēmu, kas arī nav lēta, tad labāk ēku celt no “elpojošiem”* sienu materiāliem.
Ne par velti ir teiciens – skopais maksā divreiz.
Salīdzināšanai – ja betona sienu paneļi ir lietderīgi izmantojami daudzdzīvokļu mājas būvniecībā, tad Jūsu privātmāju ir iespējams uzbūvēt ar vienkāršākām, ne tik industriālām celtniecības metodēm, tai pat laikā iegūstot labākus ēkas klimata un siltunoturības parametrus un nesadārdzinot būvniecības procesu.
Mēģinat uzzināt par betona ražošanas dažādos ķīmiskos papildinājumus, kas uzlabo plastiku, pagarina vai paīsina cietēšanas periodu, ļauj strādāt pie mīnus temperatūras, ķīmisko klāstu, ko piedāvā ražotājs, un cik ilgā laikā tā turpina izgarot no konstrukcijas (piemēram formaldehīds). Līdzīgi arī pārtikas ražošanā pievienotie ķīmiskie elementi bieži nav cilvēkam draudzīgi, bet ražotājam tos ir izdevīgi izmantot lai palielinātu rezultātā peļņas rādījumus.
*  “Elpojošs” – spēja uzņemt, absorbēt iekštelpu gaisa mitrumu, neuzkrājot to iekštelpās.

pievienosim attēlus – daudzstāvu saliekamā dzelzsbetona ēkas, ar nepārtrauktu ventilācijas restīšu rindu fasādē (tie nav virtuves aukstuma skapji, kā tas bija senāk).
Dzelzsbetona māja Dzelzsbetona māja Dzelzsbetona māja

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: