Nekas nav pilnīgi labs vai slikts

Nekas nav pilnīgi labs vai slikts… viss atkarīgs no redzes punkta.
Lūk, uguns un ūdens. Ja neprotat ar tiem rīkoties, var sākties plūdi vai ugunsgrēks.
(O.M. Aivenhovs)

Aforismi
Aforismi

Rīkstnieki un dažādu rūdu meklētāji zemes dzīlēs inkvizīcijas prāt piederēja pie zemākās burvju kastas, kas salīdzinoši bija vis skaitliski lielākā, tāpēc arī visvairāk deldētā. Tikai tad, kad inkvizīcija saprata, ka atrastās iegulas, vai ūdens nodrošina viņu vajadzībām labākus apstākļus, mitējās inkvizīcijas bargās darbības pret saviem līdzcilvēkiem. Par ko jau rakstījām iepriekš rakstā “Abats Mermē”.
Kopumā rīkstniecības tradīcijas vēstures avoti apskata jau 7000 gadu atpakaļ, neskatoties uz inkvizīcijas bardzību viduslaikos, kad tika nonāvēti daudz cilvēki, saistībā ar viņu “pārdabiskajām” spējām un zināšanām, tomēr akām rakšanas vietas vēl ar vien izvēlas rīkstnieki, tā sasniedzot labākos ūdens ieguves rezultātus. Bez pētījuma āderu noteikšanā var izrakt 20 tukšas akas un tikai 21. akā nejaušības rezultātā iegūt labu ūdeni. Tāpat ar mājas vietas izvēli, nejaušība nekad nevar būt labs padomdevējs, ja cilvēks nopietni attiecas kādu lietu risināšanā.
Zvejnieka ierobežotie līdzekļi neatļāva apbūvēt visu no āderēm brīvo laukumu, bet tomēr ēka tika iebūvēta tā, lai neskartu ūdens āderes.
Nosakot āderes ēkām un dzīvokļiem, kas būvēti iepriekš nekartējot ūdens un uguns āderes, nejaušības rezultātā raksturīgie veiksmes procenti parasti ir 50% pret 50%, puse no guļvietām nejaušības rezultātā ir novietotas pietiekami labi, otra puse ir novietotas nelabvēlīgās vietās.
lai Jums sekmējas veselīgi iekārtot dzīves telpu!
ragaciems_aderuplansZvejnieku dzīvojamā māja Ragaciemā.

arhitekts Valdis Liepa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: