Visu kanceleju kanceleja

Katrai valstiskai iestādei šodien ir sava kanceleja (senāk kancelejas preces – rakstāmpiederumi tika iegādāti šo preču tirgotavā), šodien kancelejas pārziņu komanda, kurā viens atbild par zīmuļiem, otrs par dzēšgumijām, trešais par tinti strādā nepārraudzīti un nekontrolēti. Sen nobriedis jautājums – izveidot galveno kanceleju, kas pārbaudīs esošo kanceleju darbības kvalitāti.
Līdzīgi ir cilvēcei saistībā ar veselīga dzīvesveida radīšanu – lai noskaidrotu, vai tās nav vienkārši pārticības slimības, šodien tiek sarakstītas grāmatas, veikti pētījumi pusgadsimta garumā, piemēram, “Ķīnas pētījums (T.Kolins Kempbels)”, “Kā izārstēt un nepieļaut sirds un asinsvadu slimības (Koldvels B. Eselstins)”, “Dzīves ieradumi un sirds pētījums (Dr. Dīns Ornišs)”.
Latviešu mājturības praktikante Emīlija Oga jau 1935. gadā ir uzrakstījusi nelielu grāmatiņu “Veģetārais galds”, sniedzam ieskatu grāmatas ievadā:

Untitled-9

Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs
Veselīgs uzturs

Untitled-10

Gan 7000 gadus atpakaļ, gan šodien svārsts rāda, vai konkrētā vieta ir laba gulēšanai un darbam, vai nelabvēlīga. Cilvēki to ņemot vērā jutās tikpat labi kā suņi un kaķi iztiekot bez svārsta, bet atrodot sev piemēroto vietu naktsmiegam. Šodien, tie, kas pētijuši svārstu darbību ir sarakstījuši neskaitāmas grāmatas, tajā pat laikā vēl neviens pilnīgi precīzi nav ar cipariem noteicis konkrēto starojuma jaudu. Tā pat, kā neviens neapšauba un nemēra ar cipariem savstarpējās jūtas vienam pret otru.
Lai ražens pavasaris!

arhitekts Valdis Liepa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: