Apdzīvojama saimniecības ēka ar pirti
Apdzīvojama saimniecības ēka ar pirti

Kā jau tradicionāli, saimniekojot savā sētā, darbi un dzīve rit savu gaitu, ne kā “pēc grāmatas”, bet gan tā, kā katrai ģimenei ērtāk un atbilstošāk. Attīstot savas ieceres pakāpeniski, izdevīgi ir sākt ar saimniecības ēkas būvniecību – paredzot iespēju tajā kādu laiciņu dzīvot un atpūsties, iekams top gatava dzīvojamā māja.

Šajā saimniecības ēkas projektā ir atpūtas telpa – dzīvojamā istaba, ar omulīgu izeju uz terasi siltajā dienvidu pusē, un virtuves daļu, darba virsmu pie ziemeļu sienas. Blakus atrodas pirts karsētava, ar dušu un labierīcībām. Šāda telpu funkcionālā programma ļauj ēku izmantot kā vasaras atpūtas namiņu, atpūtas vai dārza māju, relaksācijai, kā arī dzīvošanai pagaidu apstākļos – būvējot dzīvojamo māju. Plānojumā ir arī garāža un nojume/šķūnis malkai, dārza inventāram.

Būvējot savu ģimenes māju, ērti, ja ir tuvumā vieta, telpa, kur nobāzēties – rast pajumti lietus laikā, pārnakšņot, nomazgāties, glabāt instrumentus. Konkrētā saimniecības ēka ir projektēta pilsētas zemes gabaliņā, bet vienlīdz labi tā iederās arī lauku teritorijā, plānojot ēkas tā, lai tās norobežotu iekšējo pagalmu no aukstiem ziemeļu, austrumu vējiem, iegūstot siltu, tīkamu ārtelpu – saimniecisko, vai parādes pagalmu.

Ieskatam – projekta fasādes, plāni, griezums un jumta plāns:

Apdzīvojama saimniecības ēka ar pirti - projekts - fasādes
Apdzīvojama saimniecības ēka ar pirti – projekts – fasādes
Apdzīvojama saimniecības ēka ar pirti - projekts - plānojums
Apdzīvojama saimniecības ēka ar pirti – projekts – plānojums
Apdzīvojama saimniecības ēka ar pirti - projekts - griezums
Apdzīvojama saimniecības ēka ar pirti – projekts – griezums
Apdzīvojama saimniecības ēka ar pirti - projekts - jumta plāns
Apdzīvojama saimniecības ēka ar pirti – projekts – jumta plāns

Veiksmīgu un raitu ieceru realizāciju!!!