Dzīvojamās mājas projekts “Malvīne” – 105m2

Dzīvojamās mājas projekts "Malvīne"

Šīs mājas projekts principiāli bija aizgūts no projekta “Aija”, kā to vēlējās mājas īpašnieks, pielāgojot to esošajai situācijai – pirms dažiem gadu desmitiem uzbūvētajiem pamatiem. Laika gaitā izstrādājām jaunas versijas plānojumam, lai tas būtu ērtāks, ņemot vērā ierobežotos ēkas gabarītus.

Iegādājoties zemi īpašnieks “mantojumā” vai kā papildus piedevu – saņēma pamatus, kas izbūvēti pasen, pēc kāda veca tipveida projekta (attēlu skat. zemāk). Vienmēr pastāv divas iespējas – nojaukt vai saglabāt. Mūsu būvinženieris veica pamatu tehnisko apsekojumu, un kopā ar papildus darbiem, remontu un siltināšanu – tie ir izmantojami paredzētajai ģimenes mājai. Pamati sevī ietver arī pagrabu, pa visu ēkas platību. Mūsdienās gan pagrabus redz arvien mazāk būvējam, un tam ir savi iemesli, bet šādā situācijā, kad pagrabs ir esošs – var apsvērt tā saglabāšanu un izmantošanu dažādām tehniskām vajadzībām, piemēram, apkures mezgla novietošanai u.c. Sīkāk – par to vai rekonstruēt, vai būvēt no jauna – varat lasīt vienā mūsu senākā rakstā.

Dzīvojamās mājas jaunbūvējamā daļa – divos stāvos, ar dzīvojamo istabu, palīgtelpām, guļamistabām un plašu terasi ēkas dienvidu pusē, vērstu pret dārzu. Salīdzinoši kompaktajā mājas plānojumā ietilpušas četras guļamistabas. Dzīvojamā istaba labi izsauļota, ar virtuves nišu.

Mājas projekta plāni, fasādes, griezums, kā arī ieskats senajā projektā un – priekšstatam – ko sagaidīt no sen būvētiem pamatiem:

Dzīvojamās mājas projekts "Malvīne" - 1.st. plāns
Dzīvojamās mājas projekts “Malvīne” – 1.st. plāns
Dzīvojamās mājas projekts "Malvīne" - 2.st. plāns
Dzīvojamās mājas projekts “Malvīne” – 2.st. plāns
Dzīvojamās mājas projekts "Malvīne" - fasādes
Dzīvojamās mājas projekts “Malvīne” – fasādes
Dzīvojamās mājas projekts "Malvīne" - pagrabstāva plāns
Dzīvojamās mājas projekts “Malvīne” – pagrabstāva plāns
Dzīvojamās mājas projekts "Malvīne" - senais projekts
Dzīvojamās mājas projekts “Malvīne” – senais projekts
Dzīvojamās mājas projekts "Malvīne" - esošo pamatu fotogrāfija
Dzīvojamās mājas projekts “Malvīne” – esošo pamatu fotogrāfija

Un kā jau tas parasti notiek – allaž rodas jaunas idejas, un sekojoši – arī jauns, racionālāks un ērtāks plānojuma variants, kā arī ēka papildināta ar garāžu, lai mājas īpašniekam, auto meistaram būtu iespējams strādāt bez laika tērēšanas ceļā. Ieskats jaunākajās plānojuma versijās:

Dzīvojamās mājas projekts "Malvīne" - stāvu plāni
Dzīvojamās mājas projekts “Malvīne” – stāvu plāni

Omulīgu dzīvošanu!!!

2 domas par “Dzīvojamās mājas projekts “Malvīne” – 105m2

  1. Labdien!
   Projekts Malvīne ir zināmā mērā atvasināts, tālāk attīstīts no projekta Aija, attiecīgi ēkas ārējie izmēri ir 6-7m platums, un 10-11m garums, kas saistīti ar racionālu būvmateriālu izmantojumu – maksimālā platība pie iespējamajiem laidumiem.
   Kurā Latvijas novadā paredzat būvēties?

   uz veiksmīgu sadarbību!!!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: