Dārza mājas projekts “Marta”, 48m2

Dārza mājas projekts "Marta"

Šāda neliela dārza – dzīvojamā mājiņa piemērota vecākiem, kam bērni jau uzsākuši patstāvīgu dzīvi, būvējama skaistā ainavā, dabas ielokā, mierīga dzīves plūduma baudīšanai. Atbraucot bērniem ciemos – tiem patiks balkons virs guļamistabas un virtuves telpām – tajā romantiska nakšņošana jebkuram vingram viesim, vai praktiska platība tēju un pirts slotiņu žāvēšanai. Plānojumā projektēts vējtveris, kas palīdz ēku saglabāt siltu ziemā, ērta, apjumta terase pie ieejas, atpūtai, terasi, protams, var arī palielināt, dzīvojamā istaba pieklājīgā platībā ar virtuves nišu, un atsevišķa guļamistaba. Kompaktā un nelielā izmērā savienots praktiskums, omulība un nelielas būvniecības izmaksas.

Konstruktīvi ēka paredzēta no gāzbetona blokiem, ar koka pārsegumiem un koka jumta konstr. Pamati – lentveida, monolītbet. Jumts – skārda vai cita materiāla segums, arī fasāžu apdares veidam un toņiem iespējami visdažādākie varianti. Apkurināma ēka izmantojot malkas siltā gaisa, vai siltūdens centrālapkures kamīnu, vai plīti, ilgstošākā prombūtnē šādas nelielas ēkas ērti, autonomi un ekonomiski apkurināmas ar gaiss/gaiss tipa siltumsūkņiem, nodrošinot vienmēr pozitīvu temperatūru iekštelpās.

Dārza mājai un Dzīvojamai mājai – abiem klasifikāciju likumdošana paredz vienādu – 1110, tā pat projektu ir iespējams skaņot arī vienkāršotā veidā, kā 1. grupas ēku, jo apbūves platība nepārsniedz 60 kvadrātmetrus, šādi, visīsākajā termiņā tiekot pie būvdarbu sākšanas atļaujas.

Ieskats mājas projekta rasējumos:

Dārza mājas projekts "Marta" - fasādes
Dārza mājas projekts “Marta” – fasādes
Dārza mājas projekts "Marta" - plāns
Dārza mājas projekts “Marta” – plāns
Dārza mājas projekts "Marta" - balkona plāns
Dārza mājas projekts “Marta” – balkona plāns
Dārza mājas projekts "Marta" - griezums
Dārza mājas projekts “Marta” – griezums

Raitu būvniecību un omulīgu dzīvošanu jaunajā dārza mājā!!!

9 domas par “Dārza mājas projekts “Marta”, 48m2

  1. Labdien!
   Projekts ir pieejams, un arī papildināms atbilstoši Jūsu iecerēm un vajadzībām, aprakstiet par tām sīkāk. Gaidīsim ziņu, arī par zemes situāciju, ģeoloģiju u.c.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

 1. Sveiki!
  Interesē šī projekta izmaksa un iespēja būvēt gan no gāzbetona blokiem, gan no koka karkasa un stabveida pamatiem. Plusi un mīnusi abiem variantiem.
  Paldies!

  Patīk

  1. Labdien!
   Prieks Jūs redzēt mūsu mājaslapā! Izvēloties būvmateriālus, ir daudzi apsvērumi, par labu vienai vai otrai izvēlei, sienas sākas ar pamatiem – un pamatu izvēlē ir savs noteicošs vārds gan grunts, zemes apstākļiem, gan iecerētās ēkas vēlamajam grīdas veidam un risinājumam. Pavisam nelielas ēkas, kā jau redzat ražotāju piedāvājumos – dārza mājiņas, ir ērti un ātri montēt uz pāļveida, stabveida pamatiņiem, un tikpat labi arī “bez pamatiem”, jeb izmantojot pamatu vietā kādus piemērotus laukakmeņus vai keramzītbetona blokus. Laikmets un ekonomiskie, politiskie apstākļi mūsu Latvijā ir izveidojušies tā, ka šobrīd visai svarīgs parametrs ir darba ietilpīgums, jebkurā risinājumā, un racionāls būvnieks bieži izvēlas par labu tādam risinājumam, kurš, varbūt ir dārgāks materiālu izteiksmē, bet ekonomiskāks darbaspēka patēriņa ziņā. Agrāk bija otrādi – daļēji, protams, to ietekmēja materiālu deficīts, un sekojoši, pēc 90. gadiem – materiālu dārdzība – būvniecība vairāk balstījās uz cilvēku paveikto, un mazāk uz ražotāju tirgotajām lietām. Droši vien, nebūtu jāvērtē pēc tā, kas ir sliktāk vai labāk, bet būtu, savā, šodienas situācijā un apstākļos jāmeklē risinājumi kas mums, mūsu dzīvēs ir izdevīgākie, pieņemamākie, vai priecīgākie, jo nereti, sava darba augļu baudīšana un tās sniegtais dzīvesprieks, var būt vērtīgāks, par kādiem ietaupītiem līdzekļiem vai materiāliem.
   Turpinot par Jūsu izvēlēto ēkas projektu – ja šo mājiņu izmantosiet arī ziemas sezonā, ieteicamāki ir lentveida pamati ar grīdu, betonētu virs siltumizolācijas slāņa, un attiecīgi arī siltas sienas visekonomiskāk ir veidot gāzbetona bloku mūra konstrukcijā. Ja Jums ir savi kokmateriāli, vai citas priekšrocības koka sienu izvēlē – varat apsvērt koka konstrukcijas ēku. Projekts mums ir sagatavots abās versijās, plus vēl – labprāt tajā veiksim arī nepieciešamās izmaiņas, pielāgojot to Jūsu vajadzībām un zemes situācijai.
   Laimīgu izdošanos!!!

   Patīk

 2. Labdien, gribu zināt cik maksā šis projekts, ar visām starpsienām, bet bez balkona tikai ar terasi. Pašlaik meklēju sev nelielu māju ar nelielām izmaksām. Paldies gaidīšu Jūsu atbildi. Jauku dienu. Ingrīda

  Patīk

  1. Labdien!
   Gaidīsim no Jums ziņas par zemes īpašumu, kad. nr. lai varam iepazīties ar situāciju, kā arī rakstiet sīkāk par savām iecerēm. Projekts ir pieejams, visdažādākajos būvkonstrukciju veidos, gan mūra gan koka versijā.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: