“Smuidrā Elīna” – mājas projekts trīs līmeņos, 120m2

Mājas projekts "Smuidrā Elīna"

Šis mājas projekts ir interesants ar to, ka šķietami vienkāršā, divstāvīgā mājā ir vēl arī trešais stāvs – vēlviens līmenis virs otrā stāva guļamistabām (sīkāk redzams griezuma rasējumā). Guļamistabas, līdz ar to, kļūst lielākas, jo guļvietas novietotas stāvu augstāk. Arī dzīvojamā istaba izceļas ar plašumu – tās griesti – līdz jumta slīpajām plaknēm. Gar ēkas iekšsienu veidota galerija, ar kāpnēm no dzīvojamās istabas, galerijai seko augšstāva gaitenis un guļamistabas.

Dzīvojamā māja projektēta izmantojot racionālas būvniecības tehnoloģijas, piemērota mājas būvniecībai pašu spēkiem. Fasādēs – koka dēļu apdare, ar mūsdienās moderno – pelēko toņu gammu. Ēkas dimensijas, logu izmēri veidoti saskaņā ar Zelta Griezuma proporcijām. Plānojums orientēts debesspusēs, ar labu iekštelpu izsauļojumu.

Ieskats projekta rasējumos:

Mājas projekts "Smuidrā Elīna" - pirmais stāvs
Mājas projekts “Smuidrā Elīna” – pirmais stāvs
Mājas projekts "Smuidrā Elīna" - otrais stāvs
Mājas projekts “Smuidrā Elīna” – otrais stāvs
Mājas projekts "Smuidrā Elīna" - trešais līmenis
Mājas projekts “Smuidrā Elīna” – trešais līmenis
Mājas projekts "Smuidrā Elīna" - fasādes
Mājas projekts “Smuidrā Elīna” – fasādes
Mājas projekts "Smuidrā Elīna" - griezums
Mājas projekts “Smuidrā Elīna” – griezums

Veiksmīgu izdošanos!!!

6 domas par ““Smuidrā Elīna” – mājas projekts trīs līmeņos, 120m2

 1. Katram savas vajadzības, bet projekts, manuprāt, dīvains – izniekota platība ar atvērumu un grūti piesildāma pirmajam stāvam, kā arī (laikam no bērnu istabas) ja vajag pa nakti uz WC, tad jāiet lejā 2 stāvi … ? Pie tam trepes uz 3.stāvu varētu būt diezgan stāvas un bīstamas pa miegam, lai neaizņemtu daudz vietas.

  Patīk

  1. Labdien!
   Paldies par rūpīajām pārdomām, saprotams, ka vispirms jau katrs mājas īpašnieks ir tiesīgs izdomāt un izsapņot savu māju, ar visām tās ekstrām un risinājumiem, gan vizuālā tēla radīšanai, gan arī interesantai un omulīgai dzīvei ēkas iekšpusē, atvērumi dzīvojamās istabas skaistumam, plašumam nenāk par velti – par to būvniecību jāmaksā, bet rezultātu var baudīt visu mūžu.
   Skaidrs, ka otrajā un trešajā līmenī, šķiet, dabiski, ka nebūs paredzēts dzīvot veciem ļaudīm, pensionāriem, vecvecākiem, jo vienkāršāk un ērtāk ir nokļūt pirmā stāva guļamtelpā, nevis otrajā stāvā un vēl trešajā līmenī līdz guļvietai. Bet – ir viens monolīts un pārliecinošs “bet” – cilvēka ķermenis ir tāds brīnumains mehānisms, kurš ir spējīgs izpildīt taisni to, ko no tā cilvēka gars prasa – ja prasiet spēju noskriet 15km dienā, vai uzkāpt 10 stāvu ēkā ik dienas – ķermenis šo uzdevumu būs spējīgs veikt. Un ja arī tajā dienā netrāpīsies iespēja skriet vai kāpt – fiziskā sagatavotība būs izmantojama cituviet, vai malkas sagādē, dārza darbos utt. Savukārt, ja no ķermeņa nekas netiek prasīts – ļaujot zvilnēt pie ekrāna – tad tas arī nebūs spējīgs neko vairāk, kā zvilnēt, un katra kāpšana uz otro vai trešo stāvu būs vaidu un nopūtu pavadīta. Rezumējot daudzlīmeņu vai vienstāva mājas ideju – maksimālais komforts ir viens stāvs bez kāpnēm un (wc apvienota ar virtuvi un guļamistabu:), savukārt maksimālais “fitness” un veselība – ir māja vismaz 5 stāvos, un aizmirstot istabā kādu sīku priekšmetu, nākas atkal mērot garo ceļu augšup, un tā, bez treniņzāļu abonentiem cilvēks dienas laikā būs patērējis gana kaloriju, lai nebūtu jāraizējas par visdažādākajām kaitēm, kuru iemesls ir mazkustīgs dzīvesveids. Protams, arī veiklība – visparastākās kāpnes ir viena lieta, bet pavisam kas cits – mērot šo ceļu pa virvju kāpnēm (un tumsā, daļēji aizmigušam), tādā gadījumā krietni nodarbinot arī rokas, vestibulāro aparātu un visu pārējo ķermeni.
   Priecīgu radošo darbošanos!!!

   Patīk

  1. Labdien!
   Detalizēta informācija par projektu un izmēri ir pieejami, kad sākam sadarbību, izstrādājot Jūsu ēkas pirmo skiču projektu, vai konkrēto tipveida projektu pielāgojot Jūsu situācijai un vajadzībām. Līdz tam jāmēģina apsvērt savas ieceres un vadīties pēc dotā ieskata projekta plānos un fasādēs. Atrakstiet sīkāku informāciju mums uz e-pastu, tajā skaitā zemes kadastra nr. Griestu augstumi ir visvienkāršāk pielāgojami, parasti tie ir 2,8-2,9m robežās, var paredzēt tos arī zemākus, cenšoties gūt maksimālu materiālu ekonomiju, piemēram 2,7m, bieži esam veidojuši arī augstākus griestus, 3,2m utml, tā iegūstot telpās lielāku gaisa kubatūru un plašuma sajūtu.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

  1. Labdien!
   Šo ēkas projektu var mēģināt ietilpināt vienkāršotajos 60 apbūves kvadrātmetros, iespējams, rēķinoties ar mazliet mazākām iekštelpām, katrā ziņā, tas būtu interesants izaicinājums mums projektēšanā, ja vēlaties šādu ēku, kā arī, idejiski tā ir ļoti līdzīga projektam “Mārīte”, skat. mūsu mājas lapā. Arī šis projekts paredz divus stāvus, otro stāvu jumta līmenī, sīkāk gan jāspriež izstrādājot pirmās projekta skices, un Jums jādodas pie mums ar savu projektēšanas uzdevumu – kādas telpas ģimenei nepieciešamas, kāda to orientējošā platība, ēkas struktūra ļoti mainās, atkarībā no tā, vai pirmajā stāvā jāprojektē atsevišķā guļamistaba vai nē, u.c. nianses.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: