Reportāžā par “ienesīgajiem” darbiem

N pilsētā daudzdzīvokļu mājā apsaimniekotājs tiekās ar iedzīvotājiem, informā par nākotnē veicamajām lietām. Par cik ir iekrājums 500 eiro, un varam tikt pie 500 000 liela kredīta.

1. jāmaina logi kāpņu telpā.

Jautājums no iedzīvotājiem – kādēļ 20 gadu laikā tie nav krāsoti, lai gan jebkurš krāsu tirgotājs saka, ka koka detaļām ārtelpās krāsa jāatjauno ik pa 5 gadiem. Namsaimnieks saka, ka krāsu noņemšana jau ir restaurācija un tā izmaksā kosmiskas summas. Nomainīsim tos ar plastmasas logiem, kas noturēsies 8 gadus, pēc tam sadzeltēs un, var gadīties, ka juks pa šuvēm ārā.

2. stāvvadu nomaiņa.

Esošie čuguna, vai ķeta cauruļvadi ir kalpojuši jau 40 vai 60 gadus, ir laiks uzlikt tumšpelēkas plastmasas caurules, jaunas. (Var gadīties, ka jaunās plastikāta caurules temperatūras ietekmē izplešas un saraujas par 10 centimetriem, katrā stāvā veidojas noplūde, un santehniķis būs gaidīts viesis katrā dzīvoklī visu turpmāko dzīvi).

3. Radiatoru nomaiņa.

Esošie čuguna radiatori ar savu izskatu ir jau apnikuši visiem, uzliksim mazas baltas skārda kastītes. (Tas nekas, ka ātri var nokorodēt savienojumi un tās var sākt pilēt pēc 10 gadu ekspluatācijas laika).

4. Esošais šīfera jumts ir slikts, kalpojis 40 gadus, nomainīsim uz Onduline jumtu (Onduline kalpošanas maksimālais termiņš 15 gadi, varēsim drīz vien mainīt atkal uz jaunu, smukāku jumtu).

Daudzdzīvokļu mājas sapulcē klātienē bija ieradušies pāris vecāka gadagājuma cilvēki, kuri ar lielu sajūsmu un spīdošām acīm raudzījās uz nākotnē gaidāmajiem labajiem notikumiem.

Tātad, priecīgs ir ne tikai katrs nama iemītnieks, bet arī apsaimniekotājs, jo 500 eiro ir labs iesākums lai apgūtu nākamos miljonus.

Raženu jauno būvniecības sezonu!!!

arhitekts Valdis Liepa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: