Šīs ēkas tipveida projektu (Tipveida projekts “Ansis”) izveidojām pirms vairākiem gadiem (pašā būvniecības “antikrīzes” karstumā), kā viskompaktāko un lētāko dzīvojamo ēku ar pieņemamu un komfortablu platību, kura turklāt ir pilnīgā saskaņā ar debespusēm (izsauļojumu) un ir ērti novietojama āderu plānā. Pēc šī projekta ir uzbūvētas vairākas ēkas arī ar nelielām plānojuma izmaiņām, tās iespējams aplūkot dabā un par telpu ērtumu un gaišumu pārliecināties klātienē. Ar prieku izstrādāsim projektu Jūsu sapņu mājai, kā arī varam piedāvāt jebkuru no mājas lapā redzamajiem gatavajiem projektiem. Arhitekts Valdis Liepa un dizainers, projektētājs Ansis Liepa (kontakti).
Aprakstā redzamo ēku būvē profesionāls namdaris Jānis J., kura paveikto darbu krājumā jau ir vairāk kā 20 dzīvojamās un saimniecības mājas. Jāņa tālr. nr.: 26599687. Ēkas orientējošās izmaksas var ietilpt 30 tūkstošos eiro.
Pats pirmais projekts “Ansis” – kopā ar detalizētu būvniecības procesu bildēs, un viens no turpmākajiem projektiem “Ansis” – būvēts pašrocīgi Pļaviņās.

Maza izmēros, ekonomiska un reizē ērta un racionāla ģimenes māja – projekts izstrādāts ar mērķi iegūt plašas un gaišas telpas maksimāli vienkāršā, lēti uzbūvējamā veidā, kā arī telpu plānojumu paredzot ērtu un ideāli izsauļotu. Vadoties pēc šiem nosacījumiem plāns kļūst radniecīgs seno latviešu būvniecības pamatprincipiem, kā arī austrumu tradīciju ieteikumiem par veselīgu dzīvojamo vidi. Ēkas plāni:

Fasādes:

Turpinājumā bildes no mājas būvniecības procesa:

Pamati ir lentveida armēta monolītbetona lējums, 30 cm platumā, uz pamatu virsmas hidroizolācija – 2 kārtas ruberoīda ar bitumena mastiku. Virs tā uz cementa javas (lai izlīdzinātu) tiek mūrēta pirmā gāzbetona bloku rinda, ko panāk ideāli taisnu. Tālāk jau pārējās rindas mūrēt ir vieglāk, jo pirmo rindu var ņemt par atskaiti.

Nesošajai starpsienai identiski pamati, ar papildus pēdu skurstenim. Nesošā starpsiena no Kera-Therm blokiem, paredzēta jumta konstrukciju balstīšanai, būs māla dakstiņu jumta segums.

Attēlā redzams pamats nesošajai starpsienai un pamats skurstenim. Grīdas betonēšana tiks veikta pēc tam kad būs pabeigts jumts – šādi organizējot darbus lietus ūdens nesakrājas un nerada traucējumumus, bet tieši otrādi – ir noderīgs – palīdz skalot un blietēt piebērtās smiltis visu laiku līdz jumta uzklāšanai, tādēļ par iespējamo ēkas grīdas sēšanos ar katru lietaino dienu jāuztraucas aizvien mazāk.
Ēkas ārsienas tiek mūrētas no Silbet gāzbetona blokiem 38cm biezumā.

Sienu mūra stūra sajūgums:

Logu un durvju ailu pārsedzēm izmantoti U veida gāzbetona bloki, pildīti ar armētu betona lējumu. U bloku pārsedzes ir samērā ērts risinājums, un galvenais – tās vairs nav caursalstošas (kā piemēram vienkāršas monolītbetona pārsedzes). U bloku atstutēšanu var veikt dažādos veidos, kā ērtāk, galvenais lai betona cietēšanas laikā neizkustētos.

Attēlā – U veida gāzbetona bloku atbalstīšanas risinājums virs ieejas durvju ailas.

Ēkas platums – 6m ļauj pārsegumu veidot no vienlaidus veselām sijām, sijas ir 10x(h)20cm, virs dzīvojamās istabas liktas dubulti, lai samazinātu otrā stāva grīdas elastīgumu/šūpošanos, kas tomēr piemīt tik garām sijām. Attēlā ir redzama izmija pie kāpnēm, sijas pie tās piestiprinātas izmantojot metāla būvkalumus – “kurpes”.

attēlā redzama siju izmija pie kāpnēm.


Siju gali izolēti no saskares ar mūri izmantojot ruberoīda loksni. Attēlā redzamas sijas, kas balstās uz loga ailas pārsedzes.

Siju gali nesošā ārsienā. Darba racionalizācija – siju ailas aizdarinātas ar gāzbetona bloku atgriezumiem, šādi iegūstot gludas ārsienas, kuras vēlāk var viegli apdarināt, nekavējoties pie siju galiem. Un vēl viens racionalizācijas paņēmiens – mūrēšanu veikt tīri – t.i. – nenošļakstīt sienas ar javu, lieko javu pa šuvēm noņemt ar ķelli – tas ļoti atvieglo vēlāk veicamos sienu apdares darbus, pretējā gadījumā tad būtu ilgs laiks jāpavada kaļot nost sienām piekaltušos līmes notecējumus, kuri ir tiešām izturīgi un cieti.
Šeit vienkārša un ātra metode kā iegūt stalažas – ir iespējams izmantot paletes virsū uzliekot laipas no pieejamajiem materiāliem:

Gala sienu mūrēšana, lai taupītu darbaspēku un nejauši neuzmūrētu pārāk daudz, tiek izmantots spāru makets:

Mūrlatas jau vietā, var sākt domāt par spārēm:





Jumts gaida pavasari un māla dakstiņu segumu.





Turpinājums sekos, atbilstoši darbu gaitai būvlaukumā:)
Tikmēr ieskatam – vēl daži veiksmīgi pašrocīgi būvētu māju piemēri – projekts “Rita” – ar visdetalizētāko pamatu zemes veidnī aprakstu, projekts “Aija” – rekordmāja, 22. būvniecības dienā māja bija zem jumta un pirts telpa karsta:)
vienkārši lieliski, prieks vērot būvēšanās progresu… gaidu nākamās bildes!!!
PatīkPatīk
prieks, ka patīk:) būs arī pārējās bildes, kad darbi būs pavirzījušies uz priekšu:)
PatīkPatīk
Nu pa smuko 🙂 Vienīgi mani moka tagad ziņkāre – kur tos keraterm blokus bāzisiet, ja māja no aeroca???? Starpsienām tā kā pa treknu! 🙂
PatīkPatīk
šķiet, ka nesošā starpsiena, 20cm bij paredzēta. pārējās starpsienas protams var būt plānākas.
PatīkPatīk
Man jautājums, kā ir ar tiem SILBET blokiem? Viņus it kā taisot ar kautkādiem pelniem nevis cementu. Vai viņiem nav kādi trūkumi salīdzinot ar Aeroc un TexoBlock ?
PatīkPatīk
Blokus var salīdzināt, ja salīdzina ražotāju dotos parametrus – siltumpretestība, blīvums utt. Silbet bloki (vismaz tie, kurus līdz šim esam izmantojuši projektēto ēku būvēšanai) ir blīvāki un līdzarto sienu siltumizolācijas spēja ir mazāka. Savukārt lielāks blīvums rada lielāku siltuminerci.
PatīkPatīk
Skaisti jau ir, bet varbūt varētu sīkāk aprakstīt jumtu un tā konstrukciju. Kāds būs jumta segums un uz kā tas balstās( spāru izm. un solis), ja neapgrūtina varētu minēt visus jumta konstrukcijas kokmaterialu izmērus.
PatīkPatīk
Sveiki!
Šajā ēkas projektā jumtam paredzēts dakstiņu segums (māla vai betona dakstiņi). Lielu daļu jumta slodzes uzņem spāru kopturi 20x(h)30cm, mūrlatas – 15x15cm, spāres 5x(h)20cm asīs ik pa 60cm, latojums – 3x7cm, un 3x5cm – dakstiņu balstīšanai. Iekšpusē – horizontāls latojums – 5x5cm, solis 40cm, vertikāls latojums – 2,5x10cm ar soli ~30cm, virs tā – riģipsis, vai arī apdares dēļu apšuvums.
PatīkPatīk
Ja nav noslēpums uz kā balstās spāru kopturi mājas iekšpusē, tie ir kkādi koka balsti vai nesošās iekšsienas un kāds būtu spāres garums? Un vēl kā tiek enkuroti mūrī kopturi un mūrlatas, un vai šāda jumta konstrukcijai nepieciešams vēl papildus enkurot spāres?
Iepriekš jau pateicos par doto inf.
PatīkPatīk
Sveiki!
varam piedāvāt Jums rūpīgi izpētīt šo ēku, un līdzīgu kas ir jau uzbūvēta līdz apdzīvojamai stadijai, klātienē, Valgundes pagastā, Jelgavas raj., šāda ekskursija maksātu aptuveni 10Ls, un varētu notikt iepriekš sazvanoties, tālr – 29674698, Ansis Liepa.
iekšpusē kopturi vienai mājai balstās uz stabiem, otrai – kura ir iesākta – uz nesošas iekšsienas. enkurošanu var veikt ļoti dažādos veidos, un principā tā ir nepieciešama.
PatīkPatīk
Laba diena! Darbi nav pavirzījušies uz priekšu, ka nav jaunu bilžu? Jautājums kādos izmēros ir logu ailas un cik daudz, kāda armatūra tika guldīta Ublokos?
PatīkPatīk
Sveiki!
paldies, ka atgādinājāt, kādudien jāaizbrauc sabildēt jaunākais ēkas būvniecības progress, būvniecība notiek.
logu ailu platums 2,4m, armatūra f12mm AIII.
PatīkPatīk
Gaidam jaunumus! 😀
PatīkPatīk
Sveicināti velreiz! Vai nevarētu lūdzu padalīties ar infofmāciju cik armatūras un kādā konfigurācijā tika ievietota logu ailās. Man arī paredzēts 2,4 m laidums uz kā gulēs pārsedzes, bet baigā baile ka varētu neturēt. Itkā 12mm armatūra jau ir sapirkta, bet priekš šitā lielā laiduma bija doma, ka varbūt vajag nopirkt kādu normālu dzelzi-u vai h profilu, manām bailēm ir pamata? 🙂
PatīkPatīk
Sveiki!
2,4m laidumam 12mm armatūras stiegras (AIII) 2 gab apakšā un 2 gab 10mm augšpusē, savienot ar 6mm stiegrām ik pa 30cm. Stiegrām jābūt no visām pusēm iekļautām betonā, minumums 2cm dziļumā no betona ārējās virsmas.
PatīkPatīk
pārseguma betona paneļus var izmantot?
PatīkPatīk
Paneļu pārsegums ir iespējams, bet tādā gadījumā jārēķinās ar papildus izdevumiem.
PatīkPatīk
kā ir paredzēts ēku apkurināt?
PatīkPatīk
Ēkai ir malkas kamīns, ar aizveramām durvīm, un virtuvē plīts.
PatīkPatīk
Un otram stāvam arī pietiks ar kamīnu?
PatīkPatīk
ar labi izbūvētu gaisa apkures kamīnu, iespējams apsildīt arī augšstāvu, var izmantot arī siltūdens centrālapkures kamīnus, kā arī, nepieciešamības gadījumā augšstāvā uzstādīt vēl vienu kamīnu.
PatīkPatīk
Mājiņa kā konfekte. Es virs logiem un durvim liktu koku. Domaju ka tadu variantu arī redzēju viena no Jūsu projektiem. Kādi attālumi un izmēri ir griestu kokmateriāliem? Mums bija veca (1924.g būvēta) māja ASV, Mičigānā, tur lieto tikai dēļus 2 collu biezus (5 cm) , ja vajag biezāku, tiek likti kopā vairāki.Brusas un baļķus neizmanto vispār. Remontet viņas ļoti viegli. Jebkura bojāta vieta viegli nomainama. lai jums veicas!!
PatīkPatīk
Paldies!
Jā, būvēt var dažādi, var nepieciešamo dimensiju iegūt audzējot kopā no vairākām plānākām plankām. Iespējams, jo mazāk jāzāģē – izmantojot masīvas bruses, jo teorētiski vajadzētu kokmateriālam būt lētākam, lai gan, parasti jau gateros kokmateriāls neatkarīgi no dimensijas maksā vienādi par kubikmetru. Rekordmājas projekta sadaļā – kur tēvs izmantoja apaļkoku pirmā stāva pārsegumam, tad gan kokmateriālu izmaksu ietaupījums ir jūtams, jo apaļkoku pašrocīgi atzarojot, pielāgojot var likt zāģēto siju vietā, šeit cena par kokmateriāla kubikmetru pavisam cita, kā gaterī par zāģmateriālu.
šai mājai ir 10x(h)20cm sijas, asīs ik pa ~60cm, ar istabas vidū, un gar kāpnēm izmantotām 20x20cm sijām.
PatīkPatīk
domāju ka ar jaudigāku malkas kaminu to var apsildit. mēs dzivojam ar krievija ražotu metāla kamīnu Jeņiseja ? jau 8 ziemas ap 70 + m2.
PatīkPatīk
Labdien! Jautājums ir tāds cik aptuveni m3 uz šo māju tika patērēti?
Paldies!
PatīkPatīk
Sveiki!
vai domājat cik daudz nepieciešams gāzbetons? apmēram 30 kubikmetri. To vienkārši aprēķināt – sienu tilpums.
lai sokas!
PatīkPatīk
Māja tā arī netika pabeigta?
PatīkPatīk
Pabeigta vēl nav, daudz spēkus prasīja dīķa rakšana, darbi iet lēni, jo būves īpašnieks atrodas ārzemēs.
Jaunās būvniecības procesa turpinājuma bildes nupat ievietoju.
lai Jums sokas!
PatīkPatīk
Labdien! Cik maksā šīs mājas projekts? Un cik maksa tas celtniecibas materiali aptuveni? Paldies jau ieprieksh!
PatīkPatīk
Labdien!
Mājas projekts ir pieejams, šobrīd jau ar vairākām variācijām, piemēram, http://www.buildart.lv/jauna-gimene-savu-maju-buve-pasu-spekiem-projekts-ansis/ – projekta variants ar atsevišķu ieeju virtuvē.
Būvmateriālu izmaksas bija aptuveni 16 000Ls, abos stāvos, iesk. jumta segumu, bez darbaspēka.
Nosūtijām Jums e-pastu.
lai Jums sokas!
PatīkPatīk
Labdien mani ir ieintresejis sis projekts. Cik projekts maksa (dokumentacija un pieskanosana zemes gabalam)? Par cik tas sadardzinatu izmaksas ja es veletos projekta ievest dazas izmainas? Butu loti pateicigs ja nosutitu man izmaksas par aptuvenajam cenam un kadu kontaktinformaciju. jau ieprieksh paldies 🙂
PatīkPatīk
Labdien!
Labprāt veiksim izmaiņas projektā, uzsākot skiču stadijas projektēšanu. Visa projekta dokumentācija, zemes novietnes plāna izstrāde u.c. nepieciešamās lietas ietilpst projektā.
Uz tikšanos!
PatīkPatīk
Sveiki!
Es vēlētos uzzināt aptuvenās mājas celtniecības izmaksas sākot ar aptuveno projekta izcenojumu , beidzot ar materialiem . Cik noprotu augstāk tika minēts ka materiālos aptuveni 16000 Ls . Tad paliek jautājums cik varētu izmaksāt projekts un tā saskaņošana Rīgā?
PatīkPatīk
Labdien!
Varam sagatavot šo mājas projektu saskaņošanai Rīgas būvvaldē, pirms tam gan ir vērts tikties klātienē un apspriest veicamos darbus.
lai Jums sokas!
PatīkPatīk