Saules baterijas telpu pasargāšanai no saules

Lieliem dienvidu puses logiem ir viens trūkums – vasarā saule caur stiklu stipri karsē visu kam tiek klāt, sākot ar grīdu, mēbelēm līdz pat aizkariem un žalūzijām, kurus mēdz lietot saules aizsegšanai – diemžēl neveiksmīgi, jo žalūzijas iekštelpās saules sakarsētas sāk darboties līdzīgi apkures radiatoriem – tās uzkarst un karsē istabas gaisu. Pret pārkaršanu vasarā visefektīvākais un ekonomiski izdevīgākais līdzeklis ir noēnošana no ārpuses – visu kam jābūt vēsam – jāpasargā no tiešiem saules stariem veidojot noēnojumu.

Saules baterijas telpu pasargāšanai no saules
Saules baterijas telpu pasargāšanai no saules

Šai gadījumā noēnojums veidots no saules bateriju paneļiem, novietojot tos virs dienvidu puses loga. Vasarā saule atrodas augstu un paneļi rada ēnu, ziemā saule ir zemāk virs horizonta, un tās leņķis lēzenāks, ziemā šāds noēnojums netraucē saules gaismai iekļūt telpās.
Saules baterijas paredzētas elektrības ražošanai – elektrība tiek uzkrāta akumulatoros, un izmantota mājas apgaismē – apgaisme darbojas ar 12V spriegumu un diožu lampām, kas ir ekonomisks un ne pārāk gaišs apgaismes veids. Protams, gaismas intensitāte ir iegūstama gandrīz neierobežoti liela, ja vien nepieciešams, tad jārēķinās arī ar lielāku elektrības patēriņu. Ieguvums no šādas sistēmas ir tāds, ka arī vētru un energo pārrāvumu laikā mājas apgaisme darbojas kā vienmēr. Trūkums šādai sistēmai ir elektrības pašizmaksa, jo dēļ akumulatoru ierboežotā kalpošanas laika vienas kilovatstundas izmaksas ir vairāk kā 20santīmi, līdzarko šāds energoapgādes risinājums ir izdevīgāks pie maza patēriņa, kāds arī ir sagaidāms no LED diožu gaismekļiem.

Istabas noēnošana ar saules baterijām
Istabas noēnošana ar saules baterijām

Metāla profilu konstrukcija saules bateriju stiprināšanai

Istabas noēnošana ar saules baterijām
Istabas noēnošana ar saules baterijām

Metāla rāmis pie fasādes piestiprināts ar mūrim cauri ejošām bultskrūvēm – vītņstieņiem.

Ēna no saules baterijām
Ēna no saules baterijām
Ēna no saules baterijām
Ēna no saules baterijām

Ar laiku saimniecību var paplašināt līdz četrām saules baterijām pie dienvidu fasādes, tas arī vēl palielinātu istabas noēnojumu.

4 domas par “Saules baterijas telpu pasargāšanai no saules

 1. Ideja laba, bet šajā gadījuma nelietderīgi tiek izmantota saules kolektora platība. Netiek saņemta rīta un vakara saule.
  Labākais noēnojuma veids ir meklējams dabā. Iestādot pietiekoši lielu koku. Ziemā lapām nobirstot tiek laista cauri saule, bet vasarā veidojas dabisks noēnojums.

  Patīk

  1. tieši tā, lapu koks ir ideālais noēnotājs vasaras karstumā, kurš ziemā ļauj saules gaismai piekļūt telpām.
   saules baterijas izsauļojums šajā gadījumā rīta un vakara saulē nav būtiski atšķirīgs, jo tā leņķis pret sauli, par cik tas negriežas saulei līdzi, vakaros un rītos ir tik šaurs, un pat negatīvs, ka pat tieši saules stari uz šīs saules baterijas nedos jūtamu enerģiju. Visefektīgāk saules baterija darbojas perpendikulāri pavērsta pretim saulei.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: