Lieliem dienvidu puses logiem ir viens trūkums – vasarā saule caur stiklu stipri karsē visu kam tiek klāt, sākot ar grīdu, mēbelēm līdz pat aizkariem un žalūzijām, kurus mēdz lietot saules aizsegšanai – diemžēl neveiksmīgi, jo žalūzijas iekštelpās saules sakarsētas sāk darboties līdzīgi apkures radiatoriem – tās uzkarst un karsē istabas gaisu. Pret pārkaršanu vasarā visefektīvākais un ekonomiski izdevīgākais līdzeklis ir noēnošana no ārpuses – visu kam jābūt vēsam – jāpasargā no tiešiem saules stariem veidojot noēnojumu.

Šai gadījumā noēnojums veidots no saules bateriju paneļiem, novietojot tos virs dienvidu puses loga. Vasarā saule atrodas augstu un paneļi rada ēnu, ziemā saule ir zemāk virs horizonta, un tās leņķis lēzenāks, ziemā šāds noēnojums netraucē saules gaismai iekļūt telpās.
Saules baterijas paredzētas elektrības ražošanai – elektrība tiek uzkrāta akumulatoros, un izmantota mājas apgaismē – apgaisme darbojas ar 12V spriegumu un diožu lampām, kas ir ekonomisks un ne pārāk gaišs apgaismes veids. Protams, gaismas intensitāte ir iegūstama gandrīz neierobežoti liela, ja vien nepieciešams, tad jārēķinās arī ar lielāku elektrības patēriņu. Ieguvums no šādas sistēmas ir tāds, ka arī vētru un energo pārrāvumu laikā mājas apgaisme darbojas kā vienmēr. Trūkums šādai sistēmai ir elektrības pašizmaksa, jo dēļ akumulatoru ierboežotā kalpošanas laika vienas kilovatstundas izmaksas ir vairāk kā 20santīmi, līdzarko šāds energoapgādes risinājums ir izdevīgāks pie maza patēriņa, kāds arī ir sagaidāms no LED diožu gaismekļiem.

Metāla profilu konstrukcija saules bateriju stiprināšanai

Metāla rāmis pie fasādes piestiprināts ar mūrim cauri ejošām bultskrūvēm – vītņstieņiem.


Ar laiku saimniecību var paplašināt līdz četrām saules baterijām pie dienvidu fasādes, tas arī vēl palielinātu istabas noēnojumu.
malacis!!!
PatīkPatīk
Ideja laba, bet šajā gadījuma nelietderīgi tiek izmantota saules kolektora platība. Netiek saņemta rīta un vakara saule.
Labākais noēnojuma veids ir meklējams dabā. Iestādot pietiekoši lielu koku. Ziemā lapām nobirstot tiek laista cauri saule, bet vasarā veidojas dabisks noēnojums.
PatīkPatīk
tieši tā, lapu koks ir ideālais noēnotājs vasaras karstumā, kurš ziemā ļauj saules gaismai piekļūt telpām.
saules baterijas izsauļojums šajā gadījumā rīta un vakara saulē nav būtiski atšķirīgs, jo tā leņķis pret sauli, par cik tas negriežas saulei līdzi, vakaros un rītos ir tik šaurs, un pat negatīvs, ka pat tieši saules stari uz šīs saules baterijas nedos jūtamu enerģiju. Visefektīgāk saules baterija darbojas perpendikulāri pavērsta pretim saulei.
PatīkPatīk