Visiem plusiem ir savi mīnusi

Viens no jautājumiem ēku būvniecībā ir kā iegūt ēku ar labu skaņas izolāciju, lai savstarpēji telpas vienā ēkā būtu labi izolētas un līdz ar to komfortablas. Tāpēc daļa no mūsu klientiem vēlas veidot pārsegumu no dzelzsbetona paneļiem, kā maksimāli blīvu un skaņu labi slāpējošu materiālu.
Šodien ir iespējams izmantot pēc konkrētās ēkas laiduma garuma ražotus dzelzsbetona paneļus, īpaši to biezumu nepalielinot, ar garumu līdz 7,5 – 8m. Tādā veidā iegūstot plašas telpas, bez balstiem, vai nesošām sienām. Šie visi ir plusi dzelzsbetona paneļu konstrukcijai.
Mūsuprāt ir arī daži būtiski mīnusi – 1. ēkas kopējais pašsvars ir smagāks, līdz ar to nepieciešams lielāki materiālu patēriņi un sarežģītība pamatu izveidē. 2. veidojas vienveidīgs telpu pārsegums visām telpām, vienveidīgs interjers. 3. materiāla blīvums rada skaņas reverberācijas laika palielinājumu, kas var telpā radīt lieku skaļumu.
Salīdzinot ar koka siju konstrukcijas griestiem – griestu apdarē ir iespējas izmantot gan koka, apšuvuma dēļus, gan riģipsi, gan atsedzot sijas interjerā. Koka pārsegums ir akustiski skaņu slāpējošāks, tai pašā laikā viņa dabīgā akustika ir ļoti pieņemama un draudzīga cilvēkam. Koka virsma ir fiziski sajūtama kā daudz mīkstāka, salīdzinot ar betona paneli, kas iespējams, var radīt arī cilvēku savstarpējās attiecībās papildu vēsumu un ledainumu.
Savs mīnuss koka siju pārsegumam, ir tad, ja kā skaņas izolējošo materiālu mēģina izmantot siltumizolācijas materiālus (akmens vates vai putupolistirolus), un šādā veidā mājas īpašnieks neiegūst nepieciešamo kvalitāti – skaņas necaurlaidīgumu caur pārsegumu, tai pat laikā izmantojot materiālus ar skaņu izolējošām īpašībām, kuri ir ievērojami blīvāki par akmens vatēm u.c. siltumizolācijas materiāliem skaņas izolāciju var iegūt pietiekamu (siltumizolācijas materiālu blīvums – līdz 50kg kubikmetrā, kurpretim skaņas izolācijas materiālu blīvums var sasniegt – tonnu uz kibikmetru utt). Kā skaņu izolējošus materiālus iesakam smiltis, perlītu, izdedžus, smilšu un skaidu maisījumu, keramzīta un smilšu maisījumu utt. Pareizi izvēloties materiālu – šajā gadījumā skaņu, nevis siltumu izolējošu materiālu, koka pārsegums sasniegs līdzvērtīgu skaņas izolācijas kvalitāti dzelzsbetona pārsegumam, un turklāt veidos arī labas interjera kvalitātes.
Mūsu ieteikums, pirms izvēlēties galīgo risinājumu, to pārdomāt, ievērojot visus pieminētos aspektus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: