Racionālas un ērtas dzīvojamās ēkas projekts “Aleksis” 170kvm

Dzīvojamās mājas projekts "Aleksis" - projekta "Dace" versija

Attēlos redzama uzlabotā versija projektam “Dace” (ēka 170 kvadrātmetru platībā) – dzīvojamās mājas projekts “Aleksis”. Lai ēkā vienmēr būtu mājīgs siltums, un tiktu nodrošinātas visas mājinieku vajadzības, tai skaitā arī pirts karsētava, šajā plānā redzami četri apkures mezgli – pirts krāsns, centrālapkures malkas katls, virtuves plīts un kamīns dzīvojamai istabai.
apkures sistēmas sadalītos sekojoši – viens dūmvads 1m no grīdas centrālapkures katls, 2m no grīdas kamīna pieslēgums
otrā dūmvadā 0,6m no grīdas malkas pavards – plīts ar mūrīti, un 2m no grīdas – pirts krāsns.
starp pdūmvadiem 4 ventilācijas kanāli, 2 virtuvei, centrālapkurei, pirtij.
Virtuve un saimes galds ir ģimenes un saimes pulcēšanās un apspriežu vieta, tā radot omulību un labas savstarpējās attiecības. Atceroties agrākos laikus, kad pie saimes galda tika veiktas dažādas nodarbes – kāds adīja, cits pina grozus, utt, tā arī šodien tas izmantojams dažādām ikdienas nodarbēm. Ēkā iespējams veidot dzimtas tikšanos, kur ikdienā lietojamo desmitvietīgo galdu iespējams papildināt vēl ar diviem tāda paša izmēra galdiem kas nodrošina tikšanos radu saimei, vismaz 30 cilvēkiem.
Ēkā ir pirts, kas ļauj necelt atsevišķu ēku pirtij, sevišķi gadījumos kad teritorija nav pārāk liela, savukārt pie ziemeļu sienas var novietot garāžu, vai automašīnas nojumi, no kuras ir otra ieeja mājā, caur kuru ērti ienest malku, pirts, centrālapkures vai kamīna, plīts kurināšanai. Ēkas augšstāvā iespējamas 3-4 guļamistabas, ēka pusotra stāva risinājumā. Ēkas dienvidu pusē terase un plaši logi dzīvojamās istabas izgaismošanai, austrumu puses gaisma nokļūst virtuvē, vannas istabā, rietumu saule apspīd dzīvojamo istabu un darba kabinetu. Rietumu puses ieeja saskaņā ar senām latviešu tradīcijām veicina pārticīgu dzīvošanu mājas iemītniekiem.
Ja pašiem un radu saimei rokas ir pareizajā vietā, tad pašrocīgi būvējot šādu samērā plašu un ērtu ģimenes māju dzīvošanai un kopīgām dzimtas sanākšanām var iegūt apmēram 30 000Ls robežās (būvmateriālu izmaksas).

racionālas un plašas dzīvojamās ēkas projekts "Aleksis"
racionālas un plašas dzīvojamās ēkas projekts “Aleksis”

 

Projekts "Aleksis", otrā stāva plāns
Projekts “Aleksis”, otrā stāva plāns


Attēlā redzams projekta “Aleksis” otrā stāva plāns ar četrām guļamistabām, vecāku guļamistabai iespējama versija vai nu ar izeju uz balkonu virs ieejas, vai vienkāršākas fasādes gadījumā pie guļamistabas var izveidot ģērbtuvi.

9 domas par “Racionālas un ērtas dzīvojamās ēkas projekts “Aleksis” 170kvm

  1. Sveiki!
   pievienoju šī projekta otrā stāva plānu, tajā ir četras guļamistabas, neliela vannas istaba, vecāku guļamistabai iespējama versija vai nu ar izeju uz balkonu, vai ar ģērbtuves telpu.
   lai Jums sokas!

   Patīk

 1. Sveiki!
  Gribētu noskaidrot,vai tiešām tādu māju var(varētu) būvēt cilvēks ,kuram nav speciālo zināšanu būvniecībā?
  Paldies jau iepriekš.

  Patīk

  1. Sveiki!
   mūsu izstrādātajiem projektiem ir detalizēta būvkonstrukciju rasējumu daļa, pēc kuras vadoties ir iespējams uzbūvēt ēku atbilstoši projektam. Ideālajā gadījumā vislabāk darbi sokas kopā ar kādu pieredzējušāku cilvēku, uz vietas apgūstot nepieciešamās iemaņas un iesākumā darbojoties pieredzējušajam meistaram par palīgu. Tāpat vairums darbu sokas ražīgāk ja tos dara kopā vairāki cilvēki, gan pie pamatu un grīdu betonēšanas, gan sienu mūrēšanas – ir ērti, ja viens mūrē blokus, otrs pienes blokus un līmi, trešais jauc līmi un sagatavo blokus, vai taml. Ne jau velti pašrocīgās ģimenes māju būvniecības tradīcija ir tik sena, jo būvniecība nav tik sarežģīta kā kodolfizika, un tie konstruktīvie risinājumi kas tiek izmantoti vienkāršu, ekonomisku privātmāju projektos, ir viegli apgūstami. Visi mūsu izstrādātie projekti ir veidoti tā lai konstrukcijas netiktu lieki sarežģītas, būtu maksimāli racionālas un ekonomiskas. Ja ir brīvs laiks, piemēram 4 atvaļinājuma nedēļas, un brīvdienas, tad paveikt var ļoti daudz, un gandarījums, redzot kā pašu rokām būvētā māja aug kā sēne, ir neaprakstāms.
   P.S. ja Jums ir iespēja atvērt draugiem.lv galeriju, tad http://www.draugiem.lv/user/888333/gallery/?pid=268376861#/user/888333/gallery/?pid=268377781 šeit ir bilžu galerijas, kā viens cilvēks ar palīgiem būvē savu ģimenes māju.
   Lai Jums sokas!

   Patīk

 2. Un cik tāds projekts(mājas projekts”Aleksis”) varētu maksāt?un ar kādu summu jārēķinās, lai uzsāktu šādu projektu ,tieši papīru kārtošana, cik izmaksās pirms varēs būvēt māju.Jo ,kā zināms ,tad tur vajag buvatļauju un sazin vēl ko,un tas laikam nav pavelt .
  Paldies jau iepriekš.

  Patīk

  1. Sveiki!
   projekta izmaksas, un ar to saistītās papildus izmaksas (par topogrāfisko plānu, būvatļauju u.c.) salīdzinot ar būvizmaksām ir ļoti niecīgas, bet būvizmaksas šai ēkai būvētai atbilstoši LBN ir aptuveni 450Ls par kvadrātmetru, ja īpaši siltāka ēka, tad 500Ls, kas sastāda aptuveni 80 000Ls ēkas būvizmaksas (ja būvē strādnieki, būvfirma). Šī arī nav no mazākajām, ekonomiskākajām ēkām, bet jau pieskaitāma vidēji lielām, plus vēl klāt var būt nojumes automašīnai, atpūtas terases u.c. papildinājumi.
   Esat laipni aicināts ciemos, pēc brīvdienām, janvārī, izrunāt mājas ieceres klātienē, tad arī izstrādāsim projekta skici, atbilstošu Jūsu vajadzībām, un varēsim apspriest risinājumus un konstruktīvos mezglus kā ēku būvējot pašrocīgi to uzbūvēt lētāk.
   lai Jums sokas!

   Patīk

 3. Atbalsojums: 4A + CV | BUILDART
 4. Labdien!
  Man ir ļoti iepaticies šīs mājās projekts – tieši telpu izvietojums, taču es gribēju saprast vai šo māju var būvēt arī kā guļbūvi? Vai arī tādā gadījumā projektā būtu nepieciešamas kādas izmaiņas?
  Jau iepriekš paldies par atbildi?

  Patīk

  1. Labdien!
   Varam izveidot šī projekta versiju arī koka guļbūves konstrukcijā, kas pat būtu ļoti interesanti un arī lietderīgi, papildus racionālajam plānojumam kas ir ērts ģimenei ar bērniem būtu iegūts arī guļbūves vizuālais tēls un mikroklimats. Uz tikšanos darbnīcā!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: