Loga ailas risinājums ar loga rāmja pieduri

Visiem mūra jaunbūvju būvētājiem – logu ailu būvkonstrukciju mezgls ar pieduri. Tas ir aizmirsts sens paņēmiens, kas uzlabo siltumnoturību ēkas mezglos, kuri šodien ir izpētīti par visvājākajiem ēkas konstrukcijā – aukstuma tiltiņi ap loga ailām. Neraugoties uz modernu materiālu pieejamību, un poliuretēna putu daudzumiem, vieta pa loga rāmja perimetru ir vājā vieta.
Aizmirstās loga ailu piedures palīdz novērst un samazināt aukstuma tiltiņus, tā logu, un balkona durvju (kas veras uz iekšpusi) ailās ir ļoti lietderīgi izmantojamas. Izņemot ārdurvis, kuras ieliekot ēkas sienas ārējā plaknē, tā ļaujot durvis turēt 180 grādu atvērumā. Visām pārējām ailām šis pieduru risinājums uzlabo siltumnoturību ēkā. Arī šo mezglu attiecinot uz ailas pārsedzi (ja ir koka pārsedzes, tad vienkāršākais ir atbilstoša platuma, par piemēru, 10cm platu brusu novietot ārējā plaknē, par 5cm zemāk kā pārējā aila).
Šāda loga ailas izveide ļauj jebkuram meistaram iestrādāt loga vai durvju bloku, neuztraucoties par bloka nejaušas izkrišanas iespējamību, savukārt taisni uzmūrētas piedures ļauj paļauties uz vertikālo līmeni. Šāds pieduru risinājums, lai kā arī darbotos loga iestrādes laikā, neļauj tam izkrist no ailas un atvieglo darbu, – nedz Pēteris, nedz Miķelis vairs nevar vainot viens otru par loga pazaudēšanu:)

Siltumnoturīgi būvkonstrukciju mezgli - logu ailu piedures
Siltumnoturīgi būvkonstrukciju mezgli – logu ailu piedures

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: