Par sapņotājiem, interesentiem un darītājiem

“Cik mīļa mana māja!
Visapkārt klusums dzied,
Es dzirdu savu sirdi, kas gaismas soļiem iet…
Es dzirdu savas domas,  kas klusi krūtīs dzied,
Cik mīļa mana māja, kur balta puķe zied.”
(Kārlis Skalbe)
Diendienā, atbildot uz mūsu mājas lapas lasītāju jautājumiem, diezgan droši jau pēc pirmā jautājuma varam nojaust tālākās aktivitātes. Sapņotāji jautā tieši cik maksā projekts, ēka, it kā pēc tam nosauktie cipari, varētu atrisināt mājas celšanas iespējas. Mūsuprāt esot tikai vīzijai galvās vai domās to ir grūti materializēt, tāpēc pirmais solis ir tieši Jūsu sapņu mājas skiču projekts, kurš “piesprausts pie sienas” ļaus daudz ātrāk  materializēties Jūsu idejām.
Interesenti uzdod daudz jautājumus, jo iepriekš par būvniecību iepazinušies dažādos žurnālos, un “teorētiski” var spriest par dažādu būvmateriālu priekšrocībām, kuras izvirza žurnālisti sadarbībā ar būvmateriālu ražotājiem. Kopumā varētu salīdzināt tā pat kā ar “parketa džipu”, tā pat ir “kabineta būvnieki”, kuri neizejot no savas istabas sienām ir kompetenti jaunākajās teorijās balstītās aktīvā reklāmas tirgū (obligāti jādzīvo mājās ar zemgrīdas apkuri, obligāti nepieciešams rekuperators, saules paneļi un dažādas saimnieciskas novitātes par desmitiem tūkstošiem eiro).
Sadarbojoties ar darītājiem, kas ikdienā ir mazāk par vienu desmito daļu, kopdarbība rit ļoti secīgi un raiti. Piemēram, ja izvēlēts kāds no iepriekš radītajiem projektiem, un ir apskatīts arī dabā, tasd skiču projekts līdz akceptētam projektam būvvaldē ir aizņēmis tikai 2 nedēļas.
Turpretim ar interesentiem turpinās sarakste, jo kabinetā sēžot, kur šodien informācija plūst plašā straumē, cilvēks var tikt ierauts kādā informācijas atvarā, pēc kura ir jāiziet rehabilitācijas kurss.
Nobeigumā šodien Jūsu būvniecības ieceres nevirza kaimiņu namdaris, kurš pajautā cik saimei ir ļaudis, veido saimes istabu ar nepieciešamā galda lielumu, vēl paredz vietu audēja stellēm un visai saimei guļvietas.
Skiču projekts ļauj Jūsu idejām materializēties secīgi, līdzīgi kā kādreiz foto laboratoorijā attīstītas fotogrāfijas, sākumā parādās ēkas aprises, tad logi, durvis un visbeidzot apdares detaļas un gaismēnas spēles.
“Trīs lietas, kas jāvēl sev pašam un citiem;
veselība, prieks un draugi.
Trīs lietas, kas katram jāvalda sevī;
raksturs, mēle un uzvedība.
Trīs lietas, kas katram jāattīsta sevī;
labestība, drosme un cilvēkmīlestība.
Trīs lietas, no kurām jāvairās;
nežēlība, augstprātība un nepateicība.
Trīs lietas, kas katram jāapbrīno;
Dabas skaistums, bērni un veci cilvēki.”
Par veiksmīgu un auglīgu sadarbību!

arhitekts Valdis Liepa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: