Par Jūsu brīvdienu māju

Atpūtas mājas projekts "Laila"
Atpūtas mājas projekts “Laila”

Arvien vairāk izstrādājam projektus brīvdienu mājām. Un pieredzei pieaugot, varam raksturot kopīgās tendences.
Brīvdienu māja ir kā simbols ikdienā nerealizētajiem sapņiem, ar ko parasti mēs piepildam savas brīvās dienas. Kādam tā ir ainavas veidošana, dārzkopība, makšķerēšana, kādam nodarbošanās ar mākslām, kādam vienkārši grāmatas lasīšana vai putnu dziesmu klausīšanās, kādam pirts procedūras un kādam vienkārši tikšanās ar saviem kaimiņiem vai draugiem.
Kopumā līdz ar to mazāk rūpes tiek pievērstas plašai virtuvei (ja nu vienīgi hobijs ir pavārmāksla), mazākas prasības ir katras guļamistabas lielumam, (ja nu vienīgi nav paredzēts savā istabā gleznot, aust vai nodarboties ar amatniecību). Tātad ēka ir ar mazākām telpu platībām, bet vienlaikus ērta un nodrošina katram ģimenes loceklim brīvas izpausmes (ar to nedomājot taures un bungu vingrinājumus mēnessgaismā).
Pievienojam jaunāko un interesantāko brīvdienu māju paraugus, Jūsu ierosmei:
http://www.buildart.lv/atputas-majas-projekts-laila/
http://www.buildart.lv/brivdienu-majas-projekts-uvis/
http://www.buildart.lv/brivdienu-atputas-majas-projekts/
Paradokss, ka neliela vienkārša saimniecības ēka var tikt sākt apdzīvota, kad būvniecības izmaksas vēl nebūs sasniegušas piecciparu skaitli. Piemēram, savā saimniecības ēkā, kas ir būvēta ar 20cm biezām gāzbetona sienām (nākotnē ir iespējama sienu siltināšana), neveramas logu vitrīnas ir veidotas bez logu rāmjiem – tieši loga ailā, loga izmaksas veido 20 eiro par kvadrātmetru (stikla paketes), jumts virs galvas – ņemiet papīru un sarēķiniet materiālu izmaksas, bez šaubām, nežēlojot uz līmi, kas to visu tur kopā (līmjavu).
Ja saimniecības ēku kāds uzbūvēs dažos mēnešos, kāds dažos gados un tā būs pabeigta un apdzīvojama, tad apkārtējo ainavu varēsiet kopt visu tālāko laiku un darbs sekos darbam, ja vien Jūs to neuztverat kā bioloģisku dabas produktu, kurš ir jāvēro bez cilvēka iejaukšanās. Pašrocīgi izveidots dabas parks “Ulubele” ar minimālu iejaukšanos esošajā bio un eko sistēmā, izveidojot nelielu lapeni, takas un upes krāces veido daba un meža iemītnieki, cilvēkam atliek pielāgoties dabas norisēm.
LAI TOP!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: