Šķūnis – saimniecības ēka pie īpašuma robežas

Šķūņa - saimniecības ēkas projekts
Šķūņa – saimniecības ēkas projekts

Saimniecības ēkas – šķūņa projekts izstrādāts paredzot šo ēku novietot uz īpašuma robežas, tādā veidā ekonomējot zemes platību, kas izmantojama plašāka dārza un atpūtas zonas izveidei.
Lai ēku novietotu uz gruntsgabala robežas, jāizpilda vairāki nosacījumi – ēkai nepieciešams brandmūris, jeb ugunsmūris kā arī kamiņa piekrišana, kaimiņam arī jāapņemas savā zemesgrāmatā iereģistrēt apgrūtinājumu saistībā ar otra kaimiņa ēkas novietojumu pie pašas robežas.
Ēkas mūra siena – gāzbetona bloku mūra konstrukcijā. Pārējās ēkas sienas ir iespējamas gan mūra konstr. gan kā šajā gadījumā – koka statņu konstr. ar koka dēļu apšuvumu. Ēkas fasāžu apdare un krāsojums, arī jumta segums paredzēti identiski kā dzīvojamai mājai.
Projekts ir pieejams gan bez izmaiņām, gan arī pielāgots tieši Jūsu vajadzībām, mainot gan apdares risinājums, tā arī plānojumu un ēkas izmērus.
Fasādes:

Šķūņa - saimniecības ēkas projekts - fasādes
Šķūņa – saimniecības ēkas projekts – fasādes

1.stāva plāns:

Šķūņa - saimniecības ēkas projekts - plāns
Šķūņa – saimniecības ēkas projekts – plāns

lai labi sokas!

5 domas par “Šķūnis – saimniecības ēka pie īpašuma robežas

 1. Labdien,
  Savā īpašumā vēlamies uz veca šķūņa vietas uzbūvēt jaunu saimniecības ēku-šķūni, saķiet lūdzu cik varētu izmaksāt šāda projekta pasūtīšana?

  Patīk

  1. Labdien!
   Ēku iespējams risināt gan mūra, gan koka statņu konstrukcijā, telpas ar iekšējām starpsienām varat sadalīt brīvi, pēc Jūsu vēlēšanās. Saimniecības ēkas projekts risināts maksimāli racionāli, lai būvniecības izmaksas būtu iespējami zemas.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

  1. Labdien!
   Atrakstiet sīkāk, par iecerēm un atsūtiet arī zemes kad. nr. lai varam iepazīties ar situāciju.
   Šāda šķūņa projekts, lai arī ļauj iegūt ļoti praktisku ēku, un lietderīgi izmantot zemes teritoriju, tomēr var būt sarežģītāk saskaņojams, pašlaik rit ekspluatācijā nodošanas process vienam jau pirms 8 gadiem, mūsu projektētam līdzīgam, šķūnim, Olainē, būvvalde un/vai zemesgrāmata prasa tādu īpašu saskaņojumu ar kaimiņu un viņa teritorijas reģistrētu apgrūtinājumu, kādu līdz šim nav citur prasījuši un viņiem trūkst sakarīgu norāžu, ko īpašniekam veikt, lai process izdotos 🙂 tāds, sava veida birokrātisks paradokss, “humors un satīra”, kā agrāk rakstīja žurnālā “Dadzis”. Visdrošāk par šāda šķūņa iespējamību Jūsu zemes īpašumā – jautājiet rakstiski savai būvvaldei, iespējams, noteikti, ir, bet, jāprecizē nepieciešamo lietu saraksts, ko gatavot ēkas nodošanai ekspluatācijā.
   lai raženi sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: