Dubults neplīst – āderu noteikšana attālināti un klātienē

Nesen klientu uzdevumā veicu pētījumu izvēloties starp vairākiem potenciāli piedāvātajiem īres dzīvokļiem, katra dzīvokļa plusus un mīnusus. Parasti, jebkurš sarpot, ka dzīvoklī svarīgs ir orientējums pēc debesspusēm, un stāvs, ko novērtē katrs pēc savas dzīves pieredzes. Arī orientējums pēc debesspusēm var būt dažāds, atkarībā no vēlmes gūt saules gaismu no rīta, visu dienu, vai vakara stundās. No mūsu aplūkotajiem variantiem labākais bija dzīvoklis ar rietumu puses izgaismojumu, kurā saule sāk spīdēt no plkst. 12:00 un noriet – atkarībā no gadalaika. Šos vērtējumus visi var veikt pilnībā patstāvīgi, savukārt noteikt zemes starojumu var tikai rīkstnieks. Apskatot visus trīs dzīvokļus, gan klātienē, gan iepriekš neklātienē, varējām pārliecināties, ka izdevīgāks ir šis, minētais dzīvoklis, kuram guļamistbaās gultas praktiski nav jāpārvieto, kā arī dzīvojamā istabā ir labs atpūtas dīvāna novietojums, neskarot āderes. Šis dzīvokļa novietojums saistībā ar āderēm atgādina līdzīgi, kā tiek projektēta dzīvojamā māja, iepriekš nosakot āderu tīklojumu, un sekojoši telpas kārtojot tā, lai āderes netraucētu dzīves platību, arī šim dzīvoklim āderes skar tikai dažus telpu stūrus.

Āderu noteikšana dzīvokļa izvēlei
Āderu noteikšana dzīvokļa izvēlei
Āderu noteikšana dzīvokļa izvēlei
Āderu noteikšana dzīvokļa izvēlei
Āderu noteikšana dzīvokļa izvēlei
Āderu noteikšana dzīvokļa izvēlei

Katram pašam jāizvērtē cik aspektiem pievērst nozīmi, tikai redzamajiem, vai arī dažādiem citiem jautājumiem, piemēram, pazemes starojumiem.
Veksmi dzīvesvides veidošanā!

arhitekts Valdis Liepa.

3 domas par “Dubults neplīst – āderu noteikšana attālināti un klātienē

    1. Labdien! Pirts-dzīvojamās mājas projekts ir pieejams, šobrīd tam jau ir vairākas interesantas versijas, labprāt pielāgosim projektu arī Jūsu vajadzībām, zemes īpašuma situācijai un debesspusēm, kā arī iesakam iepriekš veikt āderu izpēti, lai ēku novietotu ar darba un atpūtas zonām ārpus āderēm.
      lai raženi sokas!

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: