Par bio un eko arhitektūru

Plaši tiek runāts par eko arhitektūru, ar to saprotot gan siltumnoturību, gan racionālas ēku konstrukcijas. Pat jau pirms būvniecības tiek aprēķināta ekoloģiskā pēda, kāda rodas būvējot ēku, un pat rēķinot cik izmaksās Jūsu sapņu mājas nolīdzinšana līdz ar zemi (ekonomisti – skarbi ļaudis – Jūs vēl neesat nomaksājuši ēkas izdevumus, kad tiek aprēķināti jau visi ēkas utilizācijas izdevumi).
Par bio arhitektūru tiek runāts ļoti maz, vai vispār netiek aplūkots šis jēdziens (Neiferts savā grāmatā rāda, kā Dabas spēki ietekmē cilvēku pašsajūtu). Šie jautājumi pārsvarā var tikai sarežģīt projektēšanu, tādēļ, jo mazāk sarežģījumu, jo vieglāk projektēt ēku. Savukārt, vai tas vienmēr nodrošina pietiekami veiksmīgu ēkas plānojumu, saistībā ar uguns un ūdens āderēm – diez vai tas ir viennozīmīgi garantējams. Vai veiksmes procents var būt lielāks par 25% – ir piemērs šajā gadījumā, kur aplūkojām četrus pārdošanā pieejamus dzīvokļus, no kuriem tikai viens bija piemērots dzīvošanai, labvēlīgi novietots uguns un ūdens āderēs. Pārējiem telpas bija vai nu pilnīgi nederīgas, vai arī jāpārbūvē skapji, starosienas, lai iegūtu optimālākus apstākļus. Ja mēs vēlamies ievērot bio arhitektūras jēdzienu, tā pat kā ikdienā šodien ir lietojama bio pārtika, vai bio kosmētika, tad ja ir skaidri definēta darbu secība – pirms projektēt ēku – veikt uguns un ūdens āderu izpēti. Uz šo pētījumu balstot ēkas novietojuma un plānojuma izveidi var nodrošināt labākos apstākļus ilgai un veselīgai dzīvei.
Lai veicas apvienojot bio un eko arhitektūru!
 
P.S. par šiem jautājumiem spriedīsim arī sīkāk, mūsu atvērtajās durvīs 28. aprīlī, kur šobrīd visi apmeklētāju laiki jau ir rezervēti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: