Vai guļbūves var uzbūvēt pietiekami siltas? – Ieskatam guļbūves mājas būvniecība, izmantoti baļķi kuru resgaļi ir ap 50cm diametrā, un tikai astoņi vainagi veido veselu stāvu. Ar šāda izmēra baļķiem arī kaķējuma vieta ir 20 un vairāk centimetri, kas nodrošina labu siltumizolāciju un ēkas energoefektivitāti. Ja koks ir plānāks par 20cm, ir paredzami siltuma zudumi pie aukstākām āra gaisa temperatūrām. Ne velti ražotāji, kas izgatavo līmētus frēzētus baļķus paredz tos biezumā 22-24cm.
Būvniecības fotogrāfijās baļķu masivitāte ēkas kopējo mērogu ļoti samazina, māja kļūst līdzīga nelielam pasaku namiņam, lai gan tas ir jau vairākkārtīgi izmantotais 112 kvadrātmetru pirts ēkas projekts. Arī jumta plaknēs atliek spāres ar latojuma palīdzību sabiezināt līdz 30cm, kā arī neaizmirst par logiem ar triju stiklu paketēm, un praktiski būs sasniegts ilgtspējīgas (pasīvas) mājas standarts, kas visnotaļ var apmierināt jebkuru īpašnieku ēku ekspluatējot.
Rakstu papildināsim ar jaunākajām bildēm reizē ar būvniecības norisi.









Ieskatam – arī mājas plāni un fasādes:


Kādi tad ir aprēķinātie siltuma zudumi uz m2 ?
PatīkPatīk
Labdien!
Pieredze rāda, ka ēku siltumnoturība galvenokārt ir atkarīga no būvnieka darba kvalitātes un rūpīguma, jo pietiek ar dažām spraugām, lai vējš ēku atdzesētu par spīti jebkurām supersiltām konstrukcijām un mezgliem. Arī guļbūvi ir iespējams uzbūvēt ļoti dažādi, ir gadījies redzēt arī tādus pakšus, kam cauri spīd gaisma. Senatnē ēkas bija vēsas tieši dēļ gaisa apmaiņas, visām iespējamajām spraugām, durvīs, logos, sienās, pārsegumos, grīdās utt. Mūsdienās būvmateriāli ļauj iegūt diezgan hermētiskas būves, turklāt ar elpojošām/žūstošām sienām, kas izvada ārā no ēkas lieko mitrumu. Ja visi ēkas mezgli ir mūsdienu prasībām atbilstoši silti, tad izvēloties pietiekama biezuma baļķus sienām un kvalitatīvi iebūvējot, ēka būs silta un komfortabla.
veiksmīgu būvniecību!
PatīkPatīk
Ideja ar resniem baļķiem pareiza, bet guļbūvju galvenais trūkums ir tas, ka tās dzīvo savu dzīvi un durvju regulēšana (vai samierināšanās ar grūtu vēršanu) ir tikai viena no problēmām. Man arī nepatīk, ka guļbūvē ir slikta trokšņu izolācija. Pirts variantā tas nav būtiski, bet dzīvot…
PatīkPatīk
Labdien!
Rīgas klusajā centrā ēkām visi starpstāvu pārsegumi ir koka konstrukcijā, un par skaņas izolāciju, spriežot pēc lielā dzīvokļu pieprasījuma, neviens īpaši nesūdzās. Protams, vienmēr var uzbūvēt arī betona bunkuru, ko apberot ar zemi var iegūt vislabāko skaņas izolētību no ārpasaules. Starpsienas guļbūves ēkā daudz neatšķiras no starpsienām mūra vai koka statņu ēkās, visbiežāk tās ir ar koka dēļu vai riģipša apšuvumu.
Ar durvīm un logiem guļbūvēs problēmu nav, ja vien tie ir pareizi iebūvēti, ņemot vērā guļbūves sēšanos. Savukārt jebkurā mājā masīvkoka vērtnes, logiem un durvīm vasarā uzbriest, un ziemā saraujas, noregulēt Dabas mitrumu ir diezgan neiespējami:)
Laimīgu sapņu ēkas būvniecību!
PatīkPatīk