Brīvdienu mājas, pasīvās mājas projekts “Andis”, 92m2

Brīvdienu mājas projekts "Andis"
Brīvdienu mājas projekts "Andis"
Brīvdienu mājas projekts “Andis”

Brīvdienu māja projektēta domājot par iespējami vienkāršu un racionālu būvniecību, tajā pat laikā ievērotas mājas īpašnieka prasības un vēlmes veidot īpaši siltumnoturīgu ēku. Māja plānota divos stāvos, nesošās konstrukcijas ir iespējamas gan mūra gan koka konstrukcijā. Bez ēkas iekšējām platībām, ir plašas ārtelpas – auto nojume pirmajā stāvā, un vieta piknikam – terase virs auto nojumes. Ēkas nelielā apbūves platība ļauj to ievietot pat mazdārziņu zemes īpašumos. Fasāžu apdarē paredzēts skārda apšuvums ziemeļu un ziemeļaustrumu pusei, koka dēļu apšuvums dienvidu un dienvidrietumu pusēs, saulei pakļautās fasādes nekad neapsūnos, savukārt ēnainās fasādes ar skārda apšuvumu kalpos ilgi, bez problēmām un defektiem. Minimālismā risinātais jumts, veidots vienslīpju, tā leņķis piemērots iesegšanai ar skārda segumu, kas sniedz ilgmūžīgu un bezproblēmu ekspluatāciju (salīdzinot ar ruļļveida uzkausējamiem materiāliem). Arī sānos novietotais skurstenis neapdraud jumtu ar agresīviem nosēdumiem no dūmgāzēm, kas mēdz skārdu saēst kā papīru. Ēkas apkurei mājas īpašnieks vēlējās paredzēt gaiss/gaiss tipa siltumsūkni, bet ir projektēts arī malkas kamīns, gan omulībai, gan praktiskumam. Sanmezgli un dušas kompaktas, bet atpūšoties brīvdienu mājā cilvēki bieži peldās tuvākajās ūdenstilpnēs un ilgstoša veldzēšanās dušās vai vannās nav tik aktuāla.

Zemāk rakstā – publicējam arī izsmeļošus būvniecības procesa video, ko uzņēmis ēkas īpašnieks.

Ieskatam projekta fasādes, plāni un griezums:

Brīvdienu mājas projekts "Andis" - fasādes
Brīvdienu mājas projekts “Andis” – fasādes

Brīvdienu mājas projekts "Andis" - griezums
Brīvdienu mājas projekts “Andis” – griezums

Brīvdienu mājas projekts "Andis" - stāvu plāni
Brīvdienu mājas projekts “Andis” – stāvu plāni

Siltu un omulīgu dzīvošanu brīvdienās un darba dienās!!!

Kā jau augstāk rakstā minējām – video, ko uzņēmis ēkas īpašnieks, mājas būvniecības process. Darbs izceļas ar ļoti lielu rūpīgumu un tiek veikts priecājoties par rezultātu un izbaudot procesu. Īpašnieks vēlējās iegūt ļoti siltu ēku, iespējams, tā pat būs vissiltākā Latvijā, siltinot un sabiezinot siltinājumu kur vien iespējams. Vēlam veiksmi un spēkus darbu turpināt! Lai izdodas brīnišķīga dzīvojamā māja!!!

Turpinājums sekos!

Turpinājums sekos!

Raženu izdošanos!!!

2 domas par “Brīvdienu mājas, pasīvās mājas projekts “Andis”, 92m2

  1. Labdien!
   Projekts ir veidots samērā kompakts, lai iegūtu apdzīvojamo platību un telpas mājas iemītniekiem, tajā pat laikā maksimāli atsakoties no visa liekā, lai gan būvniecības, gan ekspluatācijas izmaksas ēkai būtu mazākās iespējamās. Jums atskaitei jāņem dotā iekštelpu platība – 92 kvadrātmetri, vai tajos var iekļauties ar Jūsu ģimenes vajadzībām – tas jāizvērtē. Māju parasti būvējam ilgākam dzīves laikam, tādēļ jāapsver viss rūpīgi. Mājas projektus vienmēr pielāgojam, kādam telpas vajag lielākas, citam mazākas, kāds vēlas ēkai piešķirt izteiksmīgāku izskatu, citam sapnis ir par vienkāršu, praktisku māju. Ja līdzīga koncepta un stilistikas māja Jums nepieciešama lielākā kvadratūrā – ir iespējams projektēt arī tādu, varbūt, saglabājot šī projekta principiālo shēmu, telpu izkārtojumu. Jāņem vērā, ka šī ēka projektēta ar paaugstinātu siltumnoturību, lai tuvotos pasīvās ēkas standartam, kā vēlējās šīs ēkas projekta pasūtītājs.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: