Lai gan sabiedrībā vēl turpinās diskusijas par un ap ūdeni, vai tā ir viela, vai būtne (“šķēpi tiek lauzti”). Šeit pievienotais attālinātais pētijums rāda ūdens āderu pārklājumu šī gada Arhitektūras Lielās Balvas ieguvējiem “Sāls mājai” Pāvilostā. Vai neievērojot zvejnieku ciemata raksturīgo apbūvi ir iegūts gada labākais un dzīvei veselīgākais risinājums? – atļaušos iebilst.
Āderu pētījums rāda, ka aptuveni 35% no ēkas platības ir uz ūdens āderēm. Atliek mēģināt gultas un darba vietas izvietot atlikušajos kvadrātmetros.
Raksta papildinājums 04.06.2019. – mājas plāns ar āderēm. Precizētais āderu pētījums izmantojot a4d iesūtīto materiālu par Sāls māju, rāda 35% āderu blīvums, objektīvi arī traucē abām lielajām guļamistabām. Mazās gultiņas ir vieglāk manevrējamas un tām apstākļi var būt pietiekami labi. Guļamistabas ar ūdens āderēm – dzīves telpas kvalitāte ir “-10”. Telpā ar uguns āderu krustpunktu – guļvietas “-7”. Klientiem parasti nosakam arī Hartmaņa tīklu, kas veido savu pārklājumu 2×2,5m robežās, ar 5-10cm platām darbības joslām. Par to, kā mājas būvēja mūsu senči – lasiet mūsu mājas lapā – http://www.buildart.lv/category/aderu-noteiksana/.




arhitekts Valdis Liepa.