Projekts “Sīmanis” ir veidots apvienojot un pārplānojot divus citus vienstāvīgu māju projektus – “Simona” un “Smiltsērkšķis” – šāds interesants uzdevums – ņemt no katra projekta kādas izteiksmīgas īpašības un apvienot, negadās bieži, jo jāsakrīt ir vairākiem apstākļiem, tajā skaitā arī mūsu, arhitektu iespējām to paveikt kādā racionālā, sakarīgā veidā. Skaidrs, ka uzbūvējams mūsdienās ir tiešām gandrīz viss, atkarīgs vien no gatavības tam veltīt pienācīgi daudz resursu. Bet šajā projektā vēlamais ir panākts saglabājot racionālus konstruktīvos risinājumus. Projekta pasūtītājs vēlējās plānojumu kā projektam “Simona”, lai būtu atdalītas guļamistabas ar labierīcībām no dzīvojamās istabas, cik nu to ir iespējams vienā stāvā veikt, un augstie griesti, līdz jumta slīpumam dzīvojamā istabā, un lai būtu skaista, apjumta terase, ar divslīpju jumtu un plašu stiklojumu – kā projektā “Smiltsērkšķis”. Rezultātā ir radies pavisam jauns mājas tēls, fasāde ar terasi, vērstu uz dienvidrietumu pusi, pret savu dārzu – gatava uzņemt viesus vakara atpūtai, arī augstie griesti dzīvojamai istabai u.c. plānojuma izmaiņas, trīs guļamistabas un darba kabinets, atbilstoši iecerētajam.

Māja projektēta gāzbetona bloku mūra konstrukcijā, ar monolīta dzelzsbetona lentveida pamatiem, skārda jumta segumu, koka pārsegumu konstrukcijām. Plānojums orientēts debesspusēs, zemes īpašumā projektēta arī saimniecības ēka, labiekārtojums, piebraucamais ceļš.

Esam vienmēr atvērti Jūsu idejām, iecerēm un vajadzībām – dažreiz ļoti praktiskām – dažreiz pārsteidzošām:) Un aizraujoši ir strādāt, risināt šādus arhitektoniskus jautājumus, kad ir zināms konkrēts mērķis uz ko virzīties, iekļaujoties racionālās būvnieciskās iespējās – lai ēka nepaliktu tikai uz papīra, bet būtu arī sakarīgos termiņos un izmaksās uzbūvējama.

Ieskatam projekta fasādes un plāns, iespējams, papildināsim rakstu ar pārējām fasāžu versijām, ar dažādiem jumta slīpumiem un logu izmēriem:

Mājas projekts "Sīmanis"
Mājas projekts “Sīmanis”
Mājas projekts "Sīmanis"- fasādes
Mājas projekts “Sīmanis”- fasādes
Mājas projekts "Sīmanis"- plānojums
Mājas projekts “Sīmanis”- plānojums

Raženu izdošanos!