Dzīvojamās mājas projekts “Ilze” – 70m2

Dzīvojamās mājas projekts "Ilze"
Dzīvojamās mājas projekts "Ilze"
Dzīvojamās mājas projekts “Ilze”

Dzīvojamās mājas projekts izstrādāts kā senās dzīvojamās mājas rekonstrukcija, saglabājot tās gabarītus, stiprinot vecos pamatus. Senās sienu un pārsegumu konstrukcijas aizstājot ar jaunām guļbūves sienām un koka siju pārsegumu, koka spāru jumta konstrukciju. Mājiņa vienā stāvā, plašajā dzīvojamajā istabā paredzot virtuves daļu un maizes krāsni, veselīgai un jaukai lauku mājas atmosfērai – vislabākajai atpūtai pēc intensīviem darbiem.

Plānā ir viena guļamistaba, un saimniecības telpa, labierīcības, vējtveris, terase. Augšstāvā – bēniņi, ko var kādreiz, nākotnē siltināt un iegūt kādu papildus platību, ja nepieciešams. Guļbūvei paredzēts izmantot divpusēji apzāģētus baļķus, ar gludo paksi, tādā veidā iegūstot gludākas sienas un ērtāk izmantojamu interjeru.

Jau izsmeļoši rakstījām par rekonstrukcijas – atjaunošanas iespējamo lietderību un sarežģījumiem kas ar to saistīti, tēma ir samērā ietilpīga, un seno māju īpašniekiem ļoti aktuāla. Mājas saglabāšanai pamatā ir daudzi izjūtu un emociju aspekti, atmiņas par vecvecākiem, kas ēku būvējuši utml, kādēļ ir vēlme to saglabāt, savukārt skatot to no praktiskās puses – lai senu ēku pielāgotu mūsdienu vajadzībām, standartiem un funkcijām – tajā jāiegulda darbs un līdzekļi līdzvērtīgā apjomā un vairāk, kā jaunbūvētā ēkā, turklāt ir dažādi kompromisi, trūkumi ar ko nāksies samierināties turpmākos 70 ēkas ekspluatācijas gadus – piemēram, zemāki griesti, neatbilstoši logi, to izmēri, telpu konfigurācija mazāk veiksmīga u.c. Tādēļ arī seno ēku pārbūve – var pārtapt jaunbūvē un iegūtais rezultāts būs funkcionāls un ik dienas priecējošs. Iespējams, ka arī vecvectēvs, kas būvēja seno ēku – tajā laikā nojauca tās vietā kādu vēl senāku māju vai palīgēku, kas vairs nebija praktiski remontējama, rekonstruējama. Mūsdienās mums ir daudz palīgu, modernie būvmateriāli un ražīgie elektroinstrumenti – varam atļauties vairāk sapņot un realizēt ekstravagantākas ieceres, bet agrākos laikos – rēķinoties, ka viss jāveic pašu rokām – skats uz būvniecību bija vēl praktiskāks.

Ieskats omulīgās mājiņas projekta rasējumos – fasādēs, plānos, kā arī esošajā situācijā – senās lauku mājas plāns, un foto attēls:

Dzīvojamās mājas projekts "Ilze" - fasādes
Dzīvojamās mājas projekts “Ilze” – fasādes
Dzīvojamās mājas projekts "Ilze" - plāns
Dzīvojamās mājas projekts “Ilze” – plāns
Dzīvojamās mājas projekts "Ilze" - plāna versija
Dzīvojamās mājas projekts “Ilze” – plāna versija
Dzīvojamās mājas projekts "Ilze" - senās ēkas plāns
Dzīvojamās mājas projekts “Ilze” – senās ēkas plāns
Dzīvojamās mājas projekts "Ilze" - senās ēkas bilde
Dzīvojamās mājas projekts “Ilze” – senās ēkas bilde

Raženu izdošanos un omulīgu dzīvošanu!!!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: