Mājas projekts “Ennija”, 127m2

Mājas projekts "Ennija"

Šī ir vienkārši, ekonomiski būvējama un reizē plaša, ērta ģimenes māja ar četrām guļamistabām (11-12m2), un lielu dzīvojamo istabu (>50m2). Pirmais stāvs, kā redzams plānā, ir bez nesošām starpsienām. Fasādes ar vērienīgiem stiklojumiem, askētiskā, minimālistiskā stilā. Mājai ir arī garāža/saimniecības telpa ar apkures mezglu un to saistītajām komunikācijām. Mājas iekštelpu, dzīvojamā platība ir 127 kvadrātmetri, plus garāža, nojume, balkons, terase, ko var izvērst vairāk vai mazāk, pēc katra vēlmēm.

Konstruktīvi racionāli risinātā ēka paredzēta ar mūra ārsienām, gāzbetona bloku konstr. lentveida pamatiem, dzelzsbetona paneļu pārsegumu pirmajam stāvam, lai iegūtu labu skaņas izolāciju starp stāviem, un vienslīpju jumtu, ar koka jumta konstrukciju. Apkure – iespējama dažāda, granulu apkures katls, vai citi varianti, pēc katra mājas īpašnieka iespējām un ieskatiem. Būvniecībā ēka ir vienkārša, gluži kā lego namiņš, bet ar savu raksturu, izteiksmīgu vizuālo tēlu, ērtām un pietiekami lielām telpām.

Par klasiku jau ir kļuvis stāsts, ka katra nākošā māja izdodas labāka – cilvēkiem, kas būvē savu pirmo māju, sekojot savām iecerēm, nekonsultējoties ar speciālistiem, arhitektiem (kam ir 700 māju pieredze utml.). Bet šīs mājas projekta pasūtītājs, pašlaik dzīvo projektā “Ansis”, ko veiksmīgi uzbūvējis saviem spēkiem, bet, radoši un čakli cilvēki nesēž klēpī rokas salikuši, un alkst darboties tālāk. Mājas projektu izstrādājām saskaņā ar pasūtītāja iecerēm, vīziju, par jauno māju, kas labāk atbildīs patreiz aktuālajām vajadzībām. Attiecīgi ir arī daži risinājumi, kā piemēram, dzelzsbetona paneļu pārsegums, kura nepieciešamību konkrētajā ēkā pasūtītājs pamato ar savu pieredzi. Novēlam, lai veikli īstenojas ieceres, lai ģimene iespējami drīz var sākt baudīt un apdzīvot jauno māju!

Savulaik, aptuveni desmit gadus atpakaļ, risinājām līdzīgu projektu, kompaktāks, un bez garāžas – projekts “Līga”. Šādu māju, celtnieki būvēja par 30 tūkstošiem – latu. Ēkas karkass ar logiem, dz.b. pārsegumu, jumtu, bez iekšējās apdares.

Ieskatam – projekta fasādes, stāvu plāni, griezums:

Mājas projekts "Ennija" - fasādes
Mājas projekts “Ennija” – fasādes
Mājas projekts "Ennija" - 1. stāva plāns
Mājas projekts “Ennija” – 1. stāva plāns
pl2
Mājas projekts “Ennija” – 2. stāva plāns
Mājas projekts "Ennija" - griezums
Mājas projekts “Ennija” – griezums
jumtaplans
Mājas projekts “Ennija” – jumta plāns

Raženu būvniecību!!!

One thought on “Mājas projekts “Ennija”, 127m2

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: