Kādas priekšrocības pašbūvētai ēkai?

Mūsu mājaslapā ir atspoguļota gan pašu pieredze būvējot savas dzīvojamās un palīgēkas, pie tam – to darot pirmo reizi mūžā, kā arī, mums sūta attēlus no sava būvniecības procesa daudzi klienti, kas uzbūvējuši, vai turpina būvēt māju pēc mūsu projektiem. Skaidrs, ka atšķirībā no būvfirmas – kas nereti sola uzbūvēt māju pusgada laikā, lai gan realitātē tas aizņem visu gadu, arī pašrocīgi būvējot māju to var paveikt gada laikā. Piemērs – projekts Margarita – īpašnieks sāka māju būvēt Jāņos, un nākamā gada jūnijā jau bija uzbūvējis lielu māju lielai ģimenei. Pašbūvētās mājas izmaksas pirms diviem gadiem veidoja 400 eiro kvadrātmetrā, pirmais stāvs gāzbetona bloku konstrukcijā, otrais un jumta stāvs koka konstrukcijā, ar kokšķiedru plātņu izolāciju un ekovates pildījumu.

Šogad pašbūvētajai mājai, viens no būvētājiem jau atzina, ka ir 600 eiro iztērējis, par ēkas būvniecību izvēloties labākos materiālus – viens no mūsu populārākajiem projektiem – Aldis Plus:

Ja nevēlaties ņemt kredītu un būvēt ar pašu līdzekļiem, tad vienmēr šī ēka izmaksās lētāk un apgūsiet celtnieku darba iemaņas.

Ļoti labs piemērs ekonomiskai būvniecībai pašu spēkiem – projekts Rita – izmantojot zemes veidni pamatiem. Kā arī liels klāsts ar citu mūsu māju projektu būvniecības procesa attēliem un aprakstiem. To, cik ļoti dažāda var būt pašrocīgā māju būvēšana varam ilustrēt ar diviem atšķirīgiem paraugiem – visvienkāršākā un ātrāk uzbūvētā māja – 21. dienā jau tika kurināta pirts karsētava – projekts Aija jeb Rekordmāja, un diametrāli pretēja pieeja mājas būvniecībā – veidojot īpaši siltu un masīvu māju, ar darba stundām neskopojoties – projekts Andis 🙂

Šodien arī Jūs redzat – tirgū tiek piedāvātas jaunas mājas, norādot kvadrātmetra izmaksas. Varat viegli aprēķināt, salīdzināt, kādas tās būtu būvējot ar saviem un draugu spēkiem.

Daži mūsu klienti izveidojuši blogus, lai var detalizēti sekot līdzi būvniecības procesam:

http://gimenesmaja.blogspot.com/p/majas-buvnieciba.html

Ar prieku sagaidīsim arī no citiem mūsu, vairāk kā 700 projektēto māju īpašniekiem sūtītus attēlus par būvniecības procesu un skaisto gala rezultātu!

Raženu būvniecību!!!

P.S.

Bez ikdienas dzīvojamām ēkām padsmit gadus ir projektēti balkoni un interjeri Rundāles pilī, par to varat lasīt Imanta Lancmaņa izdotajā grāmatā “Rundāles pils restaurācija III”. Sīkāk par veiktajiem darbiem skat. sadaļu mūsu mājas lapā.

arhitekts Valdis Liepa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: