Zaķīšu pirtiņa

Pirts Rasa

Ne visi īpašnieki būvējot dzīvojamo ēku uzreiz ir padomājuši par pirti jau sākotnējā projektā, kā tas ir, piemēram – dzīvojamās mājas projekts “Helēna”, vai projekta Aldis versijā ar pirti.

Īstenojot pirts ēku ir vairākas iespējas – ja teritorija ir pietiekami brīva, var būvēt atsevišķi stāvošu pirts ēku, esam arī 600kvm zemes īpašumā uzprojektējuši atsevišķu pirts ēku – pirts “Rasa”, vai “Kompakta pirts 50m2”.

Ieskats ēku novietnes plānā – 600kvm zemes teritorijā ar vairākām projektētām ēkām
Otrs piemēs, ar brīvstāvoši novietotu pirts ēku, samērā kompaktā zemes īpašumā – jāņem vērā, ka īpašums ir dalīts uz pusēm, diviem saimniekiem, jo dzīvojamā māja ir dvīņu māja, kā arī, saimniecības ēkas ir abiem kaimiņiem.

Ikdienā bieži pirts ēku bloķē ar dzīvojamo tieši, vai ar nelielu distanci, zem kopēja jumta – mājas rekonstrukcijas projekts piebūvējot pirti. Ja pirts ir ikdienišķs rituāls, un ja Jūs ejat pirtī katru pārdienu vai tikai vienreiz nedēļā, tad nelielai pirts karsētavai parasti pietiek ar četriem līdz pieciem kvadrātmetriem. Vēl ir vajadzīga priekštelpa, 4-5m2, un ja pirts pasākumā vēlaties pirms pirts atpūsties kopā ar draugiem, tad arī šāda telpa ir jāparedz. Ar pamatēku bloķētajā ēkā, pirtij paredz atsevišķu ieeju, kā aplūkotajā piemērā.

Vieglu garu svētkos un ikdienā!!! Lai piepildās visas Jaunā gada ieceres!!!

arhitekts Valdis Liepa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: