Oļesjas māja

Blogeris Vadims sievai un ģimenei par prieku īstenoja pustorstāvīgas ēkas būvniecību, fasāde apdarināta ar metālu un koku, kopējā ēkas platība 220 kvadrātmetri, no tiem 50kvm garāža. Apkurei kamīns un gaisa siltumsūkņi.

Ko no šīs ēkas var mācīties?

Pusotrstāvu ēka aizņem nelielu apbūves laukumu, un jumta stāva telpām griestu augstums var būt ne tikai oficiālie 2,5 vai 2,7m, bet arī vertikālā siena ir zemāka, veidojot drempeli 0,9 – 1,2m augstumā, kas samazina ēkas kopējo kubatūru, tajā pat laikā lietderīgi izmantojamā platība saglabājās. Blogeris piedāvā arī savas mājas projektu iegādāties citiem, bet vai to ir vērts darīt – ir jāpārdomā, vai vienmēr īstenojot visas sievas ieceres galarezultātā krietni nesadārdzinās dažādi konstruktīvie risinājumi, kurus varat apskatīt tālāk pievienotajās filmās, par ēkas būvniecību.

Lai gan mājas kopējā platība ir 220 kvadrātmetri, tomēr ne pārāk racionāli plānojot nav atrastas iespējas katram bērnam izveidot savu guļamistabu.

Skaidrs, ka šeit piestrādāja nopietni arī būvinženieris, lai īstenotu visas vēlmes, kuras gribēja īpašnieki.

Mūsu ieteikums – jebkuras ieceres ir īstenojamas, bet ir svarīgi apzināties arī to kopējās izmaksas, veidojot iespējami racionālākus konstruktīvos risinājumus.

Lai pavasara enerģija mums visiem visa gada garumā!!!

arhitekts Valdis Liepa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: