Kam izdevīgs kopnes pārsegums?

Kopņu risinājums privātmājai

Ražotājs raksta – kopņu pārsegums samazina par 1/3 daļu kokmateriālu daudzumu. Tajā pat laikā nepasakot, ka konstrukcijas koksnes samazinājums nodrošina tikai nestspēju jumtam un sniega slodzei, bet šī konstrukcija neparedz bēniņu telpas izmantošanu.

Kam tas ir noderīgi? Ja ir nepieciešamas vienstāvīgas telpas kādai ražotnei, ar laidumu 8-15m bez balstiem, tad tiešām ir jādodas pie kopņu ražotāja, kas izgatavos atbilstošu konstrukciju, garenvirzienā ēkas garumu ierobežo vien Jūsu gruntsgabala lielums. Ja privātām vajadzībām ir saimniecības ēka ar pārseguma laidumu 6-9m var izmantot arī apaļkoka pārsegumu, kādu Jūs varat redzēt senāk būvētās ēkās, piemēram, kūtīs, kuru bēniņos agrāk bija iespējams glabāt arī sienu. Ieskatam – mūsu pašrocīgi rekonstruēta senā kūts, pielāgota mūsdienu aktuālām funkcijām.

Senāk būvēja arī siena šķūņus, kuru laidums ir līdz 10m bez balstiem, un ir lielāks griestu augstums, ko var aplūkot, piemēram, mūsu projektētā šķūņa risinājumā.

Privātais būvētājs ekonomējot materiālu parasti izmantot veidoto jumta stāva telpu, vai tikai kā papildu noliktavu, vai arī ceļot dzīvojamo māju pusotra stāva lielumā, tajā novietojot 2-3 guļamistabas un sanmezglu. Paraugam – ļoti iecienīts un daudzviet Latvijā realizēts mūsu projekts Aldis, ar dažādām versijām.

Senais sakāmvārds – septiņreiz nomēri – vienreiz nogriez – attiecas arī uz pārdomātu risinājumu pārsegumam.

Hermaņa Heses dzīves gudrība – “Domā pesimistiski, rīkojies optimistiski”.

arhitekts Valdis Liepa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: