Zelta laikmets torņu būvētājiem

zelta laikmets torņu būvētājiem

Saņēmām no būvvalde sekojošo informāciju, kurā uzskaitīti inženierbūvnieciskie objekti kuriem šobrīd vairs nav vajadzīgi saskaņoti projekti, ir nosauktas daudz dažādas interesantas lietas, bet tai pat laikā, nav ikdienā vajadzīgo būvju, piemēram siltumnīcas (pat ar plēves iesegumu) wc, u.c. Turpretim atpūtas vietas kamīnus varat uzstādīt brīvi pēc Jūsu ieskatiem. Lielākie objekti – kuriem nav nepieciešamas būvatļaujas ir torņi līdz 10m augstumam medībām – 99% cilvēku nodarbojas ar foto-medībām, tad iesakam visiem interesentiem būvēt ērtus, skaistus skatu torņus dabas, zvēru un putnu vērošanai. No pieredzes – mūsu pašrocīgi būvētais nelielais putnu vērošanas tornis, bija savulaik jāsaskaņo būvvaldē ne tikai tā arhitektūras rasējumi, bet arī ar būvinženiera risinātiem mezgliem par torņa noturību, pievienojam attēlus no mūsu necilā 3,5m augstā skatu torņa, kurš gan turpina kalpot jau sākot no 2010. gada. Jūsu iespējas ir pārspēt šo torni, būvējot vairākus starpstāvus ar skatu platformu 7,5m augstumā, virs kuras paredzot jumtiņu ilgmūžībai. Lai gan mūsu tornis ir bez jumtiņa, un turpina kalpot visus šos 12 gadus. Pievienojam foto attēlus:

Sekojoši pievienojam no būvvaldes saņemto citātu:

dokumentācija nav nepieciešama:

6.3.4. atsevišķu labiekārtojuma elementu (piemēram, soliņi, celiņi, vaļēja terase (kas nav saistīta ar ēku), medību torņi ar augstumu līdz 10 m, bērnu rotaļu ierīces, sporta aprīkojums, atsevišķas laternas un apgaismes ķermeņi, karogu masti ar augstumu līdz 12 m (ieskaitot), dārza kamīni, ielu norādes stabi, laipas, brīvi stāvošas atkritumu tvertnes, velosipēdu statīvi), žoga un pirmās grupas sporta laukuma (bez inženiertīkliem) būvdarbiem, kā arī kapavietas aprīkojuma (piemēram, kapavietā uzstādīta piemiņas zīme, piemineklis, soliņš, apmales, sēta) būvdarbiem;

Būtiski, ka šie noteikumi attiecas uz lauku teritorijām, pilsētās, ciemos, iespējams, ir savādāk. Amizanta ir informācija arī par terasēm – terasei brīvstāvošai – projekts nav vajadzīgs, bet ja terase pieguļ pie ēkas – projekts ir vajadzīgs. Un interesanti, kāds ir minimālais attālums – piemēram, 5cm attālumā no ēkas pamatiem – vai šī definēsies par brīvstāvošu terasi?

arhitekts Valdis Liepa.

2 domas par “Zelta laikmets torņu būvētājiem

  1. Labdien!
   Paldies par komentāru! Līdzīgas domas arī apsveram, tiesa gan, iespējams, lietderīgāk karoga masta galā izveidot platformu kur 2-3 cilvēki var ērti iesēsties un pabaudīt skatu uz ainavu. Vēja ģeneratoru pasaule ir sarežģīta, vairāk piemērota pētīšanai hobija kārtā, ja saimniecībai trūkst elektrības, visātrāk un vienkāršāk, un lielos daudzumos to var iegūt ar saules baterijām.
   lai sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: