Mājas projekts “Mazāk ir vairāk”, 80m2

Kompaktas mājas projekts

Kompakta dzīvojamā māja četru cilvēku ģimenei – atpūtai vai dzīvošanai pastāvīgi. Iekštelpu platība bez terases – 80m2. Divas guļamistabas un darba kabinets, neliela saimniecības telpa, dzīvojamā istabā stūrī novietots arī malkas apkures kamīns, skaistumam un omulībai, ekonomiskai ēkas apsildīšanai. Plaša, no vējiem pasargāta terase ar jumta segumu. Ērts darba kabinets, programmētājam vai citam IT speciālistam, vai diviem speciālistiem. Pie ieejas paredzējām arī vējtveri, kas mūsu klimatiskajos apstākļos nāk tikai par labu, vasarā var būt ar pastāvīgi atvērtām durvīm. Guļamistabās – vietu ekonomējoši iebūvētie skapji.

Ēka racionāli būvējama no 30cm biez. gāzbetona, ar nelielu siltinājumu fasādēs, zem koka dēļu vai cita materiāla fasāžu apšuvuma. Arī jumta lietus ūdens noteksistēmas paslēptas zem fasāžu apšuvuma. Ēkai – praktisks un ilgmūžīgs skārda jumts, ar minimālo 5 grādu slīpumu, kura kalpošanas laiks būs 30 un vairāk gadu, pretstatā bieži lēzenajos jumtos izmantotajiem ruļļveida uzkausējamiem materiāliem, kurus var nākties remontēt ik pa 5-10 gadiem. Sīkāk par mūsu risinājumu racionāliem lēzenajiem jumtiem rakstījām mājas projekta “Līčupe” sadaļā.

Projekta nosaukums – “Mazāk ir vairāk” – atšifrējams tā, ka lai arī ēka vizuāli ir ļoti lakoniska, veidojot minimālistiska stila, vienkāršas, taisnstūra formas un apjomus, būvniecībā tomēr prasa zināmā mērā lielāku piepūli, kā līdzīga izmēra māja ar “klasisku” jumta risinājumu, vienā vai divās slīpnēs ar pārkarēm, šeit jāatrisina gan lietus ūdens sateču slēpšana (un to laba funkcionalitāte!), gan jumta parapeti, to un fasāžu apšuvums, kā arī neikdienišķi platās logu ailas, stūra logi utt.

Ieskats projekta plānos, fasādēs, griezumā un jumta plānā:

Kompaktas mājas projekts - plāns
Kompaktas mājas projekts – plāns

 

 

Kompaktas mājas projekts - fasādes
Kompaktas mājas projekts – fasādes

Kompaktas mājas projekts - griezums

Kompaktas mājas projekts - jumta plāns

Raženu būvniecību!!!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: