Tikai skaitļi

Tikai skaitļi

Šodien ražotam namiņam ~50 kvadrātmetru platībā, pie mīnus -25C grādiem paredzēts elektrības patēriņš 3,7kW izmantojot gais-gaiss siltumsūkni. Noapaļojot, tie ir 0,1kw uz vienu kvadrātmetru. Šāds siltuma aprēķins tika veikts arī 80 gados, rēķinot nepieciešamās siltuma jaudas, kas nedaudz koriģējās ievērojot vai tā ir stūra telpa, vai tai ir vairāki logi, kā citām telpām, kā arī tika ņemts vērā telpas griestu augstums.

Tātad, vienas dienas laikā patēriņš vienam kvadrātmetram var sasniegt 2kwh, vai 20 dienu laikā tiek patērēts viss gadam paredzētais enerģijas patēriņš rēķinot uz vienu kvadrātmetru, balstoties pēc šodienas normatīvajiem energo patēriņiem, kurus veic atbilstošie speciālisti. Rodas liela pretruna, starp aprēķināto un reāli patērējamo, un var teikt, ka šie skaitļi sagāžās kā kāršu namiņš, jo padomājiet paši – apkures sezona Latvijā ilgst 7-8 mēnešus, nevis 20 dienas gadā.

Tātad, sistēma pieprasa mākslīgi falsificēt datus, nevis sekot objektīvajam reālajam patēriņam.

Ja šie skaitļi nav reāli – un tomēr ikdienā katrs patērē tik cik vajadzīgs labsajūtai, skaitļus atstājot kādā tumšā, dziļā atvilknē.

arhitekts Valdis Liepa.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: