6 vienā vannā

6 vienā vannā

Pēc īpašnieka lūguma, saistībā ar mūsu iepriekšējo rakstu – “Energoefektivitātes blefs”, tika veikts precizējošs aprēķins mājas energoefektivitātei, kā rezultātā, iepriekšējais vērtējums – D klases, pārkvalificējās par C klasi. Pamatojoties uz trīsstiklu logu paketēm, vējtvera izveidi un precizējot – noņemot liekos 6 kvadrātmetrus no logu platības, kādi tie bija iepriekšējā aprēķinā. Jāatzīmē, ka ēkas energoefektivitātes klasei ir saistība ar īpašuma nodokļa apmēru.

Interesanti, ka tai pašai ēkai iepriekš tika norādīta references platība 176m2, bet jaunajā aprēķinā parādījies skaitlis 206m2 references platība. Ko šis jēdziens izsaka, nezinām, ēkas inventarizācija ir tie paši 191m2 nemainīgi.

References platība u.c. lielumi

References platība u.c. lielumi
References platība u.c. lielumi

Diennakts ūdens patēriņš ir aprēķināts – 72 litri, 50C temperatūrā. Vai tas ir pietiekams četriem skolniekiem un diviem pieaugušajiem, diskutējams jautājums, jo savulaik skolā mācīja, ka vienai vannai nepieciešami 120-130 litri ūdens, vannas garums svārstījās parasti no 1,5-1,9m, savukārt dušā vienam cilvēkam patēriņš ir 150 litri siltā ūdens. No savas pieredzes, apmeklējot fizkultūras nodarbības Daugavas sporta namā, Cēzara Ozera vadībā, (kādreizējā olimpiskā čempiona), atceros, ka vienlaicīgi dušojoties 4-5 cilvēkiem, prom tecēja pamatīgs čalojošs pavasara strauts, kas sacentās ar dziedātajām dziesmām, kā piemēram, “Trīs vīri cēlās….”, “Slava slava aleluja….”, “Hei, melnā pantēra…”.

Pie šī diennakts patēriņa – 72 litri (50C grādu siltā ūdens) – var atļauties izmantot vannu viens cilvēks, vai arī doties tajā visi kopīgi, lai energoefektivitāte saglabātos C klases līmenī. Mūsu ieteikums ir nākotnē izveidot esošajā saimniecības telpas galā pirts telpu un vasaras laikā izmantot aktīvāk piemājas dīķi.

Precizējošo aprēķinu, iespējams sertificētais speciālists ir veicis par samaksu, ko O Henri vārdiem var raksturot – “saprātīga, taisnīga atlīdzība”.

Būtībā, 19. lappušu darbs kopumā atgādina ar saviem krāsu rimbuļiem skolā veiktos ZPD – zinātniski pētnieciskos darbus. Lielākajai daļai piecstāvu ēku Rīgā, kuras kalpo vēl šodien, tiek sauktas par Jūgenda pērlēm, projekti ir uz dažām lapām – stāvu plāns, fasāde, griezums, vienkāršākas ēkas – iztiek ar projektu uz vienas lapas.

Pievienojam ieskatam energoaprēķina 19 lapas:

Raksts veltīts arhitektūras dienām, kas šodien noslēdzas. Jautājums – kurp dodās arhitektūra – paliek atklāts.

arhitekts Valdis Liepa.

2 domas par “6 vienā vannā

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: