Kā sapnis vasaras naktī

Māja Dzidrai - Fabrika Rauna

Mīli Dabu, kā sevi pašu. (Rainis).

Ja Jūsu pagalmā iebrauc dzīvojamā māja, nosēžas zālītē un pēc piecām minūtēm Jūs jau ejat iekšā, to var salīdzināt tikai ar sapni vasaras naktī. (Saite uz Raunas Māja).

Sapnis, kas turpināsies laikā un telpā īstenojot savas dzīves mērķus, jo tas nav īslaicīgs pasākums, kā “objektīvi” maināmi auto, dēļ nemodernas sinepju krāsas riteņu radiusa vai motoru dzinēja (dīzeļa, gāzes, benzīna, hibrīda, ūdeņraža, tvaika, rapšu eļļas, spirta, elektro), mans sapnis – “lidojošais paklājs”, jo ir savs pie gultas, līdzšinējos mēģinājumos ir sasniegts ideāls pacelšanās skaņas līmenis, kopumā, pasākumam tomēr buksējot. Vai traucē pašsvars, vai nepietiekami levitācijas pašmācības treniņi, jo Latvijā joprojām liels levitācijas profesionāļu iztrūkums. Vienīgais, kas izdodās, ir noteikt āderes attālināti, un šajā gadījumā ēka iesēdusies labi, esošajā āderu tīklojumā.

Āderu noteikšana

Buildart.lv moduļmājas, kas tiek atvestas vienā gabalā ir līdz šim projektētas divas, par iepriekšējo ir atsevišķs raksts.

Moduļmājas projekts "Dzidra"

Moduļmājas projekts "Dzidra" - fasādes

Valēris Baida, Rundāle, 2018.
Valēris Baida, Rundāle, 2018.
Vilhelms Purvītis
Vilhelms Purvītis

Sākotnējā projektā nebija paredzēts dubultjumts, tam bija tikai metāla iesegums. Jāsaka, dubultjumts ar dekoratīvo dēļu apdari pasargās ēku no pārkaršanas vasarā un veido apvienojošu ēkas dizainu. Ārpusē virs ieejas durvīm tomēr iesakām izveidot nelielu jumta stikla plakni. Līdzīgs projekts ar koka apdari, ēka ir redzama holandiešu dizainera moduļmājā, kur interjerā izcelts arī kamīns, to novietojot gala sienas centrā. Jāsaka, ražotājiem paldies, jo šai mājā arī ir parādījies kamīns, tas gan novietots ēkas stūrī ar neliela diametra kurtuvi, līdz ar to laiks rādīs, vai kamīna degšanas režīms ir apmēram 8 stundas, kas ir svarīgi, lai dotos darbā un nodrošinātu naktsmieru. Kā ēka izskatīsies ar košumdārzu, var redzēt Valērija Baides gleznā, kā ziedošā ābeļdārzā – Vilhelma Purvīša gleznā. Vai dārzā būs kādi eksotiskāki augi, kā sakura, vai magnolija – laiks rādīs. Laimas Šlosbergas gleznā “Gladiola” ir papildināta ar pēdējo ziedošo šī rudens ziedu. Šobrīd esošo lieveni, nākotnē iespējams pārvērst arī par verandu vai oranžēriju, kā kuram labāk tīk to nosaukt, šādā slēgtā stiklotā telpā tajā varēs uzturēties ilgāku periodu, un kādu dārza terasi attīstīt tālāk, pie ieejas durvīm. Ieeja caur verandu ir ļoti pateicīga gada siltajā laikā, kad nav nepieciešams novietot virsdrēbes.

veranda

 – Ziemas diena dārzā

Mājas jumta plaknē paredzēti saules paneļi, jācer, pēc to novietošanas energoefektivitātes rādītāji būs vērā ņemami un, iespējams, saulainajā laikā, būs ēkai ne tikai apgaisme bet arī pusdienu gatavošana izmantojot saules enerģiju.

Lai omulīga un silta šī ziema, jaunajā ēkā, un asa lāpsta pavasarī!!!

Laima Šlosberga 2020.

arhitekts Valdis Liepa.

One thought on “Kā sapnis vasaras naktī

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: