Ekonomiskas dzīvojamās mājas projekts “Ivars” izstrādāts veidojot plašākas telpas otrajā stāvā, kā rezultātā augšstāva sienu taisnā daļa paagustināta veidojot drempeli. Ēkas pirmajā stāvā paredzētas plašas pirts telpas un dzīvojamā – atpūtas istaba ar virtuves daļu, kā arī vējtveris un labierīcības. Augšstāvu iespējams sadalīt vairākās guļamistabās, vai arī veidot divas plašas dzīvojamās istabas vai darbistabas, vai tās var izmantot kā viesu guļamtelpas. Šīs ēkas projektam raksturīgs ekonomisks konstruktīvo mezglu risinājums, ļaujot ēku uzbūvēt ar iespējami lētām būvizmaksām. Projektētā ēkas iekštelpu platība ir 112 kvadrātmetri.
- uzbūvētās mājas bildes un energoefektivitātes apsekojums (īsumā – ēka ļoti silta, lai arī projektēta vēl pirms 10 gadiem, malkas patēriņš – 8 kubikmetri, apkures izmaksas ieskaitot pirts kurināšanu sadalot uz mēnešiem – 17 eiro mēnesī, par 112 kvadrātmetrus plašu māju)











Omulīgu dzīvošanu!!!
cik izmaksaja maju zbuvesana?Cik maksa proekts ar saskanosanu Imanta?
PatīkPatīk
Kada ir majas kopeejaa cena?
PatīkPatīk
arī šai ēkai būvizmaksas ir zināmas visnotaļ aptuveni, bet ja paredz darbu uzticēt būvniecības meistariem, tad ir zināms, ka šīs ēkas īpašnieks ir ~20-25 000Ls izlietojis šīs ēkas būvniecībā.
PatīkPatīk
Kur īsti mājā atrodas apkures katls ,vai priekštelpā pirms WC? Un ,vai pirts telpa tiek apkurināta ar elektrību?
PatīkPatīk
Sveiki!
Ēkas apkure tiek veikta ar malkas kamīnu, kuram ir siltūdens centrālapkures darbības princips. Savukārt no pirts telpas pāri priekšnamam uz skursteni ir dūmkanāls pirts krāsnij.
PatīkPatīk
Aizskari pirms skata uz mežu ir nacionālais šedevrs
PatīkPatīk
Sapratu, ka pēdējā bildē attēlotā apkures sistēma nav no šīs mājas. Lai kur tā atrastos redzu, ka pirms silto grīdu kolektora nav cirkulācijas sūknis, tas nozīmē, ka siltajās grīdās nonāk ļoti augsta temperatūra. lai arī uz īsu brīdi jo termostats to uzreiz aizver, tas ir aplam un var sabeigt grīdas cauruli.
PatīkPatīk
Sveiki!
par apkures sistēmu atbildīgs apkures sistēmu meistars kas to uzstādijis, bet atsauksmes no mājas īpašniekiem ir labas, ēka ir silta un nepieciešmais komforts ir.
lai Jums sokas!
PatīkPatīk
Labdien!
Laiku pa laikam nākas saskarties ar “atbildīgu” apkures sistēmu meistaru darba sekām. Cilvēki, kas tajā mājā dzīvo jūtas labi, jo ārsienas un jumts ir kvalitatīvi uzbūvēti. Šajā situācijā cilvēku komforta izjūtai ir mazs sakars ar apkures sistēmas kvalitāti. Diemžēl komforta sajūta zūd brīdī kad pēc pāris gadiem silto grīdu caurule ir beigta un cilvēkam ir jāatsakās no siltās grīdas, vai arī jāuzlauž betons un jābūvē tā no jauna.
Tad izrādās, ka būvnieka ieteiktais meistars ne par ko neatbild, un to ka viņš vispār ir strādājis nekādi pierādīt nevar, jo apmaksa ir veikta skaidrā naudā. Tad vienīgais uz ko cilvēks ir dusmīgs ir būvnieks, kurš uzbūvējis visnotaļ labu māju, bet ieteicis nepareizo meistaru apkures sistēmas montāžai.
Attēlā redzamais ir centrālapkures malkas katls – visnotaļ labs izstrādājums privātmājas apkurei, bet tā nav pirtskrāsns vai kamīns 🙂
Lai jums veiksmīgs gads
Andris
PatīkPatīk
Sveiki!
Jums taisnība, arī apkuri var izveidot dažādi, to var uzticēt meistaram ar ilggadīgu pieredzi, vai arī cilvēkam kurš to dara pirmo reizi mūžā, un rezultāti, protams, būs atšķirīgi. Atliek novēlēt, lai mums visiem nepieciešamības brīdī ir iespēja veikt darbus vislabākajā kvalitātē, ar vislabāko meistaru palīdzību!
Īsti nesapratu, kādēļ pieminējāt pirts krāsni vai kamīnu, varbūt ir noticis pārpratums ar projekta aprakstu? Jo citām mūsu projektētajām ēkām ir aprakstā minēts malkas siltūdens centrālapkures kamīns. Arī apkures katlus jau mēdz ekspluatēt dažādi, citi kurina optimālajā temperatūras režīmā un izmanto siltūdens akumulācijas tvertni, citi gruzdina un darvo katlu lēnā nīkulīgā liesmiņā. Protams, daudz dažādu parametru ietekmē visas kopējās sistēmas ilgmūžību.
lai Jums sokas!
PatīkPatīk
Runājot par to apkures sistēmu – par ko iecepiens? Uz atpakaļgaitas kolektora ir termovārsti, kuriem tur arī jābūt, bet tas pirmais redzamākais vienkārši dod plūsmu uz sistēmu kamēr grīda neizmanto siltumu lai nenostājās mazais grīdas cirkulācijas loks. Viss tur ir kārtībā. Argumentējiet cienījamais Mārci un Andri kāpēc tur kaut kas nav pareizi.
PatīkPatīk
Paldies par komentāru!
Šobrīd interesējamies par siltūdens apkures kamīniem, vai varat padalīties pieredzē par šādu apkures mezglu izveidi?
Lasot Vara Bokaldera grāmatu “Ekoloģiskās būvniecības rokasgrāmata”, redzam, ka Zviedrijā ļoti svarīgs kļuvis ekoloģiskais aspekts un mazie izmeši, un pārsvarā izmanto krāsnis ar ūdens siltummaiņiem un akumulāc. sistēmu. Kāds ir Jūsu viedoklis?
Lai Jums sokas!
PatīkPatīk