Kaislīgie vai kauslīgie (visu izšķir viens patskanis)

Viens patskanis dzīvē var izšķirt ļoti daudz, it īpaši, attieksmē ar tautas masām. Ja jūsu ķēniņš ir kaislīgs, viņš ir nodarbināts ar dažādu piļu celtniecību, jo katra no viņa sievām grib dzīvot zem sava jumta un savukārt, pavalstniekiem ir laiks būvēt savas sapņu mājas.
Ja gadās ķēniņš kauslīgs, tad, ja kaimiņiem ir bagātāka raža, tad alkatīgais ķēniņš dodas ar savu armiju nodedzināt bagāto ražu un īsu brīdi ir “miers mājās”, līdz nākamajai ražai. Un lai armija darītu šos posta darbus, bieži vien ķēniņš dāvāja tautai alkaholu, un jo vairāk to dāvāja, jo tauta kļuva kauslīgāka.
Šodien jebkurš pavalstnieks atbalstot savu vietējo ķēniņu likuma ietvaros būtībā piedalās ķēniņu apvienību organizētajos kariņos. Un lielākajai apvienībai vienmēr atradīsies kāds ar ko pakašķēties, paraustīt aiz ausīm, pacīnīties līdz pēdējai patronai un izšautai raķetei.
Turpretī kaislīgais ķēniņš, savām draudzenēm un pie reizes arī tautai par prieku gaisā šauj krāsainas raķetes. Un starplaikos starp svētku salūtiem dzimst mantinieki.
Valdot kaislībām Katrīnas II favorīts Johans Ernsts Bīrons (dzimis Valgundes Klīves pusmuižā, Valgundē ir arī Hercogu kapi, iespējams, tajos guldīts kāds no Bīronu dzimtas) uzbūvēja divas lielākās pilis Kurzemes Hercogistē, Rundālē vasarai, kuras atjaunošanā esmu piedalījies no 1974. gada, un otru prezentācijai un darbam – Jelgavā, kurā šodien studē LLU favorīti, un no 1995. gada, mācos kopā ar jaunajiem arī es – kā dzīvot labāk, skaistākā vidē, zemē kurā valda četri gadalaiki.

Šodien Rastrelli saskaņot projektu Jelgavas pilij, tieši upes krastā, vietējā būvvaldē būtu stipri sarežģītāk. Vienīgais attaisnojums – būve notiek esošās viduslaiku pils rekonstrukcijas ietvaros – tas ir, uz esošajiem, nelielajiem pils pamatiem, bet ar lielu Katrīnas II atbalstu.
Kā pilsēta var iegūt sev raksturīgo siluetu nebūvējot upes krastā?
Tiekamies BUILDART darbnīcā, lai ziemas ieceres varētu realizēt tuvākajā būvniecības sezonā! – Svarīga ir tikai Jūsu pirmā ideja:

Mājas projekta ideju skices
Mājas projekta ideju skices
Mājas projekta ideju skices
Mājas projekta ideju skices

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: