Mājas projekts “Kristīne LUX”, 157m2

Mājas projekts

Ērta un omulīga māja vienā stāvā, projektēta ģimenei ar trīs bērniem. Mājas plāns ar plašām un labi izgaismotām telpām – liela dzīvojamā istaba ar virtuvi, ļoti ērtas guļamistabas, pietiekams skaits labierīcību, plaša kurtuves telpa, lai tajā varētu paredzēt visas iespējamās tehnoloģijas, jo mājas saimnieks ir šo tehnoloģiju speciālists. Konstruktīvie risinājumi projektēti racionāli – bez liekām pārmērībām, tajā pat laikā ēku paredzot ar ļoti lielu siltumnoturību un ekonomiskām apkures izmaksām.

Mājai ir nesošas iekšsienas un “klasisks” koka siju pārsegums, koka jumta konstrukcija, ar metāla segumu. Ārsienas – gāzbetona bloku mūris, ar siltinājumu un koka dēļu apdari fasādēs. Pamati – saliekamie dzelzsbetona bloki, siltumizolācija – pa pamatu iekšējo perimetru, kas ļauj to iestrādāt ļoti ērti, nedārgi, un pasargā no bojājumiem. Protams, atceroties, ka ēkas siltuma zudumi caur pamatiem, izveidojot pareizu grīdas “pīrāgu”, jau tā ir nebūtiski. Virs dzīvojamās istabas – augsti griesti, kas telpu padara vizuāli vēl lielāku, siltinātas jumta slīpās plaknes. Protams, projektēta arī terase, daļēji segta ar jumtu, daļēji atvērta, tās platība ļauj gan ieturēt maltītes uz terases, gan sauļoties, izmantot atpūtai.

Ēkas novietojums un plānojums risināts saskaņā ar debesspusēm, tā optimāli izmantojot dabas doto enerģiju, saules gaismu, siltumu. Dzīvojamās telpas novietotas dienvidu pusē, arī ar rietumu un austrumu puses logiem, saimniecības telpas, labierīcības, garderobe, kurtuve – telpas, kurām saules gaisma nav primāri nepieciešama – ēkas ziemeļu pusē.

Šim projektam ir interesanta versija – projekts ‘Nikola” ar piecām guļamistabām, mēģinājām projektu padarīt kompaktāku, bet, kopumā tas izdevās, iespējams, pat nedaudz lielāks.

Dzīvojamās mājas projekts "Kristīne LUX"
Dzīvojamās mājas projekts “Kristīne LUX”

Dzīvojamās mājas projekts "Kristīne LUX" - fasādes
Dzīvojamās mājas projekts “Kristīne LUX” – fasādes

Dzīvojamās mājas projekts "Kristīne LUX" - griezums
Dzīvojamās mājas projekts “Kristīne LUX” – griezums

Dzīvojamās mājas projekts "Kristīne LUX" - plāns
Dzīvojamās mājas projekts “Kristīne LUX” – plāns

Centīsimies parādīt arī šīs ēkas būvniecības procesu – pirms tam – mierīgā ziema, materiālu sagādei, darbu plānošanai, līdzekļu uzkrāšanai – lai ar pavasara enerģiju ātri vien uzveiktu būves karkasu!

Vēlam raženu un raitu jauno būvniecības sezonu!

4 domas par “Mājas projekts “Kristīne LUX”, 157m2

  1. Labdien!
   Mājas projektu labprāt pielāgosim Jūsu zemes īpašuma situācijai un vajadzībām, ir iespējams projektā veikt arī visdažādākās izmaiņas, projektu saskaņošana šogad noris jaunajā elektroniskajā sistēmā http://www.bis.gov.lv, vispirms iesniedzot minsastāva būvprojektu, un sekjoši, kad tas ir saskaņots un būvvalde izdevusi projektēšanas nosacījumus – arī būvprojektu ar konstrukciju risinājumiem u.c. nepieciešamajām sadaļām. Atrakstiet mūsu e-pastā zemes kadastra nr. kā arī savas nepieciešamības, vēlmes un idejas saistībā ar izvēlēto mājas projektu.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

  1. Labdien!
   Šis mājas projekts šobrīd ir būvniecības procesā, liekas, tagad, pavasarī īpašnieki jau darbojas ar pamatiem.
   lai Jums raženi sokas!

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: