Pieredze interjera projektēšanā

Bieži vien pasūtītājam ierodoties pie mums birojā, piestrādājis ar savām pirmajām skicēm par plānošanu viņš jau ir iezīmējis skicē nepieciešamās virtuves un vannas istabas iekārtas, domājot, ka atradis vislabākos risinājumus. Piemēram, tualetes podu ieliekot stūrī pa diagonāli vannas istabā, lai justos tikpat omulīgi, kā dzīvojamās istabas stūra dīvānā sēžot – pārskatāmi redzama visa telpa, viss tās plašums un lielums. Tajā pat laikā ritmizējot visas iekārtas gar sienas plakni, kā rādīts arī multiplikācijas filmā – dzīvošana pārdomāti iekārtotā vannas istabā vai virtuvē ir krietni ērtāka ikdienā un nerada nekādus traucēkļus un misēkļus.

Mums projektējot jau 700, vai tuvojoties 800. mājas projektam daudz lietas ir pašsaprotamas un īpaši nediskutējamas. Tajā pat laikā, kāds radot savas sapņu mājas pirmo projektu, uzskata, ka ir atklājis kādu atklājumu ko pirms tam visa pārējā cilvēce nav iedomājusies. Bet parasti, šo risinājumu nodēvēt par kļūdainu ir vienīgais iespējamais, kuru, bez šaubām, pārbaudīt dabā varēs pats īpašnieks, kad to būs uzbūvējis.

Tajā pat laikā – interjeristam un arhitektam jau pirms uzbūvēšanas ir skaidrs, kādam jābūt šīs telpas intejreram, lai tas būtu gan skaists, gan ergonomisks.

Atšķirībā – bīdāmās mēbeles dzīvojamās istabās var pārvietot regulāri, un katru reizi atrast jaunus risinājumus, kas var nebūt pretrunā ar laba interjera risinājumiem. Bet iekārtas, kas nav viegli pārbūvējamas un maināmas vietām – jāparedz iepriekš, ieklausoties arhitekta un interjerista piedāvājumā.

Ieskatam – multiplikācijas filmas, kas ļoti labi raksturo iespējamās kļūdas, kuras profesionāļi nemēdz pieļaut:

Mūsu birojā izstrādājam 3D risinājumus jaunbūvēm un arī rekonstrukcijām, ko varat aplūkot projektēšanas stadijā, lai pirms ēkas uzbūvēšanas varat pārliecināties par iekārtu izvietojumu, kāds tas ir piedāvāts.

Raženu būvniecību!

Arhitekts Valdis Liepa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: